Yağlı saçlarda etkili mükemmel çözümler arasında yer alan elma sirkesi,  limon suyu, siyah çay ve karbonat karışımları ile saçlarınızda bulunana aşırı yağlanma probleminden kurtulmanız mümkün! Evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz yağlı saçlar için etkili karışımlar ile saç derisi ph değerini düzenleyerek, aşırı yağlanma problemine veda edebilirsiniz.

Yağlı Saçlar İçin Elma Sirkesi Karışımı

Yağlar saçlarda etkili elma sirkesi karışımı hakkında bilgiler şöyledir:
 • Yağlı saçlar için kullanılan elma sirkesi karışımı, seç derisi Ph seviyesini dengeleyerek, aşırı yağ salınımı probleminin önüne geçilmesine yardımcı olur.
 • Saç diplerinde aşırı yağ oluşumunu azaltan elma sirkesi karışımı, bir bardak ılık suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi eklenmesi ile elde edilir.
 •  Saç ph değeri 5.5’in üzerinde olmayan bir şampuan ile yıkanıp, durulama suyu olarak elma sirkesi karışımı kullanılır. Durulama işlemi ardından 10 dakika kadar beklenip, saçlar soğuk su ile tekrar yıkanır.
 • Haftada iki kez uygulanan elma sirkesi karışımı ile durulama işlemi, saçlarda aşırı yağlanmayı engellemenin yanında parlak ve güçlü saç görünümüne kavuşmaya olnak sağlar.
NE? NASIL?  Hassas ayaklara sahip kadınlarda pedikür nasıl yapılmalıdır?

Yağlı Saçlar İçin Limon Suyu Karışımı

Yağlı saçlarda etkili limon suyu karışımı hakkında bilgiler şöyledir:
 • Yağlı saçlar için kullanılan limon suyu karışımı, iki adet limonun sıkılmış suyu ile iki fincan içme suyu ve üç çay kaşığı balın karıştırılması ile elde edilir.
 • Bu karışım saç derisine uygulanarak masaj yapılır.
 • Beş dakika boyuca masaj ile saç derisine uygulanan karışım, aşrı saç yağlanma probleminin giderilmesini sağlar. 5 dakika sonunda, saçlar ılık su ile yıkanır.
 • Limon suyu karışımı haftada iki kez uygulandığında, sahip olduğu asitli yapı sayesinde, saç derisi Ph değeri dengelenerek, yağ salınımı kontrol edilir.

Yağlı Saçlar İçin Siyah Çay

Yağlı saçlarda etkili siyah çay hakkında bilgiler şöyledir:
 • Demlenmiş siyah çay, saç derisinde oluşan aşırı yağlanmanın öne geçer.
 • Bir fincan suya eklenerek, 10 dakika kaynatılan siyah çay yapraklarının süzülen ve soğutulan suyu ile saçlar yıkanıp, 10 dakika boyunca beklenir. Bu işlemin haftada 2 kez yapılması ile siyah çay, saçta aşırı yağlanma problemini giderir.
NE? NASIL?  Yaşlanma belirtilerini nasıl azaltabiliriz?
Demleniş siyah çay ile saçları durulama işlemi düzenli olarak tekrarlanarak, saçların parlak görünüme kavuşması sağlanır. Diğer yandan siyah çayı saçta 10 dakika bekletme işlemi ardından saçlar Ph değeri 5.5 ‘in üstünde olmayan bir şampuan ile yıkanmalıdır.

Yağlı Saçlar İçin Karbonat

Yağlı saçlarda etkili karbonat hakkında bilgiler şu şekilde sıralanır:
 • Karbonat, su ile karıştırılarak saç diplerine uygulana ve düzenli kullanımda aşırı yağlanmayı ve yağlanma sebebi ile oluşan kötü kokuyu gideren doğal bir çözümdür.
 • 3 yemek kaşığı karbonat, 1 litre su ile karıştırılıp, saç diplerine bu su ile masaj yapılır. Masaj işlemi ardından 20 dakika saç diplerinde bekletilen karbonat, yağ salınımını kontrol altına almaya yardımcı olur.
 • İşlem ardında saçlar durularak, karbonattan arındırılır. Karbonat saç diplerine haftada 2 kez uygulandığında saçlarda yağlanmayı azaltırken, saçları güçlendirerek kırılma problemlerinin de önüne geçer.
NE? NASIL?  Yağlı ciltlerde fondöten nasıl kullanılmalıdır?
Karbonat su karışımı dahil olmak üzere tüm karışımlar, uygun tarif şekilleri ile hazırladıktan sonra, karışımlar ile saçı durulama ve nemli şekilde belirli sürede bekletme aşamaları uygulanıp, aşırı saç yağlanmasının önüne geçilir. İşlemler ile her gün saç yıkma zorunluluğunun ortadan kaldırılması sağlanır. Her gün yağlı saçlar ile uğraşma ve sık yıkama alışkanlığının giderilmesi ile saçın daha parlak ve sağlıklı bir görünüm kazanması sağlanır.