Güzelliğinizi tamamlayan kaşlarınızın göz mesafesinden daha yukarıda olmasına kalkık kaş deniyor, peki kaşlarınızı nasıl daha kalkık gösterebilirsiniz? Kalkık kaşlar için yapmanız gereken bazı ufak metotlar vardır. Lise yıllarında kaşlarınızı kaldırmak için bazı yöntemler kullandığınızı hatırlayın.

Kaşlar Neden Önemli?

Kaş yüz yapısına ifade katar ve bu nedenle en doğal halinizde dahi güzel ve çekici görünmenizi sağlar. Bu konuda çeşitli kaç aldırma yöntemleri, kıl tekniği gibi birçok güzellik merkezi tarafından yapılan yöntemler vardır. Hiçbir yöntem belirli bir yaştan sonra kaşların düşmesini engellemez. Estetik olmadan kaşlarınızın kalkık gözükmesini istiyorsanız doğal yollar deneyebilirsiniz.

VİDEO: YENİ KAŞLARIM! EVDE BOTOKS ETKİLİ DÜZ VE KALKIK KAŞ NASIL YAPILIR?

Parmaklarınızı Kullanarak Kaşlarınızı Kaldırın

Parmaklarınızla yüzünüze yapacağınız birkaç dokunuş kaşlarınızın muhteşem bir görüntüye kavuşmasını sağlayacak ve yüzünüzü daha gergin bir hale getirecek.

NE? NASIL?  Bordo ruj ile doğru makyaj nasıl yapılır?

Uygulama;

  • İki elinizin 2., 3. ve 4. parmaklarını kaş altınıza dikey bir şekilde yerleştirin.
  • Parmaklarınızla kaşınızı alt kısımdan kavisli bölgeden yukarı kaldırın.
  • Gözleriniz yere bakarken 15’e kadar sayın ve 3 set bu şekilde tekrar edin.
  • Her sette nefes alın.

Bu teknik günümüzde yüz yogasında kullanılsa da eskiden lise tuvaletlerinde tüm kızlar bu yöntemi her teneffüs tekrar ederdi.

Saçlarınızı Sıkıca Yukarıdan Toplayın

Saç modelinizle kaşlarınızı kaldırmanız mümkün. Sıkıca arkaya toplanmış bir atkuyruğu ya da yukarıdan sumo topuz modeli ile daha çekik ve yukarıya kalkan kaşlara ulaşmanız mümkün.

Yüz Egzersizleri

Spor sadece bedensel hareketlerden ibaret değildir. Yüz egzersizleri de belirli yaştan sonra yapılması gereken bir işlemdir. Yüz sarkmaları, derin çizgiler ve yaş alma kaynaklı kaşların düşmesi gibi sorunlar yüz egzersizleriyle düzelir. Yaş aldığınızda göz kapağınız küçülür, kaşlarınız ile aradaki mesafe azalır bu nedenle ifadeniz değişir. Sistemli olarak yüz egzersizleri yaptığınızda bu sorun çözülür.

NE? NASIL?  Saçlarınızı nasıl dolgun gösterebilirsiniz?

Kaşlarınızı Doğru Alın

Kaş alan güzellik merkezleri bu konuda profesyonel olmalıdır. Kendiniz kaşınızı alacak ya da başkasına aldıracaksanız, ifadenizi bozmayacak şekilde alınması gerekir. Aynı zamanda kaşlarınızın ucunu, alabildiğine asfalt yol gibi bırakmayın. Kaşlarınızın uç kısmını, kaş kemiğinin en çıkık noktasında bitirin. Kirpik kısmına kadar uzatmayın. Kaşınızı üstten oyarak değil, alt kısımdan sıra şeklinde alarak mesafeyi açabilirsiniz. Son trendler arasında olan kaş almama modasına, kalın kaşlarınız varsa çok fazla uymamanız yerinde bir seçim olur.

Estetik Dokunuşlar

Estetik yöntemlerde artık bıçak altına yatmanıza gerek yok. Askı operasyonlarıyla göz çevrenizdeki kırışıklıklar gittiği gibi, kaşlarınızda daha kalkık görünecek ve daha genç bir görünüme kavuşacaksınız.