Göz altı torbaları nasıl geçer? Göz altı torbalarından ameliyatsız kurtulmak mümkün mü? Göz altı torbaları, gözün alt kısmında oluşur ve koyu renktedirler. Birçok insanın önemli bir sorunudur. Genellikle yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkar. Göz çevresinde bulunan dokular, yaş ilerledikçe zayıflamaya başlar ve göz altı torbalarının oluşmasına neden olur. Göz kapaklarına destek veren yağ bezleri zamanla aşağı doğru sarkar ve şişkinlik oluşur. Peki, göz torbalarından ameliyatsız kurtulma yöntemi var mıdır? Bu konu güzellik konusunda oldukça önemlidir.

Göz Torbalarından Ameliyatsız Kurtulma

Birçok kişinin temel sorunu olan göz altı torbaları, insan hayatını olumsuz şekilde etkileyebilmektedir. Bu göz altı torbalarının insana herhangi bir zararı olmasa da fiziksel olarak olumsuzluklar yaratmaktadır. İnsanlar gözlerinde oluşan şişlikten dolayı rahatsızlık duyarlar. Bu durumdan kurtulmak isterler. Göz altı torbalarından çeşitli yöntemler uygulayarak kurtulmak mümkündür.

İzleyin: 3 GÜNDE GÖZ TORBALARINI TAMAMEN YOK ET(Göz Altı Morlukları Nasıl Giderilir) (Kaz Ayakları Botoks)

Bu durumda göz torbalarından ameliyatsız kurtulma yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Günlük olarak bolca su tüketimine özen gösterin.
 • Gözlerinize soğuk uygulama yapabilirsiniz. Bu şekilde gözleriniz rahatlayacaktır.
 • Göz kapaklarınıza salatalık koyabilir ve göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz.
 • Göz altını kapatıcı makyaj malzemeleri ile kapatabilirsiniz.
 • Gözlerinize poşet çay uygulayabilirsiniz. Poşet çay gözlerinizi rahatlatacaktır.
 • Alerjik rahatsızlıklarınız var ise öncelikle bunu tedavi ettirmek gerekmektedir.
 • Yanlış uyku pozisyonları. Uyurken yüzüstü ve yana dönük şekilde uyumayın.
 • Beslenme alışkanlıklarınıza dikkat edin. Aşırı tuzlu gıdalardan uzak durun.
 • Kozmetik uygulamalar ile göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz.
Göz Torbalarından Ameliyatsız Kurtulma

Göz Torbalarından Ameliyatsız Kurtulma

Bol Su Tüketimi

Günlük hayatımızda bol su tüketimi göz altı torbaları için oldukça önemlidir. Fazla su tüketilmediği takdirde vücutta tuz birikir. Biriken bu tuzlar, göz altı torbalarının oluşumunda önemli bir etken oluşturur. Bu yüzden göz torbalarından ameliyatsız kurtulma yöntemi olarak bol su tüketimine özen gösterin. Bol su tüketimi yaparak vücuttaki fazla tuzları dışarı atarsınız. Ayrıca çok fazla tuzlu yiyecekler tüketilmemeye de özen gösterilmelidir.

NE? NASIL?  Yağlı olmayan doğal nemlendiriciler nasıl yapılır?

Soğuk Uygulama

Bir diğer göz torbalarından ameliyatsız kurtulma yöntemi olarak da soğuk uygulamadır. Gözlerinize soğuk uygulama yaparak gözlerinizin rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca. göz kapaklarınıza dilimlenen salatalıkları koyarak göz altı torba oluşumunun önüne geçmiş olursunuz.

Gözlerinize poşet çay da uygulayabilirsiniz. Sıcak bir su içerisine poşet çayı batırıp çıkararak gözlerinizde bekletin. Bu da gözlerinizin rahatlamasını sağlayacak ve göz altı torbaları için olumlu sonuçlar verecektir.

Kapatıcı Makyaj Malzemeleri Kullanma

Oluşan göz altı torbalarınızı kapatıcı makyaj malzemeleri ile kapatabilirsiniz. Böylelikle torbaların görünmesi engellenir, gün boyu rahat bir şekilde işlerinize odaklanabilirsiniz. Kapatıcı makyaj malzemeleri kullanırken cilt tonunuza ve göz altı torbasının renk tonuna göre bir kapatıcı kullanılmalıdır.

Göz Torbalarından Ameliyatsız

Alerji Tedavisi

Eğer alerji rahatsızlığınız var ise öncelikle bunu tedavi ettirmelisiniz. Göz altı torbaları alerji kaynaklı da olabilmektedir. Göz çevresini kaplayan deri oldukça hassastır. Alerjiye neden olabilecek hayvanlar, tozlar ve çiçeklerden uzak durulmalıdır.

NE? NASIL?  Karbonatın saça faydaları nelerdir?

Uyku Pozisyonu

Göz altı torbası oluşumunda en önemli etkenlerden biri de uyku sorunlarıdır. Bir çok insanın uykusuz kalması yada yanlış uyuma şekilleri göz altı torba oluşumunu tetiklemektedir. Uyurken yüz üstü ya da yan taraf dönük şekilde uyumamaya özen gösterilmelidir. Kişiler bu pozisyonlarda uyuduğu zaman, göz altında sıvı birikmesine yol açmaktadır. Bu da, uyandığı zaman göz altı torbası ile karşı karşıya kalmasına neden olur.

Göz altı torbalarının oluşumunu engellemek ve kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki maddeleri uygulayın;

 • Uykunuzu iyi alın.
 • Stresli ortamlardan uzak durun.
 • Aşırı tuzlu gıdalar tüketmemeye özen gösterin.