Cevabı aranan sorulardan biri de koyu göz altı halkalarından nasıl kurtulunur? Sorusudur. Bu sorun için birçok çözüm mevcut. İşte bu sorunun yanıtları.

Göz altı Halkalarının Nedenleri

Göz altı cildin en hassas bölgelerinden biri. Birçok nedene bağlı olarak göz latı halkaları meydana gelmektedir.

  • Düzensiz ve kalitesiz uyku
  • Yanlış kozmetik ürün kullanımları
  • Sigara gibi kötü alışkanlıklar
  • Toz, duman ve kir gibi çevresel faktörler

Bu faktörlerin etkisini en aza indirmek için göz altı bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Doğru ve güvenilir markaların göz altı nemlendiricilerini kullanmak, güneş gözlüksüz güneşe maruz kalmamak, göz altı cilt temizliğini ihmal etmemek ve doğru ürünlerle bakım yapmak. Bütün bunlar göz çevresi sorunlarının önüne geçilmesi adına önemlidir.

Video: Çağla | Gözaltı Torbaları ve Morluklarla Nasıl Başa Çıkıyorum? | Güzellik-Bakım

Soğuk Süt

Soğuk süt, nemlendirici özelliğinin yanı sıra rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Anti-enflamatuvar özelliğiyle göz altı halkalarını yok eder.

NE? NASIL?  Herkesin Hayran Olduğu Kıvırcık Saç Modelleri

Bir parça pamuk soğuk süte batırılır. Sütlü pamuk göz altına sürülür. 10 dakika kadar masaj yapılarak sütün cilt tarafından emilmesi sağlanır. Yirmi dakika kadar beklendikten sonra cilt yıkanır. Bu uygulama haftada iki kez düzeni olarak uygulanmalıdır.

Avokado

Cilt sağlığı ve cilt bakımı konularında adından sıklıkla bahsettiren avokado, göz altı halkalarında da etkili bir çözümdür. Avokado, doğal bir yapıda olup anti-enflamatuvar özelliği taşır. Göz altı halkalarını yok eder. Bununla beraber, taşıdığı özellikler sayesinde göz altı torbalarıyla savaşarak küçülmelerini sağlar.

Avokado ezilir ve göz altı halkalarına sürülür. On beş dakika kadar beklendikten sonra ılık ya da soğuk su ile bölge durulanır. Avokado, her gün düzenli olarak uygulanmaya devam edilirse göz altı halkaları tamamen yok olur.

Patates

Patates, göz ve çevresiyle ilgili birçok sorunda kullanılan bir doğal üründür. En sık kullanılan ürünlerden biridir.

  • Ferahlatıcı etkisiyle göz altı halkalarını yok eder.
  • Göz çevresindeki yorgunluk ifadelerini ortadan kaldırır.
  • Göz altlarına canlılık ve parlaklık verir.
  • Göz çevresinde uykusuzluk nedeniyle meydana gelen etkileri azaltarak yok eder.
NE? NASIL?  Bakımlı ellere nasıl sahip olabilirsiniz?

Bir adet patates soyulur ve dilimlenir. Dilimler buzdolabında birkaç saat süreyle soğumaya bırakılır. Soğuyan patates dilimleri göz altlarına yerleştirilir. Patates dilimleri ısındıkça yerine yeni dilim konulur. Bu uygulama on dakika kadar sürekli olarak tekrarlanır. Patates uygulaması her gün yapılabilir.

Elma

Lezzetiyle vazgeçilmez olan elma, göz altı morlukları için de kesin çözümlerden biri. Özellikle cildin hassas bölümleri için en ideal bakım ürünüdür. Barındırdığı mineral ve vitaminlerle bu hassas bölgeleri korur ve cildin vitamin ihtiyacını karşılar.

Bir elma pişirilir. Pişirilme işleminde sonra güzelce ezilir. Elma püre haline geldiği zaman gözlerin çevresine sürülür. Bu şekilde yirmi ile otuz dakika süre beklenir. Daha sonra soğuk su ile iyice durulanır. Her sabah duş öncesine bu uygulama yapılabilir. Bu uygulama sonrasında cilde bir nemlendirici uygulanması önerilir.

NE? NASIL?  İş görüşmesi için nasıl makyaj yapmalısınız?

Zerdeçal

Zerdeçal, antioksidan özelliği taşır. Cildin sağlıklı olmasında önemli rol üstlenir. Oksidasyon hasarını en aza indirerek cildin korunmasını sağlar. Halkaların giderek hafiflemesinde ve yok olmasında etkilidir.

Toz halindeki zerdeçal, süt ya da su ile bir miktar nemlendirilir. Bu karışım, göz altlarına sürülür. On beş dakika beklenir ve cilt iyice durulanır. Bu uygulama düzenli olarak her sabah uygulanabilir.

Beslenmeye Dikkat

Sağlıklı bir cilt için sağlıklı beslenme olmazsa olmazdır. İçeriden yeteri kadar beslenemeyen bir cildin sağlıklı olması mümkün değil. Bu nedenle, beslenmeye gereken önem verilmelidir. Bunun için mevsiminde olmak şartı ile taze sebze ve meyve tüketilmelidir.