Son zamanların en popüler makyaj eğiliminin başında parlak dudaklar geliyor. Bize mat dudakları unutturan lip glosslar evlerimizde bulunan makyaj çantamızda yerlerini aldılar. Peki, en iyi lip glosslar nelerdir? Makyajın en canlı olan ve dikkat çekici kısmı olan parlak dudaklar dosyasını inceleyelim

Lip Gloss Ne Anlama Gelir?

Dudak parlatıcısı yani lip gloss, oldukça parlak görünen, ıslak bitişli rujlara verilen addır. Dudak parlatıcıları büyük olasılıkla sıvı yapıda olurlar. Dudak parlatıcı, dudaklarını sahip olduğundan daha fazla dolgun ve büyük gösterecektir. Eğer doğal ve kalın dudaklara sahipsen dudaklarının çok daha dolgun bir halde görüneceğini şimdiden söylemeliyiz. İnce dudaklarınız varsa bu trende en çok sevinen sizler olacaksınız.

İzleyin: EN İYİ LİPGLOSSLAR : 3 PAHALI 3 UYGUN FİYATLI

Dudak Parlatıcıları Hakkında Herkesin Bilinmesi Gerekenler

Dudak parlatıcılarının hangi rengini sahip olmak istediğinize karar veremediysen sizin için birkaç öneri verebiliriz. Eğer ince dudaklara sahipsen renksiz dudak parlatıcısı kullanarak dudaklarında illüzyon oluşturabilirsiniz. Çünkü şeffaf dudak parlatıcısı dudaklara gelen ışığı yansıttığı için dudakların olduğundan daha büyük görünmesini sağlar. Eğer kalın dudaklara sahipsen, kırmızı ve bordolar size tam uygun olan renklerdir.

NE? NASIL?  En lezzetli filtre kahve nasıl demlenir?

1) Canlı Bir Görünüm

Dudak parlatıcılarının en sevilen yanı bizi canlı ve enerjik bir biçimde göstermesi Özellikle erken uyandığımız zamlarda ve kendimizi yorgun hissettiğimiz günlerde yalnızca şeffaf dudak parlatıcısı sürerek anında daha enerjik görünebiliyoruz. Sizde uzun toplantılarının olduğu ya da yorgun olduğunuz günlerde çantandan dudak parlatıcını eksik olmamasına özen gösterin.

2) Lip Gloss Kullanmak İçin Uymanız Gerekenler

Bütün makyaj malzemeleri bir tarafa, dudak parlatıcıları bir tarafa. Dudaklarınıza yapacağınız bir iki lip gloss dokunuşu ve işte hazır oldunuz. Gündelik hayatımızın vazgeçilmezi bu ürünü daha iyi bir şekilde uygulamanız için bilmeniz gereken birkaç şey var.

3) Işıltılı Ve Koyu Tonlar Size Göre

Eğer iddialı ve çarpıcı bir görünüm elde etmek istiyorsanız, hem çok parlak hem koyu dudak parlatıcılarını tercihiniz olabilir. Bordo dudak parlatıcıları ile son derece etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. NYX Professional Makeup’ın ürettiği Strictly Vinyl Lip Gloss’larından “Bad Girl” rengi, iddialı makyajlar için önerilebilir.

NE? NASIL?  Bakımlı ellere nasıl sahip olabilirsiniz?

Cilt Tonuna Uygun Lip Glossu Hemen Bul

Nude tonlarıyla en popüler olan dudak parlatıcılar listesinin ilk sırasına yer alan NYX Professional Makeup’ın Lingerie sıvı olan rujlarının Gloss’ları da ayrı bir yerde bulunuyor. Her tene iyi bir şekilde uyacak nude tonlara sahip olan bu dudak parlatıcıları, o kadar doğal bir parlaklığa sahip ki, dudakların anında olduğundan daha dolgun görünmesini sağlıyor. Özellikle “Clear” isimli şeffaf dudak parlatıcısını yalnızca kullanabilir, isterseniz de mat rujunun üzerine kullanabilirsiniz.