Transparan pudralar, uzun zamandır olan ama ismi yeni yeni duyulan makyajların gizli kahramanlarıdır . Bu yazımız da tüm ayrıntılarıyla bulacağınız pek çok kadının merak ettiği bir makyaj sihridir. Evet, transparan pudra nasıl kullanılır? Transparan Pudra Nedir?

Transparan pudra, cildimizin rengine göre kullanmamız gereken, makyajı sabitlemek için kullanılan bir pudra çeşididir. Farklı renkleri mevcuttur. Beyaz, sarı, açık ten rengi ve koyu ten rengi olarak mevcuttur. Beyaz ve sarı olmasına aldanmamanız gerekmektedir. Beyaz gibi görünse de uygulayacağınız fondötenin rengini alacaktır.

Aslında şeffaftır. Özellikle sıvı fondöten kullananların makyajı sabitlemek için kullanması gerekecektir. Yapısı toz gibidir. Ama cildinizden uçmaz ve toz bırakmazlar. Dikkat edilmesi gereken tek kat halinde uygulanmasıdır.

Video: Transparan Pudra Nedir? Ne İşe Yarar?

Transparan Pudra Hangi Cilt Tipine Uygun

Transparan pudralar her cilt tipinde kullanılabilir Yağlı ciltler ve kuru ciltler için etkileri farklıdır. Yağlı ciltler de kullanıldığında parlaklığı azaltır ve mat bir görünüm verir. Kuru ciltler de ise cildin parlaklık ve canlılık kazanmasını sağlar.

NE? NASIL?  Kestane şekeri nasıl yapılır?

Transparan Pudra Nasıl Uygulanır?

Öncelikle cildinizi iyice temizlemelisiniz. Temizledikten sonra nemlendiricinizi kullanmalısınız. Güneş kremi kullanıyorsanız nemlendiriciden sonra kullanmanız gerekmektedir. Eğer makyaj bazı kullanıyor iseniz nemlenen cildinize uygulayın ve fondöteninizi sürün.

Sonrasında transparan pudranızı fırça yardımı ile yüzün iç kısmından dış kısmına doğru uygulayın. Kat kat sürmemeniz gerekmektedir. Tek kat kullanmanız yeterli olacaktır. Kat halinde sürdüğünüzde hem topak haline gelecektir. Üzerine bronzer ve allık uygulayabilirsiniz.

Bir güzel yanı da allığı yada bronzerı fazla kullandığınız da üzerine transparan pudra ile yapacağınız ufak bir dokunuşla hafifletebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay ve bulundukları kap küçük olduğundan çantanız da taşıyabilirsiniz.

Transparan Pudrayı Farklı Olarak Nasıl Kullanırım?

  • Rujunuzu matlaştırmak istiyorsanız parlak olan ruju sürün. Üzerine fırça yada peçete yardımıyla transparan pudra sürün. Ruj hem mat bir görünüm alacaktır hem de kalıcılığı artacaktır.
  • Cildiniz parlak ise T bölgenize transparan pudra uygulayarak mat bir görünüm sağlayabilirsiniz.
  • Alın ortasında ve dudak kenarlarında yoğun çizgileriniz var ise transparan pudra tam kullanımlıktır. Fondöten uyguladıktan sonra mimik kullanmadan transparan pudrayı uygularsanız yoğun görünümdeki çizgi görünümü azalacaktır.
  • Gözaltı morlukları çoğu insanın derdi olmaktadır. Eğer göz altı morluklarınız sizi rahatsız ediyor ise kapatıcı uyguladıktan sonra transparan pudra kullanmalısınız. Böylelikle gözaltı morluklarını kapatmaya yardımcı olacaktır. Hem de uzun süre kalıcı olarak rahatlamanızı sağlayacaktır.