Son zamanlarda arama motorlarında sıklıkla sorulan soruların başında Duş sonrası bakım ürünleri nasıl kullanılmalıdır? Olmaktadır. Duştan sonra bireylerin ciltleri genel itibariyle Bebek popusu gibi yumuşacık olur. Peki bu yumuşaklığı korumak amacıyla neler yapılmalıdır?

Banyo sırasında şampuan, saç kremi, yağlı saç maskesi kullanıldı. Peki bakım burada Bitiyor mu? Elbette ki hayır. Banyodan çıktıktan sonra da saçlara uygulanan çeşitli ürünler mevcuttur. Böylelikle her zaman daha parlak ve daha güçlü saçlara çok kolay bir şekilde kavuşmak mümkün olmaktadır.

Banyo Sonrası Bakım Neden Önemlidir?

Banyodan sonra saçlar ıslak olacağı için saça daha kibar bir şekilde davranmak gerekecektir. Eğer saçlar kuru ise ve bakıma gereksinimi varsa durulanmayan ürünlerle bakıma destek olmak oldukça önemlidir. Özellikle de saça şekil verme, banyodan sonra yapılacağı için saçı şekillendirme işlemlerine hazırlanmak gerekir.

Video: DUŞ SONRASI BAKIM RUTİNİM (SAÇ & CİLT)

Saçların Havlu İle Kurutulması

Islak saçlar, hassas olacakları için kırılma yada çözülme gibi durumlara maruz kalabilir. Bu nedenle de saçları havlu ile sert bir şekilde ovalamak yerine banyodan çıktıktan sonra havluya sararak ıslaklığın kendiliğinden geçmesini beklemek daha doğru bir yöntem olacaktır. Saçların kırılmalara karşı direnç göstermesi, kırılmadan sağlıklı uzamasını sağlayabilmek amacıyla önerilen Elseve Dream long bye-bye makas saç bakım kremi dir. Bu durulanmaya bakım kremini elden düşürülmesi gerekir.

NE? NASIL?  Nemli bir yüze nasıl sahip olunur?

Durulamaya gerek olmadığı için ıslak ya da kuru saçların uç ve boylarına uygulamak gerekir. Bu uygulama genel itibariyle saçların kısa süre içerisinde uzaması, beslenmesi ve onarılmasına yardımcı olmaktadır. Böylelikle saçların kırıklar sebebiyle kestirmek zorunda kalınmaması sağlamış olur.

Banyodan Sonra Doğal Ürünlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır!

Genel itibari ile iyi bir cilt bakımı, tertemiz bir cilt ile başlamaktadır. Nemlendirici ve maske öncesi cildin toksin ve kirlerden arındırılmış olması yapılan her uygulamanın daha etkili olmasını sağlayacaktır. Cilt aynen bir sünger gibi etraftaki kir ve tozu içine hapsedebilme özelliğine sahiptir. Yoğun bakteri ve kir ciltte sivilce yada siyah nokta meydana gelmesine sebep olur. Banyodan Sonra Doğal Ürünlerle Cilt Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Banyo esnasında sadece saçları şampuanlamak cildin temizlenmesi için elbette ki yeterli olamamaktadır. Cildi kurutmayan bir sabun ile bütün vücudu temizlemek kir ve diğer bakterilerden arınmaya yardımcı olacaktır.

NE? NASIL?  Uzun kirpiklere nasıl sahip olabiliriz?

Buhar banyosu ciltte gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Özellikle de siyah nokta ve sivilce gibi problemleri yaşayan bireyler, buhar banyosunu çeşitli yöntemlerle uygulayabilirler. Keseleme işlemleri cilt üzerinde peeling görevi görmektedir. Belirli aralıklarla kese yaptırmak cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Her birey, kusursuz bir cilde sahip olmayı arzulamaktadır. Ancak mevsimler arası geçişler, beslenme ve stres gibi durumlara bağlı olarak cilt üzerinde birtakım problemler yaşanabilir.

Bu Problemleri ortadan kaldırabilmek amacıyla özel bir cilt bakım rutini oluşturmak mümkündür. Banyo sonrasında cilde haftalık bir bakım yaparak cilt üzerinde bulunan bütün problemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olmak mümkündür. Duştan sonra bakıma hazır olan cilt, doğal ürünler ile yapılan maskeler ile canlanacak ve pürüzsüz bir tene sahip olmaya yardımcı olacaktır.

Banyo Sonrası Avakado Maskesi

Gerekli Malzemeler

  • 1 adet yumurta beyazı
  • 1 çorba kaşığı limon
  • 1 tane avokado
NE? NASIL?  El ayak bakımında püf noktaları nelerdir?

Yapılışı

Avakadonun kabukları öncelikle soyulur, iç kısmı püre şekline getirilir. Yumurta ve limon eklenerek çırpılır ve cilde sürülür. 30 dakikanın sonrasında cilt tertemiz ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.

Banyo Sonrası Soda Maskesi

Malzemeler

  • 3 damla limon
  • 2 çay kaşığı yoğurt
  • 2 çay kaşığı soda
  • 2 çay kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

Yoğurt soda ve zeytinyağı iyice karıştırılır. Sonrasında içine limon damlatılır, karışım yüze sürülür. 10 dakika sonra cilt durulanır. Aynanın karşısına geçip cilde bakan bireyler, mükemmel Ve pürüzsüz bir cildi karşılarına göreceklerdir.