Dudak dolgunlaştırma  sadece pahalı estetik ameliyatlarla olmaz. Evde uygulanan bazı egzersizlerle ve doğal olan kürlerle dudakları kalın göstermek veya dolgunlaştırmak mümkün olan bir durumdur. Bu doğal yollardan ise şu şekilde bahsedilebilir:

Dudak Dolgunlaştırma Egzersizleri

Dudakları dolgunlaştırmak evde yapılabilecek bazı basit egzersizlerle mümkün olabilir. Bu egzersizler ise şunlardır:

  • Dudakların dolgun gözükmesi için uygulanacak olan ilk egzersiz öpücük ve gülümseme egzersizidir. Egzersizi uygulamak amacıyla dudaklarınızın üzerine iki tane parmağınızı koyarak öpücük attıktan sonra üfleyerek gülümseyin. Hareket, gün içerisinde 10 kez yapıldığında bir ay içerisinde de sonuç almak mümkün olacaktır.
  • İkinci egzersiz olarak da ağız kapalıyken gülümseme etkili bir yöntemdir. Yöntemi uygulamak için de ağzınız kapalıyken gülümseyerek 5 saniye bekledikten sonra dudaklarınızı normal olan konumuna getirin. Bu hareketi de günde 10 kez tekrar edin.
  • Üçüncü egzersiz ise dudaklarınızı O harfini söyleyecek şekilde uzatmaktır. Bu hareketi de uygulayıp 20 saniye bekleyin. Gün içinde birçok kere bu egzersizi uygulamak da kısa zamanda dolgun olan dudaklara kavuşmanıza yardımcı olacaktır.
NE? NASIL?  Saç bakım yağları ne işe yarar?

İzleyin: Doğal Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudakları Nemlendirme

Dudakların dolgun ve doğal bir görünüme kavuşması için düzenli bir şekilde dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekecektir. Dudaklar çok sık bir şekilde kurur ve bu durum da kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Dudaklarınızı düzenli olarak nemlendirmek uygulanan tüm egzersizlerden kısa sürede sonuç alınmasını sağlar. Bunun yanında hiç kimse çatlak ve kuru dudaklara asla sahip olmak istemez.

Bunun için de dudaklarınızı nemlendirmek için kimyasal olmayan kozmetik ürünlerden yararlanabilir ya da evde tamamen doğal olan yağları kullanabilirsiniz. Bunun yanında da avokado, yoğurt veya bal kullanmak da dudaklarınız için gerekli olan nemi sağlayacaktır.

Dudaklarınıza Peeling Uygulama

Vücudumuzun birçok bölgesinde meydana geldiği gibi dudaklarımızda da ölü hücreler oluşabilir. Haftada bir kere dudaklara peeling uygulamak daha doğal ve dolgun görünen dudakların önünü açmaya yardımcı olacaktır. Dudaklarınıza peeling uygulamak için de kabartma tozunu kullanabilirsiniz. Bu kabartma tozunu da dudaklarınız için bir miktar zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı ile karıştırabilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı da dudaklarınıza ve çevresine masaj yaparak en az yarım saat kadar bekledikten sonra ılık bir suyla dudaklarınızı yıkayabilirsiniz.

NE? NASIL?  Fresh makyaj nasıl yapılır?

E Vitamini Maskesi

E vitamini ile dudaklarınızı nemlendirmek, dolgun ve doğal bir görünüm için birebirdir. E vitamini maskesini düzenli bir biçimde uyguladığınız takdirde de parlak dudaklara ulaşmanız çok daha hızlı olacaktır. Uygulayacağınız e vitamini maskesi için gerekli olan malzemeler ise şunlardır:

  • 1 tane E vitamini
  • 5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı
  • 4 damla kadar tarçın yaprağı yağı

E vitamini maskesini uygulamak için bu malzemelerin hepsini karıştırın. 5 dakika kadar bekledikten sonra da karışımdan alıp masaj ile dudaklarınıza uygulayın. 20 dakika sonra da dudaklarınızı ılık su ile yıkayabilirsiniz. E vitamini maskesini haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi

Bal dudakları parlatmak ve nemlendirmek için birebirdir. Bunun yanında bal maskesi dudaklarınızı da dolgunlaştırmak için size yardımcı olacak doğal bir yöntemdir. Bal maskesi için gereken malzemeler ise şunlardır:

  • 1 yemek kaşığı kadar yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı kadar bal
  • Yarım salatalık
NE? NASIL?  Yaz aylarında en çok yakışan makyaj modelleri nelerdir?

Bu maskeyi dudaklarınıza uygulamak için de malzemelerin hepsini karıştırın. Karışımı 20 dakika beklettikten sonra da dudaklarınıza masaj şeklinde uygulayabilirsiniz. Ardından da bu maskeyi dudaklarınızda 10 dakika kadar beklettikten sonra ılık bir suyla da durulayın..