Uzun kirpiklere sahip olmanın yolları nelerdir? Kirpiklerin uzaması için neler yapılabilir? Hangi doğal yöntemlerle kirpiklerin uzaması sağlanabilir? Bu soruların cevabını merak edenler için, bu makalede kirpiklerin uzamasına yardımcı olan birkaç yöntemi sizlerle paylaştık. İşte kirpiklerin uzamasına yardımcı olan bazı doğal yöntemler.

  1. Hint yağı

Hint yağı, kirpiklerin uzamasını sağlayan en etkili doğal yöntemlerden biridir. Kirpikleri besler ve kirpiklerin uzamasını hızlandırır. Hint yağı, yorgun ve kırılgan olan kirpikleri derinlemesine besler ve nemlendirir. Kıl uzamasına yardımcı olan doğal bileşenler içerir.

Hint Yağının Kirpikler İçin Kullanımı

Öncelikle yüz temizlenir. Gözlerde makyaj olmamalıdır. Temiz bir maskara fırçası hint yağına batırılır ve dikkatli bir şekilde, alt ve üst kirpik çizgisine uygulanır. Hint yağı, gece boyunca kirpiklerde bekletilir. Sabah olduğunda, gül suyu veya makyaj temizleme mendili kullanılarak kirpikler temizlenir.

NE? NASIL?  Limon ile cilt bakımı nasıl yapılır?

Video: Şems Arslan’dan kaş ve kirpik uzatan çok pratik tarif!

  1. Badem Yağı

Kirpiklerin uzamasına yardımcı olan diğer bir doğal yöntem ise badem yağıdır. İçeriğinde tekli doymamış yağlar, E vitamini ve magnezyum, kalsiyum gibi mineraller bulunduğundan kirpiklerin beslenmesine yardımcı olur.Badem yağı kirpiklerin uzamasına yardımcı olduğu gibi, daha gür ve güçlü olmalarına da yardımcı olur. Ayrıca kirpikleri nemlendirdiğinden, dökülmelerini önlemeye de yardımcıdır.

Badem Yağının Kirpikler İçin Kullanımı

Birkaç damla badem yağı, parmak uçlarına damlatılır ve bu yağ kirpiklere uygulanır. 1 gece boyunca badem yağı kirpiklerde bekletilir. Sabah olduğunda ılık su ile durulanır. Bu uygulama 6-8 hafta boyunca her gün uygulanırsa, kirpiklerde fark edilir sonuçlar görülmesi beklenmektedir.

  1. Tatlı Badem Yağı Ve Hint Yağı

Kirpiklerin uzamasına yardımcı olan diğer bir doğal yöntem ise, tatlı badem yağı ve hint yağı karışımıdır. Hint yağı ve tatlı badem yağı birlikte kullanıldığında, kirpiklerin uzamasına yardımcı olur.

NE? NASIL?  Okula Giden Kızlar İçin Makyaj Nasıl Yapılır ?

Tatlı Badem Yağı Ve Hint Yağının Kirpikler İçin Kullanımı

Bu karışımı uzun süreli olarak kullanabilmek için küçük bir şişe edinin. 2 kaşık tatlı badem yağı ve 2 kaşık hint yağını karıştırılır. Temiz bir rimel çubuğu veya ince bir fırça kullanılarak bu karışım, kirpiklere bir kat uygulanır. Etkili olması için, karışım bir gece boyunca kirpiklerde bekletilir.