Mükemmel vücut hatları ile Fitness denince ilk akla gelen Anllela oluyor. Eğer onu tanımıyorsanız Fitness hakkında yeterince bilgiye sahip değilsiniz demektir. Sosyal medya güzelleri ve modelleri arasında en çok takipçiye sahiptir.

Sosyal medyada oldukça aktif olan güzel spor hakkında tüm deneyimlerini her an paylaşıyor. Yunan heykellerini andıran güzel bir vücuda sahip olmaktadır. Her bayanın hayali olabilecek karın kasları oldukça belirgin. Fenomen sporcunun yoğun antrenmanlar yaptığı gün gibi ortada ancak beslenme konusunda da epey dikkatli.

Video: ANLLELA SAGRA | MOTIVATION – Tüm Vücüt Çalışma

Mükemmel bir vücut sadece çok antrenman ile olmuyor aynı zamanda dengeli ve sağlıklı beslenme de gerekiyor. Anllela’nın beslenme sırlarından bahsetmeden önce onu tanımanızda fayda var. Öncelikle bu güzel antrenör kimdir ona bakalım.

Anllela Sagra Kimdir?

Kolombiya’nın Medellin şehrinde 6 Ekim 1993 yılında dünyaya gelmiştir. Boyu 1.74 ve 84-63-89 vücut ölçülerine sahip. Moda tasarımı okuduktan sonra modellik yapmaya başlamış ancak sonradan spora ilgi gösterip antrenman olmuş. Sosyal medya hesabında paylaştığı her fotoğraf ile olay olmayı başarıyor. Böylelikle sürekli olarak artan milyon takipçisi bulunuyor. Sadece spor açısından değil aynı zamanda yüz güzelliği de kendine hayran bırakacak cinsten. Böylelikle paylaştığı her fotoğrafı saniyeler içinde oldukça fazla beğeniye ulaşıyor.

NE? NASIL?  Facebook fan sayfaları için şablonlar oluşturarak para kazanma

Beslenme Sırları Nelerdir?

Güzel sporcunun beslenme sırlarını 4 maddede incelemek mümkün.

Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  • Sık sık yemek yemek
  • Her öğün protein tüketmek
  • Karbonhidratları döngü ile yemek
  • Kaçamak öğünler

Güzel sporcu beslenme sırlarını bu şekilde madde haline getirmiş. Bu maddeleri ayrıntılı olarak incelemek faydalı olacaktır.

Sık Sık Yemek Yemek

Eğer amacınız hem kilo vermek hem de kaslı bir vücuda sahip olmak ise belli aralıklarla sık sık yemek yemelisiniz. Birçok insana göre belli öğünlerle yemek daha iyi olarak kabul edilmiş olsa da fenomen sporcu sık sık yemek yeme taraftarı. Ünlü güzel, eşit aralıklarla 4 öğün yemek yediğini söylüyor. Belli öğünlere göre yemek yemek öğün atlama olduğu zaman düzensiz beslenmeye sebep olur. Vücudun yetersiz beslenmesi ile de yağ tutma söz konusu olur. Bu yüzden güzel sporcunun yöntemi ile metabolizma hızlandırmak mümkün olur.

NE? NASIL?  Düğün için en uygun makyaj nasıl seçilir?

Her Öğünde Protein Tüketmek

Ünlü antrenöre göre eğer kas yapmak istiyorsanız kilo başına 1 gram protein alımı sağlamalısınız. Bir öğün olarak protein yüklemesi yerine güne yayarak her öğün protein tüketmenizde yarar var.

Karbonhidratları Döngü İle Yemek

Güzel sporcunun karbonhidratlar için 3 günden oluşan bir döngüsü var. Şöyle ki ilk gün hiç karbonhidrat tüketmiyor. İkinci gün biraz tüketiyor. Üçüncü gün ise normal şekilde karbonhidrat tüketiyor. Böylelikle yediği yemekleri kolaylıkla sindirimini sağlıyor.

Kaçamak Öğünler

Kaçamak öğünler bütün sporcular için harika bir motivasyon kaynağıdır. Ayrıca vücuda şok etkisi yaparak metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlıyor.