Kaşlar, bakışları oldukça belirginleştiren ve ifadenize yön veren önemli olan unsurlardan, ünlülerin geçirdikleri değişimi ise bunun en büyük kanıtı. Doğru kaş şeklini oluşturmak roket bilimi kadar zor gelse de aslında işin sahip olduğu sırrı, kaşlarınızı yüz hatlarınıza uygun olarak şekillendirmekten geçiyor. Yüz şeklinize ve hatlarınıza göre en doğru oranı sağlayacak mükemmel kaş modelini bulmanız için bilmeniz gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Bunlar ile ideal kaş modelini nasıl bulmalısınız? Sorusuna cevap bulacaksınız.

Kalp Yüz Şekli Olanlar

Kalp şekilli yüz yapısı ile uyumlu olan bir kaş modeline sahip olmak için ufak bir kavise sahip modelleri deneyin. Köşeli hatlar yerine yumuşak geçişleri tercih edin.

Uzak Durun: Kalp yüz şeklindeki kendini gösteren çene yapısına ekstra dikkat çekmemek için yüksek kavisli türleri tercih etmemelisiniz.

İzleyin: İdeal kaş ölçüsü nasıl belirlenir?

Yuvarlak Yüz Şekli Olanlar

Yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, yuvarlak olan yüzünüzü daha az geniş göstermek için daha yüksek kavisli kaş modellerini tercih edebilirsiniz. Kavise ne kadar yükseklik sağlarsanız yüz şekliniz o kadar uzun görünecek.

NE? NASIL?  Daha belirgin gözler için kirpik bakımı nasıl yapılır?

Uzak Durun: Dairesel hatlar bulunan kaşlar, yuvarlak yüz yapınızla bir araya gelerek yüzünüzü daha geniş bir şekilde göstereceğinden bu modelleri rafa kaldırın.

Oval Yüz Şekli Olanalar

Oval yüz şekline sahip olanla kişilerde yumuşak açılı aşırıya kaçmayan kaş şekillerini tercih olunmalı yüz yapısıyla çakışmayan ve uyum içinde olan bir görünüm elde edebilirler.

Uzak Durun: Yüksek kavis ya da ultra düz kaşlar gibi uç görünümler sizin yüzünüzle uyumsuz bir görünüm sergiler. İfadenizi hiç bozmamak ve yüz hatlarınızın oranını iyi bir şekilde korumak için ultra karakteristik kaşlardan uzak durun.

Kare Yüz Şekli Olanlar

Kare ve dikdörtgen yapılı yüzlerin baskın çerçevesini daha yumuşatmak ve dikkati yüzün üst kısmına çekmek için güçlü ve dağınık kaşları tercih edin.

Uzak Durun: İnce ve zayıf olan kaşlar yüzünüzün dengesini bozabilir. Bu nedenle kaş bakımınıza ekstra özen gösterin!

NE? NASIL?  Cildinizi daha canlı hale nasıl getirebilirsiniz?

Uzun Yüz Şekli Olanlar

Uzun yüz şeklini kesmek ve yüz şeklinizi biraz daha geniş olarak göstermek için düz şekillendirilmiş veya uzun kaşları tercih ederek doğru oranı yakalayın.

Uzak Durun: Yüksek kavisli olan kaşlar yüzünüzü daha da uzun olarak göstereceğinden bu modelleri tercih etmeyin.