Son yılların en gözde makyaj renklerinden birisi de pembe. Hem bebeksi hem de doğal bir hava veren pembe, yüz makyajında en sevilen renkler arasında. Eğer dengeli ve kıvamında kullanılırsa bu renk yüzünüzde çok güzel sonuçlar yaratabilir. Pembe tonlarda makyaj nasıl yapılmalıdır? sorusunun ilk yanıtı fazla aşırıya kaçmamak. İkinci önemli konu ise göz, yanak ve dudak üçlemesinde pembe rengi kullanırken dikkatli olmak. Bu denge çok önelidir, çünkü makyajın doğal ve güzel görünmesi bu dengeye bağlı.

Video: PEMBE TONLARDA MAKYAJ

Göz Makyajı ve Pembe Kullanımı

Pembe doğallık ve yumuşaklık katan bir renk olduğu için eğer makyajda kullanılacaksa öncelikle gözlerde siyah kalemden kaçınılmalıdır. Çünkü pembenin yumuşaklığı ve siyahın belirgin ve sert bir renk olması arasında bir zıtlık vardır. Bu yüzden pembe makyaj yapmak isteyenler siyah göz kaleminden uzak durmalıdır. Göz kalemi için pembe ile uyumlu toprak tonlarda ya da bordo bir kalem seçilebilir. Seçtiğiniz ton ve kullanacağınız pembenin tonu arasında bir uyum yakalamalısınız.

NE? NASIL?  Düğün için en uygun makyaj nasıl seçilir?

Farklı Tonlarda Pembe Kullanmak

Benzer tonlarda farklı pembeleri kullanarak pembe makyajı tamamlayabilirsiniz. Önemli olan açık ya da koyu pembelerle bir bütünlük yakalamak. Ama ille de mükemmel bir dengeyi gözetmek yerine renk konusunda biraz yaratıcı olabilirsiniz. Mesela gözlere buğulu ve derin bir hava katmak için de şeftali tonlarında bir fardan yardım alabilirsiniz. Göz dibine derinlik katmak için size yardımcı olacak renk ise kahverengi.

Kahverengi tonlarında bir göz kalemi ile göz diplerinize bir derinlik ve buğulu bir hava katabilirsiniz. Göz diplerine maskara yardımı ile bir dokunursanız göz makyajınız neredeyse tamamlanmış olur. Göz makyajı konusunda önemli olan bir diğer konu da ışıltılı bir bitiş yakalamak.

İzleyin: Pembe Monokrom Makyaj

Bu konuda size yardımcı olacak olan ise simli farlardır. Yanaklarda ise elmacık kemiklerinin üzerinde biraz koyu pembe bir renkle allık sürebilirsiniz. Ruj renklerinde ise mercan ve pembe tonları arasında bir renk seçmelisiniz. Pembe, toprak, mercan, kahverengi gibi renkler göz makyajında tamamlayıcı olabilir. Pembe bir makyaj için size gerekli olan şeyler bunlardır.