Doğadaki her şey gibi sahip olduğunuz cildiniz de akıp giden zamana ve yer çekimine karşı uzun zaman direnemez. Yıllar sürdükçe gençliğini, esnekliğini ve gerginliğini yitirir. Göz kapaklarınız da bu sonu kaçınılmaz değişimden nasibini alır ve zamanla düşmeye başlar. Üzerine bir de sizde bulunan genetik yatkınlık, çevrenizde bulunan olumsuz çevresel koşullar gibi etmenleri de ekleyince düşük göz kapakları, pek çok kişi için kendi güzelliği gölgeleyen can sıkıcı bir sorun olarak sorun oluşturur.

Düşük Göz Kapağı Sorunu

Düşük göz kapağı sorunundan perişan olanlar için makyaj yapmak da büyük bir probleme dönüşebilir. Bu kişiler, sıklıkla göz kapağına sürdükleri farın gözlerini açtıklarında bütünüyle yok olmasından ve yaptıkları makyajın kolay bir şekilde dağılıp bulaşmasından şikayet eder. Ama konu güzellik olunca her derdin devası mutlaka bulunur. Tüm bu sorunları en aza çekecek ve düşük göz kapaklarını büyük oranda sorun olmaktan uzaklaştıracak makyaj önerileri ile birkaç etkili olan hileden haberdar olmaya hemen başlayalım.

NE? NASIL?  Kartondan kedi evi nasıl yapılır?

Seyredin: Düşük Göz Kapakları İçin Gölgeleme Tekniği

Gözlerinizi İyi Bir Şekilde Canlandırın

Eğer göz kapaklarınızın düşük olduğunu sanıyorsanız her şeyden önce göz makyajınızı, gözlerinizi iyice kapatarak yapma alışkanlığından uzaklaşın. Gözlerinizi iyice açın ve tam karşınızda olan aynaya bakın.

Bu şekilde göz kapağınızda bulunan tüm kıvrım ve katları daha net olarak görerek uygulama yapabilirsiniz. Düşük göz kapakları için ilk hedefiniz olması gerek olan canlı gözlere ulaşmak bazı özel makyaj tekniklerini uygulamakla mümkün.

  • Öncelikle göz makyajı yapmak için makyaj bazı uygulayın.
  • Göz kapaklarınızın üstüne farklı tonlardaki renkleri kullanarak uygulayabileceğiniz baz çalışması, sonraki adımlarda uygulayacağınız bütün makyaj malzemelerinin çok daha iyi tutunmasına olanak sağlayarak hep şikayet edilen dağılmaların önünde durmaya yardımcı olur.
  • Baz, yani astar uygulamasını bitirdikten sonra, sıra geldi far için iyi bir renk seçimine. Bu konuda çok koyu renkleri tercih etmekten oldukça uzak durmaya çalışın. Bej, kahverengi gibi renkler sizin için ideal olanlardır.
  • Seçtiğiniz farı, göz kapağınızın üst bölgelerinde daha koyu, göz kapağının başladığı alt bölgelere doğru ise daha açık tonda sürdüğünüzde, çok daha iyi bir sonuç elde edersiniz.
  • Uyguladığınız farı fırça yardımı ile yayıp homojen bir karışım oluşturmaya çalışın.
NE? NASIL?  Derinlemesine cilt temizliği nasıl yapılır? Sıkılaşmaya yardımcı ürünler nelerdir?

Bu sayede gözlerinizin olduğundan daha iri olmasını sağlayarak düşük göz kapaklarını gizleyebilirsiniz. Bunun için göz kalemi yardımı ile göz kapağınızın dibine, göz yuvarlağına en yakın kısma bir çizgi çekin. Bu sayede gözlerinizi daha belirginleştirerek öne çıkarabilir ve daha dikkatleri düşük göz kapaklarınızdan uzaklaştırabilirsiniz.

Gözlerinizi İyice Kaldırın

Doğru far uygulamalarının yardımıyla sizin gözlerinize canlı bir görünüm kazandırdıktan sonra, ikinci aşama olarak yukarıya doğru kalkık gözleri amaçlayabilirsiniz. Gözler, uçlardan yukarıya doğru kalkmış olarak göründüğünde çok daha fazla ön plana çıkar. Bunun için kuyruklu eyeliner işlemi tam size göre!