Güzel ve renkli bir görünüme sahip olmak istiyorsanız pürüzsüz bir cilt için neler yapmalısınız? konusunda bilgi edinmeniz şarttır. Katıldığınız ortamlarda Hollywood yıldızları gibi görünmek ve ortama ışık tutmak için cildinize özel formuller uygulayabilirsiniz.

Cildinizdeki Pürüzlü Görünümü Nasıl Yok Edebilirsiniz?

Güzelliğinizi ortaya çıkarmak ve cilt kusurlarını ortadan kaldırmak için kozmetik ürünlerin yanı sıra ev önerilerinden de yararlanabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için öncelikle vücudunuzun;

  • C vitamini,
  • D vitamini,
  • Su ve mineral,
  • Dengeli beslenme

ihtiyaçlarını karşılamanız gerekecektir. Evde uygulayacağınız bakım şekillerinin işe yaraması ve etkili olması için gıda takviyesi, besin değerleri ve su tüketiminize dikkat etmelisiniz. Gün içinde mutlaka 2 buçuk litre su içmeli, portakal, limon ve greyfurt suyunu ara öğünlerde tüketmelisiniz.

İzleyin: Bu Maskeyi Her Gün Kullan Gözeneksiz Kristal Gibi Pürüzsüz Cildin Olsun – Güzellik Bakım

Limon Ve Bal Kürü

Cildinizdeki siyah nokta ve pürüzleri ortadan kaldırmak için limonlu bal kürünü uygulayabilirsiniz. Yarım çay bardağı limon suyuna 1 tatlı kaşığı bal ekleyerek macun kıvamına getirerek bu karışımı akşamları cildinize uygulayabilirsiniz. 10 dakika bekletip yıkadığınızda cildinizin parlak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olduğunu görebilirsiniz.

NE? NASIL?  Gelibolu'da nereleri gezebiliriz?

Muz Kabuğu Maskesi

Cildiniz yağlı bir yapıya sahip olduğundan pürüzlü gibi görünüyorsa muz maskesi ile güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Yüzünüzü ılık suyla yıkadıktan sonra muz kabuklarının iç kısmını yüzünüze uygulayınız. Bu işlemi her sabah ve akşam yüzünüzde 5 dakika bekletmeniz pürüzlü görünümü ortadan kaldırırken, yağlı olan teniniz nemli bir görünüm kazanacaktır.

Salatalık Kürü

Çoğu kozmetik ürünün içersinde salatalık bulunur. Salatalık sebze olarak yumuşatıcı ve vitamin öğeleri bakımından zengin bir besindir. Cilt için son derece yararlı olan salatalık, pürüzlü alana uygulandığında, enfes bir görünüm oluşturur. Salatalık dikey olarak kabukları soyulmadan ince ince doğranır. Cilt yüzeyine direkt olarak uygulanır. Bu maskeyi sürekli uygulayabilirsiniz. Cilt yüzeyinde birkaç dakika kalması yeterli olacaktır.

Aloavera

Cildinizi pürüzsüz, lekesiz ve parlak bir görünüme kavuşturmak için Aloavera kremini ve solüsyonunu kullanabilirsiniz. Cildinize direkt olarak uygulayabileceğiniz Aloaverayı dilerseniz banyo suyunuza karıştırabilir, dilerseniz her sabah yüzünüzü yıkamadan önce kullanabilirsiniz.