Saç teli ince olan bireyler, ince telli saçlara bakım nasıl yapılmalıdır konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Çünkü ince telli saçlar; bireylerin kel gibi görünmesine, cansız bir yüze sahip olmasına veya baş kısmının gereğinden daha fazla büyük durması, gibi sorunlara neden olabilir. Bu konu hakkında; ince telli saçlar için neler kullanılır, hangi uygulamalar yapılmalıdır, bakım yapılırken nelere dikkat edilmelidir, neler yapılmamalıdır, konularının araştırılması gerekir.

İnce Telli Saçlar İçin Neler Kullanılmalıdır?

İnce telli olan saçlara bakım yapılacakken, bakım ürünlerinin içeriğine dikkat edilmesi gerekir. İçerikte olan malzemeler; saç tellerini ve saç köklerini beslemeye uygun, onarıcı ve besleyici özellikte olmalıdır.

Bakım ürünlerinde bulunması gerekenler:

  • Sarımsak veya sarımsak suyu
  • Saç köklerini besleyici serumlar
  • Saç kırılmasına karşı etkili olan serumlar ve bileşenler
  • Zeytinyağı

Gibi malzemelerin bulunması gerekir.

NE? NASIL?  Yılın kısa saç modelleri nasıl?

Bu malzemelerin bulunmasının önemi kadar; uygulama yapılırken dikkat edilmesi gerekenler, uygulama sonrasında ve esnasında yapılması gereken durumların bilinmesi gerekir.

Video: İnce Telli Saçların Bakımı

İnce Telli Saçlara Hangi Uygulamalar Yapılmalıdır?

İnce telli saçlara bakım yapılırken, kullanılması gereken başlıca uygulamalar vardır. Bu uygulamalar; ince telli olduğu için kırılmaya müsait olan saç tellerini korunmak, saçların daha dayanıklı hale gelmesine neden olmak ve daha bakımlı saçlar için oldukça önemlidir. Yapılacak olan uygulamalar; masaj yapılarak ürün uygulamaları, saç bakım maskeleri uygulamaları, şampuanların doğru şekilde uygulanması, saç şekillendirme işlemlerinin doğru şekilde uygulanması, gibi uygulamalardır.

İnce Telli Saçlara Bakım Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnce telli saçlara bakım yapılırken, ilk olarak gerekenlerin tespit edilmesi ve giderilmesi gerekir. Daha sonra; uygulama yöntemleri arasından, kişi için seçilecek olan en uygun yöntem tespit edilmeli ve uygulanmalıdır.

NE? NASIL?  Kağıt Bardak Tesisi Kurdu Şimdi Para Basıyor

Dikkat edilmesi gereken durumlar, genel olarak uygulama yapılırken dikkat edilmesi gereken durumlardır. Bakım esnasında saçların köklerinden çekilmemesi, kimyasal oranı yüksek olan içeriklerin tercih edilmemesi gerekir.

İzleyin: Kadınlarda saç dökülmesi sorunları neden olur?

Ayrıca, bakımın hemen ardından da dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. İnce telli saçların; yüksek ısıdan, gereğinden fazla soğuktan, kirli sudan uzak durması gerekir. Bu gibi durumlara dikkat etmek için, saç şekillendirme aşamalarına ve yağmurlu havalara dikkat etmek gerekir.

İnce Telli Saçlara Bakım Yapılırken Neler Yapılmamalıdır?

İnce telli saç bakımı esnasında, sık dişli olarak ifade edilen tarakların kullanılmaması gerekir. Bu tür taraklar; saç tellerinin kırılmasına, daha da incelmesine ve sağlıksız bir görüntüye neden olur. Sorunları yaşamamak adına, seyrek dişli tarak tercih edilmelidir.