Kadınlar saç rengiyle sürekli oynayarak kendilerini daha iyi hissetmek ister. Genellikle sürekli boya yapıldığı zaman bir süre sonra saçlar yıpranır. Ancak bu durumla karşılaşmamak için doğal saçları tercih etmek daha sağlıklı olacaktır. Genellikle doğal saçlara sahip olduğunuz zaman saçlarınız da daha az yıpranır ve daha güzel bir görüntüye kavuşur. Ancak saçınız boya ise saçınızı doğal rengine nasıl döndürebilirsiniz?​​​​​​​ hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Saçları Boyatırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç renginizden daha farklı bir renge saçları boyadığınız zaman bir süre sonra rengi akar ve daha açık bir renk meydana gelir. Açık saç rengine sahip olan herkes saçlarına daha iyi bir şekilde bakım yapmalıdır.

  • Saçlarınızı boyatacağınız zaman renk tonunu cildinize göre seçmek gerekir.
  • Genellikle bakımı zor olan saç boyalarını çok fazla tercih etmemek gerekir.
  • Saçınızı boyatacağınız renk mutlaka doğal renge yakın olmalıdır.
NE? NASIL?  Karbonatın saça faydaları nelerdir?

Saç boyatma işlemleri her kadının yaptırdığı bir işlemdir. Genellikle günümüzde trend olan renkler seçilir.

İzleyin: Saç Rengi Doğal Yolla Nasıl Açılır? | BOYASIZ, %100 ETKİLİ!

Saçın Doğal Renge Dönüşmesi

Saçlarınızı boyattığınız zaman bir süre sonra pişman olabilir ve doğal renge dönmek isteyebilirsiniz. Ancak doğal renge dönmek için bu konuda kuaförlerden yardım almak gerekir. Kuaförler saçınızı doğal rengine döndürmek için saça bazı yöntemler uygular. Saç açıcı kullanmadan saçı doğal renge döndürmek mümkün olmaz. Kuaförler eğer saç renginiz koyu bir renk ise ilk olarak saç açıcı uygular ve daha sonra saçınızı doğal renge döndürür.

Saç Boyatmak Zararlı mı?

Saç boyatma işlemleri yapılırken genellikle tüm kuaförler kimyasal ürünleri kullanır. Ancak bazı kuaförler doğal olan bitkisel boyaları da kullanır. Böyle olunca bitkisel ürünler saça zarar vermek yerine bakım yapar. Ancak kimyasal ürünler kullandığınız zaman saçlarınız da bir süre sonra yanmalar da meydana gelir. Bu nedenle doğal saçlarınızı boyatmamak genellikle daha sağlıklı olacaktır.

NE? NASIL?  Evde el ve ayak tırnak bakımı nasıl yapılır?

Doğal Renge Dönüşürken Hangi Malzemeler Kullanılır?

Kuaförlerin ilk etapta kullandığı malzeme saç açıcıdır. Ancak bu uygulama ilk kez yapıldığı zaman saça hemen doğal renk olan boya vurulmaz. Çünkü bu gibi durumlar da saç yanabilir ve kestirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle saç açıcı kullanıldığı zaman en az 1 ay geçmesi gerekir. Daha sonra kuaföre tekrar giderek doğal renginize kavuşabilirsiniz.

Evde Saçımızı Doğal Renge Çevirebilir miyiz?

Evde saç boyamasını yapan bir çok kadın bulunur. Ancak doğal renge kavuşturmak biraz zor olabilir. Eğer saçınız açık bir renk de ise doğal renge boyamak mümkün olabilir. Ancak koyu bir renge sahipseniz kendi renginize döndürmek zor olabilir. Çünkü bunun için birkaç işlemin mutlaka uygulanması gerekir. Bu işlem yapılmadan ne yazık ki saçınızı doğal renge kavuşturmak mümkün olmaz. Ancak internet üzerinden saçınızı doğal rengine nasıl döndürebilirsiniz?​​​​​​​ hakkında bilgi almak mümkün.

NE? NASIL?  Uzun ve Kemerli Buruna Makyaj Nasıl Yapılır?

Saçlar Doğal Rengine Kavuşurken Kaç Kez İşlem Yapılır?

Bu süreç genellikle saç renginize göre değişiklik gösterir.

  • Genellikle kuaförler saç açıcı kullanarak bu işlemi yaptığı için hemen saçınızın doğal rengine ulaşmak mümkün değil.
  • Eğer bu süreçte saçınız yanarsa süreç çok daha uzar. Bu nedenle iyi bir kuaför seçimi yapılmalıdır.

Bu nedenle saçınızı doğal renge döndüreceğiniz zaman iyi bir kuaföre gitmek gerekir.

Herkes Doğal Rengine Dönebilir Mi?

Genellikle açık saç rengine sahip olan kişiler daha kolay bir şekilde doğal rengine döner. Ancak koyu renge sahip iseniz bu süreç daha da uzar. Bu nedenle saç boyatmadan önce iyi bir şekilde düşünmek gerekir.