French manikür, Fransız manikürü olarak da bilinmektedir. Herkes tarafından uygulanan bir yöntem olması french manikür nasıl yapılır sorularının artmasına sebep olmuştur. 90’lı yılların başında ünlü olan bu manikür yöntemi, tırnak uçlarının beyaz, kalanın nude tonlarda boyanmasıdır.

French manikür biraz dikkat gerektiren bir uygulamadır. Eğer ki acemiyseniz french manikür yapabilmek için, yapışkan bantlardan yardım alabilirsiniz. French manikür yapabilmek için adımları doğru bir şekilde uygulanmalıdır. İlk adımda tırnakların küt bir şekilde törpülenmesi gerekir. Pürüzsüz bir hale geldikten sonra tırnağa oje koruyucusu sürülmelidir.

Tırnak uçları açıkta kalacak şekilde bant yapıştırılır ve uçlara iki kat beyaz oje sürülür. Beyaz oje kuruduktan sonra şeffaf oje ya da nude oje sürerek son aşamaya geçilir. French manikür uygulamasını yapmak son derece basittir.

French Manikür Tipleri Nelerdir?

French manikür son derece popüler bir manikür tipidir. Farklı tipleri de vardır ve isteğe göre tırnaklara uygulanabilmektedir. İnce french manikür, kalın french manikür, beyaz top coat, pembe top coat french tiplerindendir. İnce french manikürde, tırnağın uç kısmına ince bir çizgi çekilir. Kalın french manikürde ise çizgi daha da kalın bir şekilde çekilir.

NE? NASIL?  Işıltılı bir cilde sahip olmak için neler yapmalıyız?

Beyaz top coat ise, orijinal bir Fransız manikürüdür Ellerin daha şık ve zarif görünmesini sağlamaktadır. Beyaz saydam ojelerle yapılan bu uygulama en beğenilen yöntemlerdendir. Pembe top coat ise son yıllarda en popüler olan french modellerindendir. Bu french manikür için, pembe tonlar ve saydam pembe tonlar kullanılmadır.

İzleyin: 4 Farklı Yöntemle Fransız Manikürü Nasıl Yapılır?/French Manicure

French Manikür Evde Yapılabilir Mi?

French Manikür sadece kuaförde yapılan bir uygulama gibi görülse de evde de uygulanabilmektedir. Evde french yapabilmek için küçük yardımcılar yeterli olmaktadır. French manikürün malzemeleri çok basit bulunabilmektedir. Yuvarlak bantlar ya da çizgi bantlarla evde french yapabilmek mümkündür.

Ayrıca french kalıpları ve avuç içi yardımıyla da french manikürü yapılabilmektedir. Özellikle avuç içi yöntemi evde french yapmak isteyenler için en kolay yöntemdir. Fakat çok dikkatli olunması gerekmektedir. Avucun içine beyaz oje sürerek buradan da tırnak ucuna sürülerek french yapılabilmektedir.

NE? NASIL?  Cilt tipine göre aydınlatıcı nasıl seçilir?

French Manikür Hakkında Bilinmesi Gerekenler

French manikür son derece moda olan bir uygulamadır. Bu uygulamayı uygulamak isteyenlerin bilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Bunlar;

  • Modası geçmeyen manikür stillerinin en başında bulunmaktadır.
  • Uygulama açısından çok kolaydır.
  • Bu uygulama ilk aşamada çok sade olsa da sonradan renklenmeye başlamıştır.
  • Farklı modeller deneyerek farklı stiller oluşturmaya uygun bir uygulamadır. French manikürü hakkında bunlar bilinirse daha güzel uygulamalar ortaya çıkabilir.