Son zamanlarda oldukça trend olan ve özellikle sosyal medya fenomenleri tarafından yapılan Kore makyajı, birçok kişinin beğenisini kazanmayı başardı. Sosyal medya platformlarından biri olan Youtube’da da birçok makyaj bloggerları tarafından denendi ve hepsinin beğenisi kazandı. Peki, Kore makyajı nasıl yapılır?

  1. Fresh, Capcanlı Bir Cilt

Oldukça canlı bir cilt makyajı uygulayan Koreliler, bunu elde etmek için ciltlerine mükemmel bir bakım yapmakla başlıyorlar. Aydınlık ve canlı bir ten elde etmek için öncelikle ışıl ışıl bir baz seçmelisiniz. Ancak doğallık gerektiği için de fazla kalın bir baz seçmemelisiniz. Burada içinde su barındıran bazlar sizin için tam anlamıyla bir çözüm olacaktır. İçinde su olan bazlar hem cildinizi daha doğal bir görünüme kavuşturur hem de cildinizin daha parlak görünmesini sağlar. Eğer gözaltı morluklarınız bu bazla pek fazla kapanmadı ise dert etmenize gerek yok. Çünkü Kore makyajında gözaltı morlukları o kadar da önemli değil.

NE? NASIL?  Gençleştiren ev yapımı altın maske nasıl yapılır?

Video: Kore Tarzı Makyaj | K-Pop Şarkıcısı Olmayı Denedim!

  1. Dümdüz Kaşlar

Kore makyajında en öne çıkan ikinci özellik ise dümdüz kaşlar.

Düz kaşları elde etmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Kaşınızın rengine en yakın olacak şekilde bir kaş kalemi seçin.
  • Sizin için en uygun olan kaş kalemini seçtikten sonra kaşınızın içindeki boşlukları boyayın.
  • Daha sonra kaş kavisinizin olduğu yeri kavis kalmayacak şekilde kaş kaleminiz ile boşluk kalmayacak şekilde boyayın.
  • Her zaman kullandığınız kaş maskarasıyla kaşlarınızı tarayın ve doğal bir görünüm elde edin.

Takip edeceğiniz bu dört adım ile siz de dümdüz kaşlara sahip olabilir ve Kore makyajına bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Kore makyajı nasıl yapılır? Devamı nasıl getirilir?

  1. Bahar Renkleri ile Gözler

Bahar renkleri ile yine taptaze ve capcanlı bir göz makyajı karşımıza çıkıyor Kore makyajında. Tercih edeceğiniz açık ama canlı renk tonlarıyla göz makyajınızın bir kısmını tamamlayabilirsiniz. Farınızı katlanma çizgisine koymayı ve iyice dağıtmayı unutmamalısınız. Ardından incecik bir eyeliner çekip kuyruğunu her zamanki gibi yukarıya değil, aşağıya doğru çekmelisiniz. Kore makyajının en önemli noktalarından biri eyelinerdır. Ardından seçtiğiniz rimel ile de pek fazla yoğun olmayan ama hacimli kirpiklere ulaşın.

  1. Ombre Dudaklar
NE? NASIL?  Kaşlarınızı nasıl saha kalkık gösterebilirsiniz?

Kore makyajında dudaklarınızın içi koyu, kenarları ise daha açık bir renk olmalı. Dudak makyajına başlamadan önce bir pudrayla dudak renginizi eşitleyin. Ardından yine renk tonu fazla koyu olmayacak bir ruj ile dudaklarınızın ortasına daha koyu olacak şekilde dudak makyajınızı tamamlayın. Kore makyajınız hazır!