Kirpiklerinizin hacmini nasıl artırabilirsiniz​​​​​​? Son zamanlarda kadınlar tarafından cevabı oldukça merak edilen bir soru. Kirpikler göz ve çevresinin görünümünü vurgulamak için oldukça önemli bir konumdadır. Kirpiklerin daha hacimli ve dolgun olması gözlerin ön plana çıkmasını ve çekici görünmesini kolaylaştırır. Bu yüzden kirpiklerin hacminin nasıl artırılacağı kadınların ilgiyle takip ettiği bir konu haline geldi. Çarpıcı bir göz makyajı bir kadını oldukça iddalı gösterir. İddalı bir göz makyajı için de kirpikler ve kirpiklerin nasıl göründüğü oldukça önemli bir noktadır​​​​.

Muazzam görünüme sahip bir göz makyajı için kirpiklerin hacminin artırılması es geçilmemesi gereken bir adımdır. Daha yoğun, daha hacimli kirpikler göz çevrenizi ortaya çıkarıp sizi çekici bir görünüme kavuşturur. Makyajsız günlerde ise hacimli kirpikler doğal görüntünüze ayrı bir ışıltı kazandırır.

Kirpiklerin Hacminin Artırılmasında Hangi Yöntemler Kullanılır?

Kirpikler hassas yapıda olduklarından hacimli ve dolgun bir görünüm kazanmaları düzenli bir bakıma bağlıdır. Düzenli olarak gereken bakım uygulandığında kirpiklerin kalıcı olarak gürleşmesi mümkündür. Peki kirpiklerinizin hacmini nasıl artırabilirsiniz? Bu sorunun cevabı birden fazla yöntem barındırıyor. Günümüzde piyasaya sunulan binlerce destekleyici ürün var. Kozmetik sektöründe kirpik bakımı önemli bir kategori haline geldi. Tüketicilerin talebi günden güne daha da artarken üreticiler kirpik bakımı ürünlerini oldukça çeşitli hale getirerek piyasada yer edindiriyor.

Kirpik bakımı kategorisinde, kirpiklerin hacmini artıran en önemli ürün kirpik serumları. Daha çok kaş ve kirpik serumu olarak ikisi bir arada özelliğiyle sunulan ürün çok amaçlı olduğu gerekçesiyle en çok tercih edilenlerden. Kirpiklerin hacminin artırılması için piyasadaki kaş ve kirpik serumları rahatlıkla tercih edilebilir.

NE? NASIL?  Lip glossları seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Video: Daha Uzun ve Hacimli Kirpikler | Hangi Maskara Ne İşe Yarar

Kirpik Serumu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpikler oldukça hassas özellikte kıllar olduğu için tercih edilecek ürüne dikkat edilmelidir. Kaliteli, sağlık testlerinden geçmiş, onaylanmış ürünler olmalıdır. Bunun yanında kirpik serumunun içeriğine de dikkat edilmelidir.

İçeriğindeki maddeler alerjen özellikte olmamalıdır. Serumu almadan önce ufak bir alerji testi yapmakta fayda vardır. Merdiven altı ürünlere itibar edilmemelidir. Aksi takdirde kirpik kılları ciddi zarar görüp kalıcı sonuçlara neden olabilir.

Doğal Yöntemler Kullanarak Kirpikleri Hacimleştirme

Kirpiklerin gür ve hacimli bir hale gelmesi için kozmetik sektöründeki ürünlerin yanında doğal yollara da başvurulabilir. Doğal yöntemlerle kirpiklere hacim kazandırmak mümkündür. Son yıllarda kirpik gürleştirmek için özellikle doğal yollara başvuruluyor. Peki kullanılan bu doğal yöntemler nelerdir? Hangi doğal yöntemleri kullanarak kirpiklerinizin hacmini nasıl artırabilirsiniz?

Yeşil çay: Yeşil çay demlenerek uygulanmalıdır. Kaynamış olan suyun içine bir çay kaşığı yeşil çay atılır. Sonrasında bri kaç dakika bekletilerek demlenmeye bırakılmalıdır. Demlenen yeşil çay süzülerek pamuk çubuk yardımıyla kirpiklere uygulanır.

E vitamini: E vitamini kıl köklerini besleyen nitelikte olduğu için kullanılabilir. Pamuk çubuk ya da eski bir maskara ile uygulanır.

NE? NASIL?  Ameliyatsız nasıl 3 yaş gençleşirim?

Aloevera: Eski bir maskara ya da şeffaf maskara yardımı ile aloe vera kirpiklere iyice uygulanır. Belli bir süre sonra yıkanıp temizlenebilir.

Yumurta: Yumurtayı iyice çırptıktan sonra uygulamaya hazır hale getirilir. Pamuk çubukla kirpiklerin her yerine uygulanır. Geceden uygulanıp sabah kalkıldığında suyla temizlenir.

Zeytinyağı: Zeytinyağı kirpiklere dolgunluk vermesinin yanı sıra kirpik rengini de koyulaştırır. 2 ya da 3 ay boyunca düzenli olarak uygulanırsa hem kirpiklerin hacmini artırır hem de açık olan rengini koyulaştırır. Koyu renkli kirpikler daha hacimli görünür. Pamuk çubuk ya da bitmiş bir maskara ile kirpiklere kolayca uygulanabilir.

Kirpiklerin Hacmini Artıran Doğal Yağlar

Son yıllarda bir çok alanda kullanılan doğal yağlar kirpik bakımında da önemli bir rol oynuyor. Doğal yağ, uçucu yağ olarak da bilinen piyasadaki bu yağlar besleyici özellikleriyle olumlu sonuçlar doğuruyor. Peki bu doğal yağlar nelerdir?

  • Hint yağı
  • Badem yağı
  • Hindistan cevizi yağı
  • Argan yağı
  • Avakado yağı
  • Susam yağı
  • Keten yağı

Besleyici ve uyarıcı etki bırakan bu yağlar uzun süreli kalıcı sonuçlar yaratıyor. Kirpiklerin hacmi tamamen doğal yollarla artırılmak istendiği zaman piyasadaki uçucu yağlara kolaylıkla başvurulabilir.

​​​​​​Dolgun Ve Gür Kirpikler İçin Vazelin Mucizesi

Vazelin günümüzde güzellik sektöründe de sağlık sektöründe de rahatlıkla kullanılıyor. Sayısız birden fazla faydası bulunan vazelin kirpik bakımı için de mucizevi bir yöntem olarak görülüyor. Dolgunluk veren özelliğiyle dikkat çeken vazelin düzenli kullanımda gözle görülür ciddi sonuçlar ortaya çıkarıyor. Peki kirpiklere hacim vermek için vazelin nasıl kullanılır? Göz çevresini temizleyip vazelin göz kapaklarına sürülür. Ardından ufak bir pamuk çubuk yardımıyla vazelin kirpiklere uygulanır. Kalıcı bir sonuç elde etmek için iki üç ay boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır. Çoğunlukla gece yatmadan uygulanması öneriliyor.

NE? NASIL?  Zeytinyağı cilde nasıl uygulanır?

Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak İçin Uygulanan Maskara Teknikleri

Maskara makyaj sırasında kirpikleri istenilen görüntüye sokmak için kullanılan bir kozmetik ürünüdür. Maskara uygulaması esnasında kullanılan bir kaç teknikle hacimli kirpikler elde edilebilir. Bu teknikler uygulanarak kirpikler olduğundan daha hacimli görünür. Maskara uygulanırken ilk olarak kirpik diplerinden başlanmalıdır. Maskara kirpik diplerine yerleştirilir ve aşağı yukarı hareketler yaparak uygulanır. Kirpiklerin dip kısımlarına yoğun, uç kısımlarına hafif uygulanmalıdır.

Dip kısımlarındaki maskara yoğunluğu kirpikleri oldukça gür gösterir. Diğer bir teknik ise kirpik altlarına ve üstüne maskara uygulanmasıdır. Özellikle ince kirpiklere sahip kadınların alt kirpiklere maskara uygulaması oldukça kurtarıcı bir yöntem olabilir.

Bunun yanında, kirpiklerin olduğundan daha dolgun daha hacimli görünmesi isteniyorsa maskara yatay konumda tutulmalıdır. Dikey olarak uygulanan maskara kirpiklerin daha çok kıvrık ve doğal görünümüne yarar. Fakat maskaranın yatay olarak uygulanması kirpiklere istenilen hacmi ve dolgunluğu sağlar.