İnce kaş sorunu yaşayanlar, ince kaşlar nasıl kalınlaştırılır sorusuna yanıt arayıyorlar. Bu işlemin mümkün olup olmadığı, mümkünse nelerin gerekli olduğu, neler yapılması gerektiği, nelerin yapılmaması gerektiği, gibi konuların bilinmesi gerekir.

İnce Kaş Kalınlaşır Mı?

İnce kaşın kalınlaşması; bazı durumlarda ve bazı gereksinimlere sağlanabilen, ancak her zaman da gerçekleşecek diye ifade edilemeyen bir durumdur. Gerekli malzemeler düzenli olarak kullanıldığı zaman, uygulanması gereken yöntemler uygulandığı zaman ince kaşlar kalın hale gelebilir.

İnce Kaşın Kalınlaşması İçin Neler Gereklidir?

İnce kaşı kalın hale getirmek için uygulanabilecek doğal ve yapay yöntemler vardır. Bu durumlara bağlı olarak da gereken malzemeler değişim gösterir.

Gerekli malzemeler:

  • Sarımsak
  • Kaş makası
  • Kaş ekim makinesi
  • Kaş için ekilecek olan kökler

Başlıca gerekli olan malzemeler bu şekilde ifade edilebilir.

Malzemelerin nasıl kullanılması gerektiği bilinerek kaş kalınlaştırma işlemi yapılabilir.

NE? NASIL?  Uzun ve Kemerli Buruna Makyaj Nasıl Yapılır?

İzleyin: KAŞLARIMI VE KİRPİKLERİMİ NASIL KALINLAŞTIRDIM | hızlı kaş uzatma yöntemim

İnce Kaşı Kalınlaştırma Uygulamaları

İnce kaşları kalın hale getirmek için tercih edilebilecek iki ayrı yöntem vardır. Bazı durumlarda doğal yöntemler tercih edilirken; daha kısa sürede sonuç almak isteyen, uğraşmak istemeyen bireyler ise yapay yöntemleri tercih eder. Doğal yöntemler için; sarımsakların doğranması, eğer mümkünse çok küçük parçalar haline getirilmesi sağlanır.

Kulak temizleme çubuğu yardımıyla, kaşların kalınlaşması istenilen alanlarına sarımsak sürülür. Gözle temasın olmamasına dikkat edilerek, yaklaşık yirmi dakika kadar bu şekilde beklenilir. Daha sonra durulanarak bu işlem her gün bir kez uygulanır. Alın kısmında yoğun sivilce olması sorunu varsa, sarımsak uygulaması yöntemi genel olarak tavsiye edilmez.

Bunun yanı sıra, uygulama esnasında yanma hissi oluşması normal bir durumdur ve korkulmaması gerekir. Yapay olarak ise; kaş ekimi alanında uzman olunan merkezlere gidilerek hizmet talep edilir.

NE? NASIL?  Makyajın En Güzel ve Doğal Hali Gizli Makyaj Tekniği

Daha sonra bir veya iki seans sonrasında kaş ekim işlemi bitmiş olur. Bu hizmeti, kaş ekimi alanında uzman kişilerin sağladığından emin olmak gerekir. Tüm bu yöntemlerin yanı sıra, kaşlar makasla belirli oranlarda kesilerek ve cımbız yardımı ile kaşın çizgisinden alınarak kalınlaşması sağlanabilir.

İnce Kaşı Kalın Hale Getirmek İçin Neler Yapılmaz?

İnce kaşı kalın hale getirmek isteyen bireyler, uyguladıkları yöntemlere ek olarak yapmamaları gereken durumlara da dikkat etmelidirler. Kaşın sürekli alınması, kaş köklerine lazer yaptırılması, özel olarak hazırlanan kıl köklerine zarar veren serumların kullanılmaması gerekir. Bu gibi durumlarda ince kaşların kalınlaşması yerine, var olan kaşların da dökülmesine neden olunabilir.