Evde yapılan keratin bakımında doğal keratin proteinlerinden faydalanılacağı için saçlarda kopma, yıpranma ve daha sonrasında da saçlarda meydana gelen kötü bir görüntü oluşmayacaktır. Yüksek bir ısıda keratin bakım uygulamadığınız için de saçlarınızın parlak ve gür olmasına da katkı sağlayacaksınız.

Keratin Bakımında 1. Aşama

Keratin bakımında ilk aşamada uygulanacak olan adımlar şunlardır:

  • Keratin bakımına başlanılmadan önce günlük kullanılmış olan şampuanlarla birlikte saçları sıcak su yardımıyla yıkıyoruz.
  • Ardından saçlarımız ıslakken keratin bakım şampuanıyla da saçlarımıza yavaş ve nazik hareketlerle saçlarımızı köpürtüyoruz.
  • Daha sonra saçlarımızı bol miktarda sıcak suyla yıkıyoruz. Saçlarımıza fazla gelen suyu da temiz bir havlu ile fazla ovuşturmadan alabiliriz.

Tüm bu adımları gerçekleştirdikten sonra da kurutma makinesi ile saçlarımızı düzleştirerek daha etkili bir keratin bakımının olmasını sağlayabiliriz.

Video: YIPRANMIŞ SAÇLAR İÇİN EVDE KERATİN BAKIMI ( SAÇ BOTOKSU )

Keratin Bakımında 2. Aşama

İkinci aşamada saçlara uygulanan keratin bakımında izlenecek olan adımlar ise şöyledir:

  • Yıkanmış saçlara keratin serumu ile saç dipleri dışında tüm saçlara masaj ile bakım yaparak emilmesi sağlanır.
  • Serum saçlarda yarım saat kadar bekletilirken de 5 dakika aralıklarla taramalısınız.
  • Keratin serumun kuruması için de saç kurutma makinesi ılık ayara getirilerek saçlar kurutulur.
NE? NASIL?  Çam sakızı ağdası nasıl yapılır?

Saçlara uygulanan keratin serumdan sonra ise saçları asla toplamayınız.

Keratin Bakımında 3. Aşama

Bu aşamada da keratin serumu yapılan saçları bol ve soğuk su ile yıkıyoruz. Ardından da saçlarımızı çok ovuşturmadan kurutmalıyız.

Keratin Bakımında 4. Aşama

Bu aşamada saçları hafif bir şekilde nemlendirerek keratin maskesini yemesini sağlıyoruz. Bu maskeyi de saçımızda yarım saat kadar bekletiyoruz. Ardından havlu ile de fazla nemini alıyoruz.

Keratin Bakımında 5. Aşama

Temizlenmiş saçlara keratin kremini yedirerek saçlarınıza şekil verdikten sonra saçlarınızın güzel görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Daha sonrasında ise saçlarınızı yıkamanıza gerek kalmayacaktır.

Keratin Bakımında 6. Aşama

Keratin bakımı aşamalarının tümünü yapıp, haftada 2 kez saçlarınıza uygulamalısınız. Kullandığınız keratin bakım ürünlerine dikkat ederek de kimyasal madde kaynaklı olup olmadığını incelemelisiniz.

Keratin Bakımında 7. Aşama

Keratin bakım yağını saçlarınızın mat ve sert bir görüntüsü varsa keratin maskesiyle birlikte kullanabilirsiniz. Bu yağı saçlara yedirince de yarım saat bekleyerek ılık suyla beraber yıkamanız gerekir.

NE? NASIL?  Pürüzsüz saçlar için etkili yöntemler hangileridir?

Keratin Bakım Serumu Ne Gibi Durumlarda Kullanılır?

Kırıkları ve yıpranmış saçları fazla olan kişilerde keratin bakım serumu kullanıldığında sağlıklı saçlara kavuşma imkânı artar. Sağlıksız, boyanmış ve ince saçlarda yeniden işlem yapılmadan önce keratin serum uygulanması faydalı olacaktır. Böylelikle saçların dökülmesi ve yanması da önlenecektir.

Saçlarınızın şekillenmesi için yapılan tüm uygulamalarda ısı nedeniyle kaybolan keratinin geri gelmesi için de saçlara keratin bakım serumu uygulanabilir. Saçları herhangi bir işlemden koruma amaçlı da keratin serumu uygulanabilir. Saçlarınız çok fazla dökülüyorsa ve uzamıyorsa da keratin dip setini haftada 2 kez olarak 3 ay boyunca kullanırsanız saçlarınız dökülmesinin ve uzamamasının önüne geçilecektir.

Keratin Bakım Ürünleri Nerede Satılır?

Seçili kozmetik mağazalarından be internet sitelerinden keratin bakım ürünlerini satın alabilirsiniz. Piyasada çok fazla miktarda keratin bakım ürünü yer alır. Piyasa üzerinde küçük bir araştırma yaparak sizin için en uygun olan doğal keratin bakım ürünlerini satın alabilirsiniz. Bu sebeple keratin bakım ürünleri alırken mutlaka içerisinde kimyasal olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Aldığınız keratin bakım ürünün arkasında yer alan içindekiler kısmını okuyup kimyasal maddelerin olup olmadığın kontrol etmeniz gerekir.