Gözaltı torbaları birçok insanın sorunu olduğundan, gözaltı torbalarını makyajla nasıl kapatabilirsiniz? Her kadın cildinin kusursuz ve güzel görünmesini ister.

Ancak gözaltı torbaları aşırı yorgunluk, uykusuzluk ve daha birçok etkenden dolayı kötü görünüm verir. Aynı zamanda göz altlarının yaşlı ve mor gibi gözükmesine neden olabilir. Her ne kadar makyaj uygulaması yapsanız da, bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir.

Kusursuz makyaj ile gözaltı torbalarından kurtulabilirsiniz. Yine de makyaj öncesi ve sonrası pek çok aşamayı yerine getirmelisiniz. Bu sayede makyajın altında gözaltı torbaları görünmeyecek ve doğal görünümle kusursuz görünecektir.

Video: Çağla | Gözaltı Torbaları ve Morluklarla Nasıl Başa Çıkıyorum? | Güzellik-Bakım

Gözaltı Torbaları Makyajla Nasıl Kusursuz Görünür?

Makyaj her ne kadar kusurları kapatsa da, birkaç saat sonra kusurların ortaya çıkmasına neden olabilir. Gözaltı torbaları makyajı etkileyen en önemli unsurlardan biridir.

NE? NASIL?  Topuk çatlaklarına doğal çözümler nelerdir?

Gözaltı torbalarını kapatırken;

  • Makyaj öncesi cilt tamamen temizlenmeli,
  • Gözaltları için nemlendiriciler kullanılmalı,
  • Ten tonuna dikkat edilmeli,
  • Özel kapatıcı ürünler kullanılmalı,
  • Göz çevresi kremleri uygulanmalıdır.

Yukarıda belirttiğimiz tüm detaylar kusursuz makyajı ilk adımlarıdır. İlk etapta makyaj öncesi bu aşamaları tamamlamalı ve ardından gözaltı kusurlarını kapatmanız gerekiyor. Böylelikle makyajınız gün içerisinde harika ve güzel görünecektir.

Gözaltı Torbalarını Kapatırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Göz makyajı en önemli detaylardan biri. Durum böyle olunca insanlar gözaltı torbalarını ve kusurlarını kapatmak istiyor. Gözaltı kusurlarını gizlemek adına makyaj işe yarar. Ancak makyajında en iyi şekilde görünmesi gerekir. Kapatıcı ve fondöten ürünleri seçmeden cilt tipi belirlenmelidir. Cilt tonunuza uygun göz kapatıcı ürünleri kullanılmalıdır. Aynı zamanda kapatıcılar çok fazla sürülmemelidir. Az miktarda tüm göz çevrenize tampon hareketlerle uygulamanız yeterli olacaktır. Bununla beraber pudra ve sabitleyici ürünler tercih edebilirsiniz.

NE? NASIL?  Renkli Kişiliğinizi Yansıtacak Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Gözaltı Torbaları İçin Nasıl Bir Makyaj Uygulaması Yapmalıyız?

Gözaltı torbalarıyla mücadele etmenin en iyi yolu, güzel bir makyaj uygulamasıdır. Makyaj uygulamasını doğru aşamalarla yapmak çok önemlidir. Kapatıcı veya fondöten uygularken mutlaka fırça kullanmalısınız. Ayrıca uygulama sırasında parmaklarınızı tercih edebilirsiniz. Tüm gözaltınıza hafif hareketlerle kapatıcı ürünlerinizi sürebilirsiniz. Gözaltı kusurlarınızı gizlemek adına aydınlatıcı ve parlatıcı ürünler kullanabilirsiniz.

Kusursuz Göz Altları İçin Neler Yapılmalı?

Kusursuz gözaltı her kadının hayalidir. Ancak her ne kadar makyaj uygulaması yapılsa da, makyaj gözünüzden akar ve gözaltı torbaları ortaya çıkabilir. O yüzden makyaj öncesi mutlaka gözaltları için kremler ve nemlendiriciler uygulanmalıdır. Makyaja geçmeden önce cildiniz tamamen temiz olmalıdır.