2020 en popüler makyaj modelleri barındıran yıllardan biridir. İnsanların makyaj trendleri hakkında şu ana kadar hiç bu kadar tutkulu görünmediğini itiraf edelim. Moda haftasında renkli makyaj görene kadar. Moda haftalarında ve defilelerde renkli makyaj trendleri görsek de, kışın pek çok renkli makyaj moduna giremeyiz.

Neyse ki, yaz geldi. Mayıs ayının gelişiyle, yapılacaklar listesine eklenen ilk görev yaz makyaj trendlerini uygulamaktır. 2020 yaz makyaj trendlerine ve yazın en popüler renklere yakından baktık. Bu trendlere mümkün olan en kısa sürede uyum sağlamalısınız, çünkü bu renkleri sıklıkla dışarıdaki moda aşıklarında görürsünüz.

Video: Yılın gelin makyajı trendleri


İşte bahar ve yaz aylarında size en çok yakışan makyajlar:

Göz Makyajları

Gözlere uygulana en iyi yaz mevsimi makyajları;

  • Ultra Violet göz makyajı
  • Metalik göz makyajı
  • Turkuaz göz makyajı
  • Satı göz makyajı
  • Daha çok aydınlatıcı
  • Işık görünümlü göz makyajı

Şeklinde gösterilmektedir.

Ultra Violet Göz Makyajı

Pantone 2020’yi UV olarak belirledi ve tüm makyaj trendleri UV etrafında dönmeye başladı. Ultraviyole ışık mordaki en canlı ve en parlak tonlardan biridir ve göz makyajında ​​kusursuz görünür.

2020 makyaj trendinde, genellikle sadece moru görüyoruz. Bu yıl, göz makyajında ​​renkleri karıştırın ve bir göz farı rengi uygulayın. Modern ve genç göz makyajı yapmak istiyorsanız, Urban Decay’in yeni Bozulma Göz Farı Paletinde moru kullanabilir ve ardından gözlerin dışına dağıtabilirsiniz. Ultraviyole ışınları gün boyu genç ve enerjik hissetmenizi sağlar.

NE? NASIL?  Kırmızı ruj tonu nasıl seçilmelidir?

İzleyin: Metalik Makyaj

Metalik Göz Makyajı

2020 yılı makyaj trendinde dikkatimizi çeken ilk şey, metalik görünümün yükselişidir. Uzay çağına metalik göz makyajı ile girmeyi planlıyorsanız, 2020 yılınız olacak.

Metal göz farı için, göz kapaklarına metal göz farı uygulamak yerine göz kalemi yakalamak için metal göz farı kullanabilirsiniz. Klasik makyaj stilleri yerine daha modern çizgiler tercih ediyorsanız, kuyruk eyeliner çekmek için L’Oréal Paris Infallible Eye Paint 203 Iconic Silver kullanabilirsiniz.

Turkuaz Göz Makyajı

Bu yıl, bize doğanın en güzel gölgesini getireceğiz! Turkuaz elde etmek için yaz gelmeden önce makyajı turkuazda ayarlayabilirsiniz.

Önce turkuaz renkli farları göz kapağına uygulayın ve ardından göz kapağının kat çizgisine eşit olarak dağıtın. Göz makyajının bütünlüğünü sağlamak için hem göz kapaklarına hem de alt kirpiklerin altına turkuaz renkli göz farı uygulamanızı öneririz. Bu nedenle, gözleriniz eskisinden daha keskin görünecektir.

Sarı Göz Makyajı

Evet, bu makyaj trendi ilk bakışta sizi şaşırtacak olsa da, sarı göz farı 2020’deki en büyük makyaj trendlerinden biri olmaya hazır. Kimler sarı göz makyajı için uygundur? Bilmek istiyorsanız, sorunu derhal açıklığa kavuşturalım. Sarı göz makyajı için en ideal tip açık tenli olarak görünüyor. Buğday ve siyah saçlar altın tonlarını tercih edebilir.

Önerilen sarı eyeliner için, size harika bir ürün olan NYX Professional canlı parlak eyeliner tercih edebilirsiniz. Bir hale ile kalın bir sarı kuyruk eyeliner çekebilirsiniz.

NE? NASIL?  Makyajda puslu görüntü nasıl sağlanır?

Daha Çok Aydınlatıcı

Yaz trendindeki makyaja baktığımızda karşılaştığımız aydınlatıcılar öncekinden daha güçlüydü. Bu yıl yeterince armatür alacağımızı anlayacaksınız.

2020 yılında holografik aydınlatıcılar göze çarpmıştır. Bu aydınlatıcılar ışığı iyi yansıtabildiğinden, cilt makyajımız parlak bir görünüm gösterebilir. Genius holografik çubuk aydınlatıcısının NYX Professional flaş ışığı, yüzümüzün yüksekliğinin daha nemli görünmesini sağlar. Kesinlikle renkli makyaj için mükemmel bir holografik aydınlatıcıyı denemelisiniz.

Işık Görünümlü Göz Makyajları

2020 Moda Haftası’nda göz makyajı hakkında herhangi bir görünüm bilinmiyordu. Ancak sıvı ve krem ​​renkli farlar, klasik farların yerini alarak gözleri nemli ve parlak hale getirdiği aşikardı. Bu nedenle, göz makyajı daha canlı ve ilginç görünmektedir.

Bu eğilim ilk başta bizi şaşırtabilirse de, insanlar bu trendin en büyük takipçilerinden biri oldu. Özellikle bu ıslak görünüm metalik renklerle birleştirildiğinde, biraz garip durduğu ortaydı. Lancôme’nin OmbreHypnôse metalik Stylo kalem farlarını denemediyseniz, kesinlikle kontrol etmenizi öneririz. Bu farlar parlak bir yapıya ve parlak renk seçeneklerine sahiptir.

Dudak Makyajları

Yüzün en belirgin niteliği olan dudaklar da yaz mevsimi makyaj trendinden nasibini almıştır. Yaz mevsimi için dudak makyajları;

  • Metalik dudaklar
  • Ultra Violet dudaklar

Şeklinde 2 ayrı yolda gösterilir.

Metalik Dudaklar

2020 yaz makyaj trendinde, insanların dudaklarında metalik pembe, metalik kırmızı ve hatta metalik altın rengini bile gördük. Şimdi ne kadar çılgın renkler deneyebileceğimizi bilmiyoruz, ancak metalik pembe ve çıplak renkleri sevdiğimizi kabul edebiliriz. NYX Profesyonel Makyaj Sıvı Süet Metalik Mat serisinde 38 açık renkle bahar renklerini sizlerin hizmetine sunuyoruz.

NE? NASIL?  İnce kaşlar nasıl kalınlaştırılır?

Ultra Violet Dudaklar

2020 rengi için açıklanan UV ışınları dudaklar için de uygundur. Özellikle, insanlar bu rengi çıplak göz makyajı ile dengelemek isterler, bu renk buğday derisinde harika görünmektedir. Urban Decay Vice Metal ve Mat ruj paletlerindeki mor tonlar bu yıl en popüler renklerdir. Yılın en moda rujunu elde etmek için bir palet kullanmak istiyorsanız, bu palet tam size göre.

Aydınlık Ten Makyajı

Parlak ve parlak makyaj ve son derece canlı cilt makyajı bahar için mükemmeldir. Bu cilt görünümünde, öncelikle cildi makyaj için hazırlamak için bir makyaj temeli kullanacağız. YSL Beauty’nin ToucheÉclat Blur Primer renk düzenleyici ve gözenek örten turuncu astar, pürüzlü cilt tonunu kontrol eder ve gözeneklerin görünümünü gizler. Cilde anında yumuşak ve parlak bir etki veren bu makyaj gerçekten insanların sevgisini kazanmıştır.

YSL Beauty’nin yeni ToucheÉclat hepsi bir arada temeli, cilt aydınlatma kozmetiklerinin favorisidir. Denemeye başladığından bu yana, bu fondöten kremi cilt üzerinde parlak bir etki yaratmıştır. Bu sıvı fondöten iyi bir su bazlı ince yapıya sahiptir, bu nedenle cildi nemlendirirken doğal bir görünüme sahiptir, bu nedenle uygulanması ve eşit olarak dağıtılması kolaydır, bu yüzden ayna gerekmez.