Renkli ve desenli tırnak birçok insan tarafından ilgi çeker. En çok sevilen şeylerden biri olan nail art’ın yapılışı ne kadar zor gözükse de püf noktaları ile desenli tırnak yapmak mümkündür. Oje desenleri ile yapabileceğin tırnak sanatlarıyla arkadaşlarınızın bakışlarını ellerinizde toplayabilirsiniz.

Mermer oje deseni nasıl yapılır?

Öncelikle beyaz ojenizden iki kat sürünüz. Daha sonra siyah ve beyaz ojeyi bir kağıt üzerinde karıştırarak, gri bir renk elde edin. Makyaj süngerinden cımbız yardımı ile küçük bir parça koparın. Hazırladığınız karışımın içine bu kopardığınız parçayı batırın. Beyaz ojeniz kuruduktan sonra hafifçe üzerine dokundurunuz.  3 veya 4 kere dokundurmanız yeterli olacaktır, böylece mermer ojenizin zeminini hazırlamış oluyorsunuz.

Yine bir kağıt üzerinde siyah ve beyaz ojeyi karıştırarak bu sefer daha koyu bir gri elde ediyorsunuz. Bu sefer kürdan yardımıyla mermer şeklinde tırnaklarımıza sürüyoruz. Bunu yaparken bir mermer fotoğrafından yararlanabilirsiniz. Sonrasında üzerine parlatıcı ojenizi uygulayabilirsiniz. Detaylar ve daha iyi anlamak için aşağıdaki uygulamalı videoyu izleyebilirsiniz.

NE? NASIL?  Yanlış Uygulanan Göz Makyajı Nasıl Düzeltilir?

Video: Kürdanla Mermer Oje Deseni

Dalgalı Desen

Tırnağa beyaz veya bej tonlarındaki oje uygulanır. Cam kasede mavi ve mor ojeler karıştırılır. Bu karıştırılan ojeler tırnağa tırnak fırçası ile dalgalı şekilde sürülür. Tırnak diplerine daha yoğun oje sürülmelidir. Tırnak uçlarına biraz daha açık tonlar uygulanmalıdır.

Eğlenceli Tırnak

İlk önce tırnağa açık baz rengi oje sürülür. Daha canlı renkteki ojeler tercih edilerek tırnağa şablon çizilir ve doldurulması gereken şablonlar doldurulur. Koruyucu oje sürerek de tamamlanmış olur.

Geometrik Desenli Tırnak

Yapışkan bant ile tırnaklar geometrik şekillere bölünür. 6 veya 7 şekil daha güzel durmasına sebep olur. Bu geometrik şekillere farklı renkler de oje sürülür. Geometrik desenli tırnak tamamlanmış olur.

Yarım Ay Deseni

Bu desen tırnaklara uygulandığında tırnakları olduğundan daha uzun gösterir. Yarım ay desenli yapışkan bant tırnak dibine yapıştırılır ve tırnağın geri kalanına tek renk oje sürülür. Oje için lacivert veya kırmızı tonlar tercih edilebilir.

NE? NASIL?  Kuru şampuanlar saçınıza zarar verir mi?

Enine Çizgiler

Bu desen için tırnağa tek renk oje sürülür. Boya fırçası farklı renkteki ojeler ile boyandıktan sonra tırnağın enine şeklinde sürülür. Farklı renkteki ojeler ile daha iyi duracaktır.

Dantel Desenli

İlk önce dantel deseni seçilir. Tırnağa iki kat oje sürülür. Seçilen dantel tırnağa yapıştırılır. 30 saniye bekledikten sonra yavaşça çıkarılır. Son olarak da şeffaf oje sürülür.

Bal Peteği Deseni

Uzun tırnaklara sahip kişiler tarafından daha kolay uygulanır. Temiz tırnak farklı renkteki ojeler ile renklendirilir. İkinci adım olarak siyah veya beyaz oje ile petek görünümü oluşturulur.

Meyveli Tırnak

Meyve olarak karpuz belirlenir. Bu karpuz desenini tırnaklarda göstermek için kırmızı renk oje sürülür. Siyah renkli oje noktalar halinde uygulanarak karpuz deseni elde edilir.

Çiçekli Desen

• Üç renk oje belirlenir.
• Bu ojelerden en koyu renkli olan tırnağa baz olarak uygulanır.
• Daha sonra çiçekler çizilir ve içleri doldurulur.
• En son da koruyucu oje sürülür.

NE? NASIL?  Dişlerimizi Temiz Tutmak İçin Neler Yapmalıyız ?

Aşağıdaki videodan yine çok güzel oje deseni fikirlerini uygulamalı olarak görebilirsiniz.

Video: Aletsiz 10 Süper Oje Deseni Fikri