Saçlarınızı nasıl dolgun gösterebilirsiniz? Saçların kolay kontrol edilebilir olması, çoğu insanın en çok istediği şeydir. Gerçek şu ki her ne yapılırsa yapılsın saçı kalın yapmak imkânsızdır. Ama doğru tekniklerle, daha dolgun görünüş elde edilebilir. Saçları birkaç adımla dolgun göstermek mümkündür.

Saçları Dolgun Göstermek

Daha dolgun, parlak, sağlıklı saçlar için, şu yöntemler kullanılabilir;

  • Saçları açık ve ya koyu renklerle gölgelendirmek
  • Pudra kullanmak
  • Saçları kısa tutmak
  • Saçlarda açık renk kullanmak
  • Saç köpükleri
  • Saçları ters yönden kurutmak
  • Saçları dalgalı kullanmak
  • Saç bakımı için düzenli kesim işlemi yapmak
  • Katlı kesim yapmak

Bu yöntemler ile saçlar daha hacimli, daha dolgun gözükecektir.

İzleyin: İnce Telli Saçları Dolgun Gösterme Hileleri

Düz Saçları Hacimli Göstermek

Düz saça sahipseniz, daha hacimli gözükmesi için bukle yapabilirsiniz. Saçlar o şekilde daha volümlü gözükecektir. İnce telli saçlara uygun kesimler yapılarak, daha dolgun gözükmesi sağlanabilir. Katlı kesimler ince telli saçları, olduğundan daha hacimli gözükmesine olanak sağlayacaktır.

NE? NASIL?  Evde Yapabileceğiniz Efsane 5 Maske Tarifi!

Kullanılan saç kremleri de dikkat isteyen bir konudur. Saç kremleri, saçın kolay taranmasına yardımcı olsa da bir taraftan da saçı sönük gösterecektir. Saçın yapısal özelliklerine uygun saç kremi kullanılmalıdır. Kremin etkisini biraz azaltmak için, üstünden bir kez şampuanlama yapmak, saç kreminin etkisini azaltacak, saçın sönük gözükmesinin önüne geçecektir.

Saç Kesimi

Hem yüze uygun, hem de saç yapısına uygun kesimler yapmak gerekmektedir. Küt kesim, saçların sağlıklı, parlak ve olduğundan, daha dolgun göstermektedir. Katlı kesimler, omuzdan kesildiğinde seyrek olan saçlara hem güzellik, hem de şekil kazandıracaktır. İnce ve oval bir yüz hattına sahip olan kişiler düz kesim modellerini tercih edebilir. Özenli yapılan katlı kesimler saça olgunluk katacaktır. Katlı kesim yapılan saçlar, hareketli fönler ile hacim kazanacaktır. Saç taradıktan sonra, krepe uygulanırsa, saç daha kalın gözükecektir. Saç ayrımları da önemlidir, her gün aynı yöne ayrılan saçlar buna alışmakta ve sönük gözükmektedir. Farklı yöne saçlar ayrılırsa hacim kazanır, daha dolgun gözükür. Saçta koyu tonlar kullanılması saçı zayıf gösterir. Bu durumdan sıyrılmak için, saç aralarına renkler, katılabilir.