Makyaj her kadın için çok önemlidir ve kusursuz olması için çok dikkatli bir şekilde yapılır. Özellikle yaz ve kış aylarında makyajın suya, terlemeye ve neme karşı dayanıklı olması gerekir. Böylelikle sürekli olarak makyaj yapmak zorunda kalınmaz. Suya dayanıklı fondöten kullanıldığı zaman bu durum işinizi oldukça kolaylaştırır. Suya dayanıklı olan ürünler kullanmak makyajınızın daha iyi bir şekilde görülmesini sağlayabilir.

Suya Dayanıklı Makyaj Yapılması

Suya dayanıklı olan birçok ürün bulunur. Bu ürünler kullanıldığı zaman yüzde akma olmaz ve makyaj daha sağlıklı durur. Makyaj olarak kullanılan ürünleri doğru bir şekilde kullandığınız zaman makyaj yüzde daha iyi bir şekilde durur. Bu nedenle malzemeleri de doğru bir şekilde seçmek gerekir. Suya dayanıklı fondöten kullanımı sırasında cildiniz daha parlak görülebilir.

 • Makyajın suda kalıcı olması ve daha sağlıklı durması için maskara, fondöten, eyeliner ve ruj seçimi ten rengine göre yapılmalıdır.
 • Makyajın suya dayanıklı olması için malzemeleri de ona göre seçmek gerekir.
 • Makyajın kalıcı olması için nemlendirici ve üzerine de pudra uygulamak gerekir.
 • Fondöten uygulandığı zaman transparan bir pudra seçimi yapıldığı zaman fondöten sabitlenir ve daha iyi bir şekilde görülür.
NE? NASIL?  Instagram'ı sallayan fitness antrenörü Anllela Sagra kimdir?

Suya dayanıklı bir makyaj yapıldığı zaman mutlaka makyaj sabitleyici kullanmak gerekir. Makyaj sabitleyici ürün kullanıldığı zaman makyaj da kolay kolay bozulmaz.

Suya Dayanıklı Makyaj Ürünleri Nelerdir?

Makyaj her kadının hayatında en önemli şeydir. Makyaj ürünlerinin de doğru bir şekilde seçilmesi sonrasında her makyaj malzemesi kadınlar da oldukça kusursuz bulunur.

Makyaj malzemeleri;

 • Fondöten
 • Nemlendirici
 • Ruj
 • Irak
 • Maskara
 • Eyeliner
 • Pudra bu gibi ürünlerin kullanımının yapılması oldukça önemlidir.

Genellikle bu gibi makyaj malzemelerinin suya dayanıklı olanı vardır. Malzemeleri alırken mutlaka ona göre bir seçim yapılmalıdır. Böylelikle kaliteli bir şekilde makyaj yapıldığı zaman bu ürünler de hiçbir şekilde cildinize zarar vermemiş olur.

Suya Dayanıklı Fondöten Seçimi

Suya dayanıklı fondöten kullanımı her kadının hayatta kullandığı bir üründür. Fondöten seçimi oldukça önemlidir. Çünkü fondöten seçimi yaparken kendi ten renginize göre seçim yaptığınız zaman cildiniz de daha güzel durur. Ancak farklı bir renk seçimi yaparsanız eğer cildiniz de daha farklı bir renk olarak durur ve makyajınız bir süre sonra patlar. Suya dayanıklı olan fondöten seçimi yaptığınız zaman uzun süre cildiniz de kalacağı için su da hiçbir şekilde bozulmaz. Böylelikle cildiniz de çok daha güzel bir şekilde durur.

NE? NASIL?  Yaz aylarında oluşan cilt sorunlarına dikkat!

Suya Dayanıklı Fondöten Zararlı Mı?

Suya dayanıklı fondöten genel anlamda cilde zarar vermez. Ancak makyaj ciltte çok uzun süre kalırsa bir süre sonra cildin yağlanmasına ve sivilcelenmesine neden olur. Fondöten de ciltte kullanıldığı zaman mutlaka gece yatmadan önce silinmelidir. Makyaj ile yattığınız zaman cildiniz bunu emer ve bir süre sonra cildiniz de zarar görmeye başlar. Bu nedenle mutlaka cildinizi nemlendiren makyaj temizleyici kullanmak da fayda var.

Suya Dayanıklı Makyaj Ciltte Ne Kadar Kalır?

Genellikle makyaj yapıldığı zaman ciltte uzun süre kaldığı zaman zarar verebilen bir durumdadır. Ancak makyaj ciltte çok uzun kalmazsa ve gerekli bakımlar da yapıldığı zaman bu durum cildinize hiçbir şekilde zarar vermez. Suya dayanıklı makyaj yaptığınız zaman ciltte çok uzun süre kalmamasına mutlaka dikkat etmek gerekir. Makyaj yaptıktan kısa bir süre sonra mutlaka ciltten makyajı temizlemek gerekir. Böylelikle makyaj da cildinize çok fazla zarar vermemiş olur.