Evde Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın! Manikür Nasıl Yapılır!

Evde Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın! Manikür Nasıl Yapılır! Tırnakların ve dolayısıyla ellerin güzel ve estetik görünmesi için manikür güzel bir çözümdür. Bu hizmet genel olarak kuaförlerde verilir. Fakat evde de birkaç alet ile kendi manikürünüzü yapabilirsiniz. Manikürü sadece kadınlar yapacak diye bir algı olsa da bir erkeğe de oldukça gereklidir. Peki manikür nasıl yapılır? Manikür yapmak için ne gereklidir? Manikür yapma yöntemleri nelerdir?

Evde Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın! Manikür Nasıl Yapılır!

Güzel tırnaklara ve ellere sahip olmak istiyorsanız manikür yaptırmanız faydanıza olur. Ya da kendiniz bu işi yapabilirsiniz. Tabii ki her işe başlamadan önce bir kendimize inanmalıyız. Hadi beraber manikür işlemine geçelim.

Tırnaklarınız ojeli ise önce bir ojelerimizi asetonla iyice bir çıkaralım. Asetonla iyi silinmiş bir tırnak işimizi kolaylaştırır. Tırnak makası ile önce tırnaklarımızı kısaltalım. Daha sonra tırnaklarımızı törpü yardımı ile şekillendireceğiz. İsteğinize bağlı olarak küt ya da oval bir biçimde törpüleyebilirsiniz. Törpü olarak cam törpülerin sağlıklı olduğu söylenmektedir. Kağıt törpüler de tırnağın üst kısımlarının aşınmadan düzeltilmesi için gereklidir. Vereceği parlaklık da cabası. Törpüleme işlemini uygularken mutlaka her seferinde aynı yöne doğru uygulamaya çalışmalısınız aksi takdirde tırnaklarınız da aşınma oluşabilir.

NE? NASIL?  Gebelikte epilasyon nasıl yapılmalıdır?

Törpülemenin bitmesinden sonra artık sıra tırnak kenarlarında oluşan ölü ve uzamış derilerden kurtulma aşamasına sıra gelir. Bunun için kütikül çubuğu kullanarak tırnaklarınızın derisini geriye doğru itmeniz gerekecektir. Dikkatli olarak fazla derine girmeden itmeniz önemlidir; yoksa diplerde kanama oluşabilir. Daha sonra kesme aşamasına geçmek için tırnaklara vazelin gibi yumuşatıcı özelliği olan krem ya da losyon uygulayın.

Evde Kendi Manikürünüzü Kendiniz Yapın! Manikür Nasıl Yapılır!

Hazırlamış olduğunuz ılık manikür suyuna ellerinizi batırarak 3-4 dakika bekletin. Bu durumda etler yumuşar ve daha kolay kesilecektir. Manikür suyuna birkaç damla zeytinyağı ve limon suyu ekleyerek daha kolaylık kazanabilirsiniz. Besleme açısından zeytinyağı faydalı olacaktır. Ayrıca limon suyu da sararmaları temizleyecektir. Ellerinizdeki deriler yumuşadığında kurulama işlemini sağlayın ve özel olarak manikür için kullanılan et makası ile tırnak kenarlarındaki deriyi kesin. Derine inmeden ve çok baskı uygulamadan kesmeniz iyiliğinize olur. Tüm tırnaklarda işlemin aynı şekilde tekrar edilmesinden sonra manikür sona erer. Elleri yıkadıktan sonra bir krem yardımıyla yumuşatarak işlemi sona erdirmiş olacaksınız. İsterseniz bir oje ya da cila sürerek kullanabilirsiniz.

NE? NASIL?  Doğru makyaj teknikleri nelerdir?

İşinize yarayacağını düşündüğüm bir video bırakıyorum buraya…