Günümüzde kadınlar güzel görünmek için tonla para harcıyor fakat doğal yollarla güzellik önerileri takip edilirse ve uygulanırsa uygun fiyata, sağlıklı bir şekilde cilt ve saç güzelliğine sahip olunabilir. İlla çok para harcamaya gerek yoktur. Bu tarz ürünler zaten içlerinde bolca kimyasal barındırmaktadır yani güzelleştirmek yerine daha da problem çıkartabilirler. Ancak doğal ürünlerde yan etki neredeyse sıfırdır. Evdeki malzemeleri kullanarak cildinizdeki kusurlardan arınabilir, daha sağlıklı ve güzel görünebilirsiniz.

Zerdeçal

Anti bakteriyel özelliğine sahip olan zerdeçal ile sivilce ve aknelerinizden kurtulabilmeniz mümkün. Sivilceler ciltteki mikrop ve bakterilerden dolayı da oluşabilir. Bu yüzden derinlemesine temizlik önemlidir. Zerdeçal ile suyu karıştırın ve macun haline getirip yüzünüze maske gibi sürün. Kuruyana kadar beklettikten sonra yıkayın. Yüzünüzün daha da parlak görünmesine yardımcı olur, düzenli kullanımla beraber pürüzsüzlük sağlar.

Doğal Yollarla Güzellik Önerileri

Doğal Yollarla Güzellik Önerileri

Bal

Balın her derde deva olduğu bilinen bir gerçektir. Güzellik sırları arasında da bulunur hemde oldukça basit bir uygulama tekniğine sahiptir. Farklı malzemeler ile de karışabilir ancak tek başına da maske için yeterli olacaktır. Balı yüzünüze sürün, yarım saat bekletin ve ılık suyla yıkayın. Haftada 2 defa bu maskeyi uyguladığınız zaman cildinizin daha pürüzsüz olmaya başladığını görebilirsiniz. Ayrıca ilk andan itibaren yumuşacık bir hissiyat bırakır.

NE? NASIL?  Genital bölgeye epilasyon nasıl yapılır?

Sakız Çiğnemek

Sakız çiğnemek ve doğal yöntemlerle güzellik sırları arasındaki bağlantıyı ilk başlarda anlamayabilirsiniz, fakat formülü çok basit. Sakız yüzdeki kasları harekete geçirir ve bu sayede sarkmayı önler. Yaş ilerledikçe özellikle kadınların yüz ve gıdı bölgelerinde sarkmalar yaşanır. Bunun nedeni kasların gevşemesidir. Sakız bu kasların daha sert kalmasını sağlar ve yüzün gergin görünmesine yardımcı olur. Oldukça pratik, doğal ve masrafsız bir yöntemdir. Uzman doktorlar da önermektedir.

Elma sirkesi

Cilt bakımının olmazsa olmaz adımlarından biri tonik uygulamasıdır. Tonik cildi temizler, gün içinde yapışan kiri ve makyaj kalıntılarını çıkarır. Toniğe para vermek yerine doğal olarak hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan temel malzemeniz elma sirkesidir. Elma sirkesi çok güçlü bir maddedir, anti bakteriyel özelliği olduğu için yüzü derinlemesine temizler. Ancak güçlü olduğu için tek başına kullanılmaz, kullanıldığı taktirde cildi yakar, kızarıklıkların oluşmasına neden olur.

NE? NASIL?  Genital bölge nasıl beyazlatılır?

Elma sirkesi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler;

 

  • Elma sirkesi yanında su veya maden suyu kullanılmalıdır.
  • Malzemeler konulurken dörtte birine elma sirkesi eklenmelidir
  • Bir pamuk yardımı ile uygulanabilir

Bu doğal tonik tarifinde elma sirkesi yerine üzüm kullanılmaz. Çünkü üzüm sirkesinin cilt bakımı için bir etkisi yoktur.

Doğal Yollarla Güzellik Önerileri

Doğal Yollarla Güzellik Önerileri

Karbonat

Karbonat da doğal güzellik için kullanılan malzemelerden biridir. Özellikle sivilcelere çok iyi gelir, cildi pürüzsüzleştirir ve parlatır. Bir diğer özelliği ise peeling yapıyor olmasıdır. Pütürlü yapısı ile cildi ölü deriden arındırır. Cilt bakımında peeling de oldukça önemlidir.

Uygulanışı;

  • 1 çay kaşığı karbonat ve 1 yemek kaşığı yoğurt karıştırılır
  • Yoğurt yerine limon da kullanılabilir
  • Daha sonra yüze maske gibi sürülür, lokal olarak sadece sivilcelerin üstüne de sürülebilir
  • Çatlak çatlak olunca kurudu anlamına gelir, suyla yıkanır
NE? NASIL?  Dünya’da En Güçlü Pasaport Hangi Ülkenin? Türkiye Kaçıncı Sırada?

Bu maske özellikle siyah noktalarından kurtulmak isteyenler için birebirdir.

Limon

Limonda doğal güzellik sırlarının baş tacıdır. Cildi parlatır, yumuşacık yapar, asitli özelliği sayesinde lekelerin rengini açmada oldukça etkilidir. Ancak her gün kullanılmamalıdır. Eğer vücudunuzun belirli bölgelerinde kararma varsa sitrik asit sayesinde renk eşitsizliklerini önler, cildinizin pH dengesinin korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olur. Limonu farklı doğal malzemeler ile de karıştırarak kullanabilirsiniz. Ancak açık yaraların üstüne sürmeyin, yakar.