Kahve telvesi ile cilt maskesi son yıllarda oldukça popüler bir uygulamadır. Zengin kafein içeriğine sahip Türk kahvesi ile ışıl ışıl, pürüzsüz ve canlı bir cilt elde etmek mümkündür. Uyarıcı etkisi olan kahvenin telvesi muhteşem bir doğal peelingdir. Evde kolayca uygulanabilen kahve telvesi ile bakım yaparken pişmiş kahveyi kullanmaya dikkat etmek gerekiyor. Yani şekersiz yapılan Türk kahvesinin fincan dibinde kalan kısmı kullanılmalıdır. Tek başına dahi harika bir etki gösteren kahve telvesi başka malzemelerle de karıştırılıp uygulanabilir.

Kahve Telvesi İle Doğal Peeling

Kahve telvesi ile doğal peeling yaparak cilt gözeneklerini temizleyebilirsiniz. Düzenli kullanımla gözeneklerde ciddi oranda küçülme gözlenmektedir. Kahve telvesi, bir iki damla zeytin yağı ile karıştırılarak cilde uygulanır. Uygulama sırasında dairesel masaj hareketleri yapmak son derece önemlidir. Bu sayede kan dolaşımı hızlanacak ve kahve telvesi ciltten daha hızlı emilecektir. Uygulamadan sonra 30 dakika kadar beklenmelidir. Daha sonra bol su ile cilt kahveden arındırılır. Kahve telvesi ile doğal peeling uygulaması haftada iki kere yapılmalıdır.

NE? NASIL?  Cilde zarar veren hatalı alışkanlıklar nelerdir?

İzleyin: Kahve telvesi ile Peeling nasıl yapılır?

Cilt Lekeleri İçin Kahve Telvesi

Sivilce ya da güneş lekeleri cilt sorunlarının başında geliyor. Zamanında müdahale ederek oluşan kahverengi lekelerden kurtulmak gerekiyor. Kahve telvesi ile de ciltteki lekelerin rengini açmak hatta yok etmek mümkündür.

Cilt lekelerini açan kahve telvesi maskesi için malzemeler şu şekildedir;

  • 1 tatlı kaşığı kahve telvesi
  • 4-5 damla limon suyu


Malzemeler tek kullanımlık olacak şekikde karıştırılmalı ve her seferinde yeniden hazırlanmalıdır. Karıştırılan malzemeler cilde masaj yaparak uygulanır. 20 dakika bekletilir ve ılık su ile arındırılır. 4 günde bir uygulama tekrarlanır.

Kuru Ciltler İçin Kahve Telvesi

Kahve telvesi, cildi nemlendiren ve canlılık kazandıran doğal bir üründür. Cildin nem dengesini koruyarak kuruyup, çatlamasını önlemektedir. 1 tatlı kaşığı kahve telvesi ile bir çay kaşığı bal karıştırılıp cilde uygulanır. 30 dakika bekledikten sonra yıkanır. Bal alerjisi olmayan kişiler uygulamayı üç günde bir yapabilir. Alerji kontorlü için karışım ilk olarak bileğin iç kısmına uygulanıp beklenmelidir. Eğer kızarıklık olmazsa maske güvenle kullanılabilir.