Birçok insan, özellikle de kadınlar, dudak çevresindeki sivilcelerden nasıl kurtulabilirsiniz? sorusuna yanıt ararlar. Çünkü dudak çevresinde çeşitli sebeplere bağlı olarak pek çok kez sivilcelenme olması mümkündür. Bu durumun önlenmesi için yapılması gereken uygulamaları, çeşitli malzemeler kullanmayı ve bakım yapmayı denenebilir.

Dudak Çevresi Sivilcelerden Kurtulmak İçin Yapılabilecekler

Dudak çevresi sivilcelerden kurtulmak için yapılabilecek olan farklı uygulamalar vardır. Bu uygulamalar bilinmeli ve doğru zamanlarda yapılmalıdır.

Dudak çevresi sivilcelerden kurtulmak için uygulanabilecekler:

  1. Maden suyunun buz haline getirilip uygulanması
  2. Limon kürü masajı yapılması
  3. Sıcak ve soğuk tekniğinin uygulanması
  4. Cilde uygun maskelerin kullanılması

Gibi uygulamalar yapılabilir.

Bu uygulamaların nasıl yapılacağını bilmek oldukça önemlidir. Doğru malzeme seçimi kadar, doğru uygulama etkisi de söz konusudur.

İzleyin: Ağız etrafındaki sivilceler nasıl geçer? Perioral Dermatit neden olur?

Dudak Çevresi Sivilcelerden Kurtulmak İçin Buz Uygulaması

Maden suyu, cilt için birçok faydayı içeren bir yapıya sahiptir. Özelliklerinden bir tanesi de, yeni sivilce oluşumlarını kurutucu özelliğidir. Bu sebeple tercih edilir.

NE? NASIL?  Denize giderken yapılabilecek saç modelleri hangileridir?

Maden suyu buzu uygulaması:

  1. Buz küpü kalıplarına maden suyu doldurulur.
  2. Buz haline gelene kadar dondurucuda bekler.
  3. Dudak çevresi temizlendikten sonra buz haldeki maden suyu uygulanır.
  4. Özellikle ağda yapmaya bağlı sivilce oluşumlarında, ağda yapıldıktan hemen sonra uygulanması önerilir. Bu sayede sivilceler daha çıkmadan önlenmiş olur.

Bu uygulama, zararı bulunmaması açısından her gün kullanmaya uygundur. Ancak yüz kısmının fazla soğuğa maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.

Dudak Çevresi Sivilcelerden Kurtulmak İçin Limon Kürü Uygulaması

Limon, içerdiği asitli yapı ve yüksek miktardaki vitamin değerleri ile sivilce kurutma konusunda oldukça önemli rol oynar. Bu sebeple ilk olarak limon kürü hazırlanır. Limon, blender yardımı ile çekilir ve kabuğunun da bulunmasına önem verilir. Daha sonra dudak çevresi sivilceleri için masaj yapılarak iki dakika boyunca uygulanır ve daha sonra yüz kurulanır. Bu uygulamanın uzun sürmemesi gerekir.

NE? NASIL?  İdeal kaş modelini nasıl bulabilirsiniz?

Çünkü, limon içerisinde asit vardır. Bu asit, dudak çevresi gibi hassas bir bölgede kabarma durumlarına neden olabilir. Bunu önlemek için uzun süre bekletilmez. Bu uygulamanın haftada iki kez yapılması önerilir.

Dudak Çevresi Sivilcelerden Kurtulmak İçin Sıcak Soğuk Tekniğinin Uygulanması

Dudak çevresi sivilcelerden kurtulmak için uygulanabilecek önemli bir teknik de, sıcak ve soğuk tekniğidir. Bu teknik genel olarak sivilce oluşumunu en başından önlemeye yöneliktir. Dudak çevresinde yapılan ağda ve bu gibi eylemlerden hemen sonra, sıcak avuç içi ile yüze bastırılır ve sıcaklık sağlanır.

Bu işlem yaklaşık olarak yirmi saniye kadar sürer. Daha sonra dudak çevresinin soğuk bir madde ile teması gerekir. Bu sebeple genellikle soğuk su veya buz kullanılır. Bu uygulama, her ağda sonrası yapılmaya uygundur. Belirli zamanları ve uygulamaya bağlı sorunları beraberinde getirmez.

NE? NASIL?  Makyajsız güzellik mümkün mü?

Dudak Çevresi Sivilceler Ne Kadar Zamanda Geçer?

Dudak çevresi sivilcelerin geçme durumu için kesin olarak belirli bir tarih vermek mümkün değildir. Bu durum; kişinin cilt hassasiyet durumuna ve yapılacak olan bakımlara bağlı olarak değişim gösterir. Ayrıca her türlü uygulama yönteminin aynı anda denenmesi durumu da bu süreci uzatır.

Dudak çevresi sivilcelerden kurtulma yöntemlerinden bir tanesi denenir. Yaklaşık bir hafta kadar bu işleme devam edildiğinde eğer verim alınamazsa farklı bir uygulamaya geçilir. Yapılması gereken uygulamanın doğru zaman aralıklarında ve kullanıma uygun olarak kullanılması sonucunda ise, ortalama olarak bir hafta içerisinde dudak çevresi sivilcelerden kurtulmak mümkün olur. Ciltte oluşan hasarlara ve sivilce büyüklüğüne bağlı olarak da bu süre değişim gösterir.