Kendinize bakım yapmayı seviyorsanız, saç uzatan maske önerileri tam size göre. Maskeler bakım malzemelerin önünde gelir. Cilt maskeleri ile gençliğimize gençlik ve güzellik katmaya çalışırız. Saç maskeleri de cazip maskeler arasındadır. En çokta saçları uzatmayı istediğimiz zaman saç maskeleri devreye girer. Doğal yollarla ya da hazır maskeler kullanarak bazı yöntemleri deneriz.

Doğal Yöntemler İle Saç Uzatma

Birçok doğal maske tarifi bulunuyor. Doğala yöneliş ile maske ve bakım ürünlerimizde doğallaşmaya başladı. Bitkisel yağlarla maske tarifleri yaparak saçlarımızı uzatabilir, aynı zamanda canlılığını ve parlaklığına da katkı sağlar.

Hazır Maskeler İle Saç Uzatma

Hazır olan bir çok saç uzatan ürün bulmak mümkündür. Genellikle şampuan tarzı ürünler piyasada bulunur. Bazı firmalar saç maskeleri üretiyor. Merdiven altı üretimlere dikkat etmenizi tavsiye ederim. Güzel saçlarınızdan olmak istemiyorsanız bilmediğiniz ürünleri kullanmayın.

İzleyin: 1 Günde Saç Uzatan Maske Deniyorum

Doğal Maske Yapımları

Genelde bitkisel yağlarla yapılan maskeler çok tavsiye ediliyor. Saçlara hem canlılık veriyor, hem de uzamasını sağlıyor. Bir de karışımlar bulunuyor. Genelde bir iki maddenin karışımı ile saça uygulanıyor. Bu tarz karışımların da tarifleri bulunuyor. Saçlar için kullanılan yağlar ve tarifler şöyle:

 • Sarımsak yağı ve badem yağını karıştırıp saçınıza sürün. Bir, iki saat sonra yıkayın.
 • Hindistan cevizi yağı herşeye mucize gibi yarar sağlıyor. Hindistan cevizi yağını eritin ve biraz keten tohumu ekleyin. Saçınıza uygulayın ve bir, iki saat sonra yıkayın.
 • Lavanta yağını zeytin yağına damlatıp karıştırın ve saçınıza uygulayın sarıp bir gece bekletin ve sabah saçlarınız yıkayın.
 • Argan yağı kullanımı ise duştan sonra saçlarınıza yedirerek sürün. Fazla kullanmayın saçlarınız yağlı bir görüntüde olacaktır.
 • Nane yağı ve zeytin yağını karıştırarak saçlarınıza uygulayın ve biraz bekletip durulayın.
 • Biberiye yağı ile Hindistan cevizi yağını karıştırın ve uygulayın. Biraz beklettikten sonra saçlarınızı yıkayın.
 • Hint yağının yapısında E vitamini ve omega 3 bulunur. Saçlarınıza hem sağlıklı bir uzama hem de saç derinizin rahatlamasını sağlar. Hint yağını benmari usulü eritip saçınıza uygulayın. Yarım saat bekletmeniz yeterli. Saçlarınıza masaj yaparak yıkayın.
 • Susam yağı E vitamini bakımından zengin bir yağdır. Saçlarınıza sürün ve biraz bekletin sonra da ılık su ile yıkayın.
NE? NASIL?  Yağlı Saçlardan Hemen Kurtaran Çözüm

Bu yağlar saçlarınızın uzamasına ve bakımlı görünmesini sağlar. Yağları uyguladıktan sonra saçlarınızı ılık suyla durulayın. Bazı yağlar keskindir. Bu tür yağları da zeytiyağı ile incelterek saçınıza uygulayın.

Karışımlı Saç Maskeleri

Birçok tarif bulunuyor. Genelde daha canlı saçlar için karışımlara başvuruluyor. Ama aralarında saç uzatanlarda var.

 • Yumurta beyazı ile 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 yemek kaşığı balı karıştırın. Saçlarınıza uygulayın biraz bekletin ve saçlarınızı yıkayın. 15 – 20 dakika kadar bekletmeniz yeterlidir.
 • Muz, hindistan cevizi yağı, bal ve zeytinyağ karışımını da deneyebilirsiniz. Muzu ezip diğer malzemeleri ekleyerek karıştırın ve saçınıza uygulayın sonra da ılık suyla durulayın.
 • Zeytinyağı, tarçın ve kabartma tozunu karıştırıp saçınıza sürebilirsiniz. 15 dakika bekletmniz yeterlidir. Sonra saçınızı yıkayabilirsiniz.
 • Aloa vera ve limon suyu karışımı da faydalı maskeler arasındadır. Limon suyuna aloa vera içindeki jeli katıp karıştırın ve saçınıza uygulayın. 20 dakika beklemeniz yeterlidir. Saçınızı ılık suyla durulayın.
NE? NASIL?  Mevsim geçişi için saç bakımı nasıl yapılmalıdır?

Bu karışımlarla saçınızı evdeki birçok malzeme ile uzatabilirsiniz. Denemye başlamanız yeterlidir.

Patates Suyu İle Saç Uzaması

Patates içinde A, B ve C vitaminlerini bulundurur. Saçlarınızı hem parlak yapar, hem de uzamasına katkı sağalayacak bir kürdür.

Patatesi rendeleyin ve bir tülbente alın. Tülbenti sıkıp patatesin suyunu çıkartın. Saçınıza uygulayacağınız kadar patates rendeleyip suyunu bu şekilde sıkarak patates suyunu çoğaltabilirsiniz. Saçınıza uygulayın ve bir saat kadar bekletin. havlu ile sararsanız daha iyi sonuç alırsınız. Bir saat sonunda saçlarınız ılık suyla yıkayın. Bu işlemi haftada bir, iki kez uygulayabilirisiniz.

Soğan Suyu İle Saç Uzaması

Soğan da vitamin bakımından zengin bir bitkidir. Soğan kürünü uygulamak pek kolay değildir. Kokusu dayanılmazdır. Ama en etkili yöntemelerden biridir. Soğan kürü için 4 tane soğan yeterlidir. Bu soğanları rendeleyin. Rendelerken suyu da çıkacaktır. Bir tülbent yardımı ile suyunu sıkabilirsiniz ya da suyu ile rendelemiş olduğunuz soğanı saçınıza uygulayabilirsiniz. Uygularken saç derisine masaj yapın. Bir saat bekletmeniz gerekiyor. Dayanamazsanız minimum 15 dakka saçınızda kalmalıdır. saçınızı ılık suyla durulayın ve doğal şampuan kullanın.

NE? NASIL?  Duştan sonra vücut bakımı nasıl yapılır?

Soğan kürünü farklı bir de 2 veya 3 soğanı kaynatarak bu su ile saçınızı uzatabilirsiniz. Kaynattığınız suyun soğumasını beklemeyi unutmayın. Soğuyan kürü uygulayıp bir saat bekletin. Bir saat dayanmalısınız yoksa işe yaramaz. Saçlarınızı durulayın ve şampuanlayarak temizleyin.

Video: SAÇ UZATMANIN EN KOLAY YOLU – Pirinç Maskesi En Hızlı Saç Uzatma Yöntemi

Elma Sirkesinin Saç Uzamasına Faydası

Elma sirkesi saçın ph dengesini sağlar. Bu sayede yeni saçlarda çıkar. Elma sirkesini direk uygulamak doğru değildir. Uygulamada duşta iken son saçlarınızı yıkadıktan sonra bir kaba biraz elma sirkesi katın ve saçınızın son durulamasını yapın. Kokuya karşı güzel kokan yağlardan yardım alabilirsiniz. Bir, iki damla yeterli olacaktır.

Zeytin Yağı Mucizesi Saçlarda

Karışımlarda ve yağlarda sıkça kullanılan zeytinyağı, saçınızın uzamasında büyük rol oynar. Zeytin yağı derinin tazelenmesini sağlar ve çabuk emilen, nemlendirici özelliği olan bir yağdır. Karışımlarda ve maskelerde bu yüzden çok kullanılır. Zeytin yağını direkte uygulayabilirsiniz. Duşa girmeden önce bir, iki saat önceden sürüp, beklettikten sonra duşa girebilirsiniz. Akşam yatmadan önce saçınıza sürüp sabaha kadar o şekilde yatarak sabah saçınızı yıkayabilirsiniz. Başınızdaki yaralara çok iyi gelir.

Saçlarınızı besler. Sık uyguladıkça saç rengenizi belirginleştirir ve canlılık verir. Kırık saçlarınızı onarır. Saçlarda en doğal yöntemden biridir. Böylelikle istediğiniz saç şekline ve sağlıla saçlara sahip olursunuz.