Tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de kötü vaziyette bir saçla uyanmak can sıkıyor. Saçlar derinlemesine yıkansa bile şekillendirme işlemi zor bir hal alabiliyor. İşte sizler için mükemmel bir yazı! Saç bakımına özen göstererek, güne kötü saçlar ile uyanmaktan kurtulabileceksiniz. Sizler için hazırladığımız bakım önerileri ile karşınızdayız. Saçlarınızın eskisinden daha sağlıklı olması için önerilerimizi iyi okuyun.

İnce Telli Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

İnce telli bir saç tipiniz var ise, sizlere ilk önerimiz saçlarınızı uzatmak yerine kısa tutmalısınız. Çünkü kısa bir saça sahip olmanız, hacim açısından daha elverişli olacaktır. Sizlerin de saçları uzadığında sönük ve cansız bir görünüme sahip olabilir. Bu yüzden belirtelim ki, banyo yaptığınız zaman sıcak suyun saçlarınızı kuruttuğunu bilmelisiniz. Sıcak sudan uzak durmanız sizin için iyi olacaktır. Banyo yaptınız ve sıra tarağı elinize almaya geldi. Ancak saçlarınızı kurutmadan taramaya başlamayın. Çünkü ıslak bir saç ile fön çekmeye başlarsanız, büyük ihtimalle elektriklenmeden dolayı saçlarınız kabaracaktır.

NE? NASIL?  Ter kokusunu nasıl önleyebiliriz?

Video: Saç Bakım Tüyoları | Erkek Kafası

Kuru Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınız kuru ise, daha güzel bir görünüm için nemlendirme işlemi yapmalısınız. Saçlarınız nemli kalması sizin için önemli bir konudur. Bu yüzden yıkama işlemleri sırasında nemlendirme özelliği olan bir krem tercih edebilirsiniz. Saçlarınıza şekil vermek için ısıya maruz bırakmayın. Saç tipinize uygun bir ürün tercih ederek şekil vermeyi deneyin. Çok abartmamak kaydıyla jöle ile şekillendirme yapabilirsiniz.

Yağlı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saç tipiniz yağlı ise, saçınıza yarayacak türden şampuan ve krem tercih etmelisiniz. Bu sayede saçınızın yağ oranını dengede tutabilirsiniz. Yine saçlarınızı sürekli taramanız da fayda vardır.

Dalgalı Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Dalgalı saçlara sahip olan kişiler, saçlarının doğallığını korumalıdır. Yani hacmin bozulmaması daha iyi olacaktır. Bu tarza yakın ürünler size yardımcı olacaktır. Saç kremlerine ve bazı şampuanlara yönelmeniz de iyi olabilir.

NE? NASIL?  Yağlı olmayan doğal nemlendiriciler nasıl yapılır?

Uzun Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Uzun saçlara sahip bir erkekseniz, kırıklar sizin için problem oluşturabilir. Bunun için nemlendirici kremlerden yardım alabilirsiniz. Saçlarınızı besleyecek ürünler de tercihiniz olmalıdır. Bu ürünler karşısında bir fayda alamamış olabilirsiniz. Bu yüzden saç serumlarına yönelin. Düzenli bir kullanımda kesin bir sonuç almanız yüksek ihtimaldir.

Banyodan Sonra Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Banyo yaptınız ve kuruluma aşamasına mı geçtiniz? Sizler bu aşamada havlu kullanmayı bırakmalısınız. Havlu gibi sert yapıda değil de, daha pamuksu ürünler kullanmalısınız. Yine banyodan sonra kabaran saçlardan şikayetçi iseniz, krem kullanmanız size tavsiyemizdir.

Erkek Saç Bakım Kürleri

Sizlere erkek saç bakımı konusunda bazı yöntemler vermek istiyoruz. Vereceğimiz yöntemler şunlardır;

  • Saçlarınıza yumurta maskesi yapabilirsiniz.
  • Saçlarınıza zeytinyağı sürebilirsiniz.
  • Saçlarınıza elma sirkesi sürebilirsiniz.
  • Saçlarınıza aloe vera sürebilirsiniz.

Verdiğimiz bu yöntemler ile daha iyi bir saça sahip olabilirsiniz. Elbette düzenli bir kullanım gerekiyor. Aksatmadan bu bakım kürlerini uygularsanız, istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

NE? NASIL?  Kuru saç bakımı nasıl olmalıdır?

Saç Bakımı İçin Özel Yağlar

Hemen her alanda kullanılan yağlar vardır. Bu doğal yağları saçlarınız içinde kullanabilirsiniz.

Sizlere önereceğimiz çeşitli yağlar şunlardır;

  • Saçlarınızı parlatmak için jojobo yağı kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınıza avokado yağı sürebilirsiniz.
  • Saçlarınıza argan yağı sürebilirsiniz.
  • Saçlarınıza Hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz.
  • Saçlarınıza nar çekirdeği yağı sürebilirsiniz.
  • Saçlarınıza sarımsak yağı sürebilirsiniz.

Doğanın sunduğu bu faydalı yağlar saçlarınıza renk katacak. Ancak bu konuda sabırlı ve tutarlı olmak gerekiyor.