Bir çok kadın, göz kalemi kullanarak buğulu göz makyajı nasıl yapılır sorusuna yanıt arar. Makyaj yapmak, özellikle kadınların tercih ettiği ve farklı ortamlara göre farklı uygulamalar yaptığı bir alandır. Buğulu göz makyajı da, sıklıkla tercih edilen ve uygulanan makyaj türlerinden bir tanesidir. Az malzeme kullanımı ve kararlı bir duruş sergilenmesine neden olmasıyla; nasıl yapılması gerektiği, nelerin gerekli olduğu, dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğu, gibi konulara dikkat edilmesi gerekir.

Göz Kalemi Kullanarak Buğulu Göz Makyajı Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Makyajın içeriğinde, göz kalemi kullanılarak buğulu göz makyajı yapmak, ifadesi yer alır. Bu sebeple ana malzeme göz kalemidir. Bunun yanı sıra; karıştırma fırçası, farklı renk tonlarında far, gözaltı kapatıcısı ve maskara kullanımı da gereklidir. Gerekli görülürse makyaj bazı da kullanılabilir.

İzleyin: Siyah Göz Kalem Kullanarak Dumanli Göz Makyaji

Göz Kalemi Kullanılarak Buğulu Göz Makyajı Yapımı

Göz kalemi ile buğulu göz makyajı yapılırken izlenmesi gereken adımlar vardır. Gerekli sıraya uyularak uygulama yapıldığı zaman en doğru sonuç alınacaktır.

NE? NASIL?  Makyajda puslu görüntü nasıl sağlanır?

Makyajın yapımı:

  • Göz üzerine ve altına gözaltı kapatıcısı uygulanır, yumuşak darbelerle cilt üzerine oturması sağlanır.
  • Kısa bir süre kuruması için beklendikten sonra, koyu renk far uygulamaları dışarıda kalacak şekilde, dıştan içe doğru far uygulaması yapılır.
  • Göz kalemi alınır ve göz kapaklarının bitiş kısmına doğru, kirpik dipleri takip edilerek bir oval çizilir.
  • Karıştırma fırçası yardımıyla çizilen oval, göz üzerinden küçük küçük karıştırılır.
  • Kalemin izi geçtikten sonra, buğulu bir görüntü elde edildikten sonra işlem tamamlanır.
  • Maskara uygulaması da yapılarak göz makyajı bitirilir.

Başlıca, göz kalemi kullanarak yapılacak olan buğulu göz makyajı aşamaları bu şekilde ifade edilebilir.

Bu adımlar, sıraları karıştırılmadan izlenmelidir. Ayrıca, buğulu göz makyajında dikkat edilmesi gereken konuların da bilinmesinde fayda vardır.

Göz Kalemi Kullanarak Buğulu Göz Makyajı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz kalemi ve far uygulamalarıyla yapılan, genel olarak da renklerin dağıtılması esasına dayanan buğulu göz makyajında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Makyajın, diğer makyaj çeşitlerine göre dağılma durumu daha kolaydır.

NE? NASIL?  Ciltteki makyajın temizliği nasıl yapılmalıdır?

Bu duruma bağlı olarak da sabitleme işleminin doğru olarak yapılması gerekir. Makyaj uygulaması bittikten hemen sonra, sabitleme spreyi kullanılarak makyajın dağılması önlenmelidir. Ayrıca, buğulu göz makyajı yapıldığı zaman eyeliner uygulaması yapılmamalıdır. Yapıldığı zaman göz üzerinde kalabalık ve karanlık bir görüntü oluşturulur.