Kaşlar insanların kişiliğini ve güzelliğini belirlemektedir. Saç boyası ile kaş boyanır mı birçok insanın merak ettiği soruların başında gelmektedir.  Bu nedenle insanların estetik ve bakımlı gözükmesi için kaşlarının güzel bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Bakımlı kaşlar insanların görselliğini büyük ölçüde etkilediği gibi genel görünümüne de değişim katmaktadır.

Kaş Bakımı

Birçok kadın saç ve cilt güzelliği için düzenli veya düzensiz uyguladığı birçok yöntem bulunmaktadır. Bunun yanında sıra kaşlara geldiğinde ihmal söz konusu olmaktadır. Kaşlara bakım yapılmadığında ya da kaşlar yanlış alındığında seyrelerek dökülmeye başlamaktadır. Dökülmüş ve incelmiş kaşlar ise, yüzde belirsizlik ve dağınık bir görüntüye sebep olmaktadır. Bu sebeple kaşlara bakım yapılması çok büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden kaşlara zarar verilmemesi gerekmektedir. Hatta cımbız kullanımında bile dikkatli bir seçim yapılması önem taşımaktadır.

NE? NASIL?  Ameliyatsız nasıl 3 yaş gençleşirim?

İzleyin: Saç Boyasıyla Kaş Boyanır Mı?

Gür ve net görünüme sahip kaşlar, kişinin bakışını değiştirmekte ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Bu görünümü sağlamak için kaş kalemi, kaş boyası gibi çözümler bir anda kişinin havasını değiştirmektedir. Bunların yanında saç boyası kullanımı ise daha uzun ömürlü kullanılabilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç boyası kullanılarak kaş boyamak her kadının saç boyama işlemi esnasında kullandığı oldukça yaygın bir yöntemdir.

Saç Boyası İle Kaş Boyanırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Saç boyası kalın telli saçlar için kullanılmaktadır.

Bu yüzden kaşları saç boyası ile boyarken;

  • Öncelikle kaşların temiz olduğundan emin olunmalıdır.
  • Maskara fırçası ile saç boyası kaşlara eşit olarak sürülmelidir.
  • Kaş boyanırken saçlara göre daha hızlı davranılmalıdır.
  • Saç boyası kaşlarda daha çabuk etki edeceğinden istenen renk sürekli kontrol edilmelidir.
  • Kaşlar istenilen renge ulaştığında hemen yıkanmalıdır.
NE? NASIL?  Nail art (desenli tırnak) nasıl yapılır?

Dikkat edilmesi gereken hususlar olarak sıralanmaktadır.

Kalem Kullanarak Kaş Boyamak

Kaş kalemi seçiminin kaş rengine göre yapılması ve uygun tonlarda olması önemlidir. Esmer kişiler koyu ya da siyah tonları, açık renkli kişiler ise kahve tonlarını kullanmalıdır. Aksi halde kişilerin doğallıktan uzaklaştığı yapay bir görünüme sahip oldukları görülmektedir.

Kalem ile kaş boyanırken fazla bastırmadan hafif dokunuşlarla boya yapılmalıdır. Kaşların ön kısmını boyanması hoş bir görüntü vermemektedir. Kaşlar boyandıktan sonra fırça ile yukarı doğru taranmalıdır. Kaş kıllarının ince olması durumunda far kullanılabilmektedir. Makyaj temizliğinde kaşların da temizlenmesi önemlidir. Ayrıca devamlı olarak kaş kalemi kullanımı kaşların dökülmesine neden olmaktadır.