Günümüzde profesyonel makyaj ve makyaj çeşitleri konusuna ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Profesyonel makyaj yıllar geçtikçe birçok çeşitlere ayrılmaktadır.

Profesyonel Makyaj Nedir?

Öncelikle makyajın tanımını yapmak gerekirse makyaj kusurları kapatan ve güzel görünümü sağlayan çok kullanışlı bir işlemdir. Profesyonel makyajı ise yapabilmek çok önemlidir. Güzel bir profesyonel makyajın amaçları yüz hatlarını ortaya çıkarmak ve güzel gösteren bir işlemdir.

Profesyonel işlem çok güzel uygulanırsa karşınızdaki insanın dikkatini bile dağıtabilir. Profesyonel makyaj iyi yapıldıysa zaman olumlu sonuç alırsınız kötü yapıldığı zaman olumsuz sonuçlar verir. Kuru bir cilde makyaj yapıldığı zaman, rimel çubuğunu tüpüne fazla batırıp çıkarıldığı zaman ve kötü bir dudağa ruj sürüldüğü zaman olumsuz sonuçlar verir.

İzleyin: PROFESYONEL MAKYAJ NASIL YAPILIR ?

Neden Makyaj Yapmalıyız?

Kadınlar aynaya baktığı zaman veya dışarıya çıktığı zaman kendilerini olduğundan daha güzel, bakımlı görmek isterler bu yüzden makyajı yapmak gerekir. Her kadın iş yerinde, arkadaşlarıyla buluşmaya gittiği zaman güzel görünmek ister. Bu sebeple çeşitli makyaj ürünlerini kullanarak kendilerini güzel gösterebilirler.

NE? NASIL?  Bebeklere güneşin zararlı etkileri nelerdir?

Makyaj Çeşitleri

Birçok makyaj çeşitleri vardır. Bu makyaj çeşitlerini ayrı ayrı başlıklarda tanımlayabiliriz. Bu makyaj çeşitlerinde profesyonel makyaj da vardır. Günlük makyaj, gece makyajı ve kalıcı makyajı da çeşitleri arasında sayabiliriz.

Günlük Makyaj

Hafif makyaj uygulamaları günlük makyaj için idealdir. Günlük makyaj da uygulanması gereken adımlar vardır.

Bu adımlar şu şekildedir;

  • Cilt kusurları hafif yapılı pudra ile saklanabilir
  • Gözler için rimel ve natürel tonlarda far uygulanabilir
  • Dudaklar için doğal renkler tercih edilmelidir

Bu sayede günlük makyaj tamamlanmış olur. Günlük makyaj cafede kahve içmeye giderken, alışveriş mağazasını gezerken tercih edilmektedir.

Gece Makyajı

Gece makyajı yapmak isteyen kadınlar renkleri oldukça belirgin kullanmalıdır. Gece makyajında ki amaç yüz hatlarını vurgulamak ve kalıcılığını arttırmaktır. Kullanılan ruj, rimel ve allık oldukça belirgin ve koyudur. Bu gece makyajı düğün, nişan ve özel iş yemeklerinde kullanılabilir.

NE? NASIL?  Makyaj bazı nedir? Nasıl uygulanır?

Kalıcı Makyaj

Kadınların makyaj yapmasını sevmesine rağmen vakit bulamaması nedeniyle başvurulan bir makyaj çeşididir. Kalıcı makyaj ile kadınlar her yerde, her zaman güzel olurlar. Kaşları belirginleştirmek, kirpik uygulamaları, eyeliner uygulaması gözleri etkili ve ilgi çekici hale getirir. Kalıcı makyaj uygulamasına ağrı hissedilmez, uygulama sırasında hafif titreşim hissi meydana gelir. Kalıcı makyajın avantajları ise yüzdeki kontrastları, hatları belirginleştirir ve bazı kusurları kapatır. Havuza ve duşa girildiği zaman akma olmaz.