Kaşlarını boyatmak isteyen ya da boyatmış ancak beğenmemiş olan kişilerin merak ettikleri konu kaş boyası ne zaman çıkar oluyor. Bazen erkeklerde olsa genellikle bayanlar sık sık saçlarını boyatmaktadır. Ancak yeni saç rengine uymayan kaşlar için kullanılan çözüm ise kaş boyatmak olmaktadır.

Kaşlar ve saçlar arasındaki uyumu sağlamak için kaşlar da boyanır. Ancak bazen görüntüsü güzel olmayabilir. Ya da kalıcı olması istenmektedir. Bu sebeple boyanan kaşların ne kadar kalıcı olacağı da merak edilmektedir.

Kaş Boyası Ne Zaman Akar?

Saç renginden sıkılan kişilerin saçlarını boyaması ile birlikte yüzdeki uyumu sağlayabilmek adına başvurdukları yöntem kaş boyamaktır. Ancak bazen bu yöntem etkili olmamaktadır. Yüze yakışmayan boya rengi nedeniyle ya da çok yakışan hemen akmasının istenmediği durumlarda kaş boyasının ne zaman çıkacağı sorulmaktadır. Bu durumda iki önemli nokta düşünülmelidir.

NE? NASIL?  Derinlemesine cilt temizliği nasıl yapılır? Sıkılaşmaya yardımcı ürünler nelerdir?

Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • Boyanın kalitesi
  • Akmayan boya tercihi

Eğer kaliteli bir boya tercihi yapıldıysa ya da akmayan özellikte bir boya tercih edildiyse uygulanan kaş boyası uzunca bir süre çıkmayacaktır.

İzleyin: Kaş boyama nasıl yapılır? Evde kaş boyası yapmak

Akmayan Boya

Boya uygulanan saçlar gün geçtikçe kendi rengini almaya başlayacaktır. Bu duruma kaşlar da dahildir. Bu demek oluyor ki eğer saçlar ve kaşlar aynı gün boyandıysa aynı günde akmaya başlar.

Akmayan yani kalıcı boyalar her kaş yapısında aynı etkiyi göstermeyebilir. Çünkü her insanın kaş yapısı ve kaşlarının uzama sıklığı farklıdır. Bu sebeple kaşları hızlı uzayan kişilerin boyası daha çabuk çıkacaktır.

Hızlı uzayan kaşlar boyanın etkisini de etkileyerek hızlı bir şekilde akmasını sağlar. Değişiklik yapıp kaşlarını boyatmak isteyen kişilerin bu tercihi bir süre sonra pişmanlığa dönebilir ancak eğer kalıcı bir boya tercihi yapıldıysa uzun süre beklemek gerekmektedir.

NE? NASIL?  Karidesin faydaları, karides nasıl pişirilir?

Kaliteli Boya

Kaşları hızlı uzayan kişilerin kalıcılık yönünden pek de bir şey beklemesi önerilmez. Çünkü kullanılan boya kaliteli bir boya da olsa hızlı bir şekilde akacaktır. Ancak hızlı uzamayan kişiler için kalitesiz boya tercihi yerine kaliteli boyalar tercih etmesi akmayı önleyecektir.

Saçlarını ve kaşlarını büyük hevesle boyayan kişilerin bu sürenin kısa sürdüğünü görmesi moral kaybına sebep olabilir. Ancak eğer kaliteli ve akmayan özellikte bir boya tercihi yapıldıysa bu süre uzayabilir. Çünkü olumlu yönde bir değişim insanların moralini yüksek tutmasını sağlayacaktır. Kaşların ne zaman eski haline döneceği sorusu ise tamamen kişiden kişiye değişecektir. Ancak bir süre söylemek gerekirse 1 ya da 2 hafta içerisinde yerine yeni kaşlar gelecektir.