Tatil planları yapan kadınların en çok araştırdığı konulardan biri denize giderken yapılabilecek saç modelleri nelerdir oluyor. Çünkü deniz suyu saçların dolgun görüntüsünü yok ederken özellikle boyalı saçların yıpranmasına sebep oluyor. Bu duruma engel olmak için farklı metotlar uygulayabilir ve saçlarınızın denizde de çok tarz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Denizde Kullanılacak Saç Modelleri

Saçlarınızın sahilde güneşlenirken ve denize girerken havalı ve etkileyici görünmesi için;

  • Örgü
  • Atkuyruğu
  • Topuz
  • Kısa kesim

Modellerini tercih edebilirsiniz. Yüz stilinize göre dalgalı kısa saç modellerinin tamamı saçınızın çok doğal ve gösterişli görünmesi için yeterli olacaktır.

İzleyin: YAZA UYGUN HIZLI VE KOLAY 5 SAÇ MODELİ

Örgü Modelleri

Her kadına yakışacak saç stillerinden biri olan örgüler orta ve uzun olan saçlara uygulanıyor.

  • Balıksırtı
  • Klasik örgü
  • Çift örgü

Daha ince ve sık örgüler deniz kenarında tarz bir görünüm sağlıyor. Saçlarınızın en üst kısmından başlayarak balıksırtı örgü kullanabilir ve denize girip çıktığınızda saçlarınızın bozulmasına engel olabilirsiniz.

NE? NASIL?  Saç dökülmesine karşı en etkili şampuanlar hangileridir?

Açık saçla denize girdikten sonra, hemen duş alıp klasik ve salaş bir örgü ile saçlarınızın harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Dilerseniz denize gitmeden önce saçlarınızın tamamını ince örgü modeliyle örebilir, tel tel saçlara sahip olabilirsiniz. Bu model denize girip çıkmanız sonrasında bozulmayacak, aynı zamanda açtığınızda bukle bukle saçlara sahip olmanızı sağlayacaktır.

At Kuyruğu Modeli

Deniz kenarında ve denize girerken en çok kullanılan saç stili, at kuyruğu modelidir. Saçların arkadan bağlanıldığı bu modelde yüksekliği kendiniz belirleyebilirsiniz. Çok hoş görünen bu model ıslak olan saçta çok daha çarpıcı bir görünüm sağlıyor. Ayrıca bağladıktan sonra alt kısımda açık kalan saçlarınızı örerek de kullanabilir ve daha farklı bir model ortaya çıkarabilirsiniz. Enseden, kulak memesi hizasından, göz hizasından ve alın hizasından bağlayacağınız saçlarla sahilde ve denizde de çok güzel olabilirsiniz.

NE? NASIL?  Cildimizi nasıl gençleştirebiliriz? Cilde gençlik ve ışıltı kazandıran yöntemler nelerdir?

Topuz Modeli

Denizde kullanımı çok kolay olan topuz modeli, özellikle oval yüzlü kadınların çok sevdiği bir modeldir. Bu modeli dağınık, balerin veya salaş bir şekilde tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın deniz suyu ve yakıcı güneşin etkisinden de koruyan topuz modelini çift topuz olarak da kulak arkalarında kullanabilirsiniz. Sahilde de hoş ve alımlı olmak için topuz modellerini tercih edebilirsiniz.

Kısa Kesim Saç Modelleri

Denizde kullanımı en kolay saç modeli kısa kesim saç modelleridir. Bu modeller deniz ve sahilde kullanımda da yıka ve çık modelleridir. Kısa olan saçlarınız ıslakken kolayca şekil alacaktır.