Kilo verdirici özelliğiyle bilinen ve oldukça popüler olan limon diyeti hakkında sizler için geniş bir yazı hazırladık. Birçok kişinin uygulayarak başardığı limon diyetinin bilinen bir çok faydası vardır.

Limon Zayıflatır mı?

Limon, birçok sağlık sorununun tedavisinde ve cilt bakımında
sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak; limonun adının diyetle birlikte kullanılması merak uyandırmaktadır. Bilindiği gibi limon, tam bir C vitamini deposudur. Sahip olduğu özellikler sayesinde kilo vermede etkilidir.

Video: 20 KİLO VERDİREN HAŞLANMIŞ LİMON TARİFİ

Limon Nasıl Zayıflatır?

Limon;

Limon, insan metabolizmasının normalden çok daha hızlı çalışmasını sağlar. Metabolizmanın hızlı çalışması, kişinin daha hızlı ve daha kolay kilo vermesine yardımcı olur. Sindirim sistemini temizler ve vücutta var olan toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Kilo verme konusunda etkin organlardan biri; karaciğerdir. Limon, karaciğeri temizler. Karaciğer yağlanması gibi ciddi problemleri olan kişiler limon diyeti yaptıklarında kilo vermeleri çok daha kolay olur.

Limon, yağ eritmede oldukça etkilidir. Vücudun çeşitli yerlerinde birikmiş olan yağları eritir ve bu sorunu ortadan kaldırır. Limon, yaptığı bu işlevlerle kilo vermeyi hızlandırır. Diyet düzenli
bir şekilde uygulanırsa istenilen kiloya ulaşmak mümkün olur.

Günlük Limon Diyeti Uygulaması

6 adet limonun suyu sıkılır. 8 bardak içme suyuna karıştırılır. Bunlara ek olarak 3 ya da 4 adet buz küpü katılır. Yarım su bardağı kadar bal karışıma ilave edilir. Son olarak bu karışıma 8 ile 10 adet kadar taze nane yaprağı katılır. Sayılan bu malzemeler, bir cam sürahide karıştırılıp gün içinde tüketilir.

NE? NASIL?  Bitkisel doğal antibiyotik nasıl yapılır?

Bununla beraber;

Kahvaltı için bir meyve salatası tüketilir.

11:00 saatlerinde 3 ya da 4 adet badem ile bir su bardağı limonata içilir.

 • Öğle saatlerinde; bir kase salata, bir adet haşlanmış yumurta yenir. Tercihen salatanın içine birer tatlı kaşığı zeytinyağı ya da tercihe göre elma sirkesi ilave edilebilir.

16:00 saatlerinde istenen her hangi bir meyve yenebilir. Bunun yanında bir bardak limonata içilmelidir.

 • Akşam; ızgara tavuk ya da isteğe göre balık yanında sebze salatası tüketilmelidir.

Gün sonunda gece yatmadan iki saat kadar önce; bir bardak limonata içilmelidir.

Günlük olarak limon diyeti yapmak isteyenler bu limon diyetini uygulayabilirler.

Bir Günlük Limon Diyeti Listesi

Günlük limon diyeti için öğünler belirlenmiştir.

Kahvaltı öncesinde; 1 bardak ılık suyun içine yarım limon sıkılır ve içilir.

Kahvaltı için bir dilim buğday ekmeği, yeşillik, bir haşlanmış yumurta ve 4 ya da 5 tane kadar zeytin tüketilir.

Ara öğünde; bir bardak limonata içilmesi yeterlidir.

Akşam; bir porsiyon kırmızı et tüketilebilir. Kişinin tercihine göre tavuk ya da balık eti de yenebilir. Bunun yanında zeytinyağlı salata tüketilebilir.

Yatmadan önce; bir bardak ılık suyun içine yarım limon sıkılarak içilmelidir. Ancak; bu tüketimi uykudan en az bir saat önce tüketilmesi gerekmektedir.

NE? NASIL?  Sağlıklı bir sindirim için Modern Mayr metodu nedir?

İki Haftalık Limon Diyeti

Limon diyeti iki hafta süreyle uygulanmaya devam edilirse başarılı sonuçlar elde edilmesi mümkün.

 1. Gün: 1 Limon, 1 bardak suya karıştırılır ve sabah aç karnına tüketilir.
 2. Gün: 2 bardak içme suyuna 2 limon sıkılır. Bir bardak sabah bir bardak akşma yatmadan önce içilir.

3.Gün: 3 limon 3 bardak içme suyuna karıştırılır. Bir bardak sabah, bir bardak akşam ve bir bardak gece yatmadan önce içilir.

 1. Gün: 4 bardak içme suyuna 4 limon sıkılarak gün içinde farklı zaman dilimlerinde olmak üzere bu karışım içilir.

5.Gün: 5 limon + 5 bardak içme suyu

 1. Gün: 6 limon + 6 içme suyu
 2. Gün: Yedinci güne gelindiğinde 3 adet limonun suyu 10 bardak sade suya eklenir. Bu karışıma bir yemek kaşığı bal eklenir.
 3. Gün: 6 limon + 6 bardak içme suyu
 4. Gün: 5 limon+ 5 bardak içme suyu
 5. Gün: 4 limon + 4 bardak içme suyu
 6. Gün: 3 limon + 3 bardak içme suyu
 7. Gün: 2 limon + 2 bardak içme suyu
 8. Gün: 1 limon + bir bardak içme suyu
 9. Gün: 3 limon suyu + 10 bardak içme suyu

Tam iki hafta boyunca günlere uygun bir şekilde bu diyet programı uygulanır.

Limon Diyeti ile Bir Haftada On Kilo Verilir mi?

Herkesin sorduğu sorulardan biridir. Öncelikle önemle belirtmek gerekir ki; bir hafta içinde on kilo vermek mümkün değildir. Hiç bir gıda ya da besin kişiye bu kadar zamanda bu kiloyu verdiremez. Bunun yanı sıra; kısa süreler içinde çok kilo vermek sağlık açısından son derece tehlikelidir. Bu noktada önemli olan; normal bir zayıflama süreci içinde sağlıklı şekilde kilo vermektir. Sağlıklı kilo vermenin en doğru yöntemi; doğal ve sağlıklı beslenerek ve doğru diyet programlarını uygulamaktır.

NE? NASIL?  Evde aşırı yeme isteğine nasıl dikkat etmeliyiz?

Limon diyeti, zayıflamak için etkili bir yöntemdir. Aynı zamanda, limon sağlıklı olunması için de tüketilmesi gereken bir besindir. Ancak; yalnızca limon diyeti uygulamak ve sadece diyetten medet ummak doğru değildir. Her diyet programı için olduğu gibi limon diyetinin de desteklenmesi gerekir. Söz gelimi; limon diyetinde belirtilen kahvaltı yapıldıktan sonra asitli bir içecek tüketildiğinde kahvaltının tüm olumlu etkileri yok olup gider. Bu nedenle; diyet süresince ne tüketildiğine dikkat edilmelidir .

Limon Diyeti Yapmaması Gerekenler

Limon diyeti yapmak isteyen kişilerde şeker hastalığı ya da tansiyon sorunu mevcutsa bu diyeti uygulamadan önce mutlaka uzman hekime başvurmalıdır. Uzman hekimin onayı alınmadan bu diyet uygulanmamalıdır.

Bağırsak ve mide sorunları yaşayan kişiler, bu diyeti uygulamadan önce yine uzman hekim tavsiyesi almalıdır. Eğer uzman hekim onaylarsa bu diyeti uygulayabilirler.