Her insan problemsiz bir ten ister. Bunun için insanın neler yaptığı ise, çok önemli bir noktadır. Pürüzsüz bir ten sahibi olmak arzuluyorsanız, birtakım püf noktalarına özen gösterebilir ve evinizde basitçe hazırlayacağınız natürel gereçlerden oluşan maskeler ile, cildinizi istediğiniz gibi pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı?

Cildinizin pürüzsüz bir hale gelmesi için, pahalı ürünler almaya mecbur olmadığınızı bilmeniz gerekiyor. Cilt sağlığı için dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası ile, hem cildinizi onarabilir hem de daha sağlıklı ve pürüzsüz gözükmesini sağlayabilirsiniz. İşte pürüzsüz ve sağlıklı bir ten için yapmanız gerekenler;

– Cildinize haftada 2 defa peeling yapmanız sağlıklı bir hareket olacaktır. Bu işlem yardımıyla cildin parlaklığını götüren, sağlıksız görünmenize sebep olan ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Bu da cildinizde sivilce, akne vb. pürüz yaratacak sıkıntıların önüne geçecektir.

NE? NASIL?  Dijital gülüş tasarımı nasıl yapılır?

– Cildinize uygun bir tonik kullanabilir ve açılan gözenekleri temizleyebilirsiniz. Dışarıda satılan tonikleri kullanmak yerine, gül suyunu natürel bir tonik olarak tercih edebilirsiniz.

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Kullanabileceğiniz Natürel Maskeler!

Natürel Peeling

Malzemeler;

Yarım tatlı kaşığı aloevera jeli, 1 tatlı kaşığı kahve telvesi, yarım çay kaşığı kil (beyaz )

Hazırlanışı ve Uygulanışı;

Malzemelerin tümünü uygun büyüklükte bir kaba almalıyız. Ardından iyice birbirine karışacak şekilde karıştırmalısınız. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulamadan önce, cildinizi yıkayın ve hafif nem kalacak biçimde kurulayın. Daha sonra karışımı boyun, dekolte ve yüz bölgesine sürün. Peeling işlemi bittikten sonra kurumasını bekleyin ve maskeyi hafif bir şekilde ovarak cildinizden çıkarın. Sonrasında cildinizi ılık su ile durulayın. (Bu maskeyi cildinize, haftada en çok 2 defa uygulamanız kâfi olacaktır. )

Natürel Cilt Maskesi

Malzemeler;

5 yemek kaşığı ılık su, 1 yemek kaşığı kil (beyaz ) , 1 yemek kaşığı mısır veya yulaf unu, 1 yemek kaşığı el kremi

NE? NASIL?  5 adımda pratik pedikür nasıl yapılır?

Hazırlanışı ve Uygulanışı;

Bütün gereçleri bir kaba alın ve homojen hale gelene dek karıştırın. Hazırladığınız karışımı ten, boyun ve dekolte bölgelerine sürün. Maskeyi el, ayak, bacak ve kollara uygulayabilirsiniz. Karışımı sürdükten sonra, üstüne bir miktar mısır unu ile masaj yapın ve maskeyi ovarak temizleyin. Daha sonra cildinizi ılık su ile büsbütün temizleyin.