Çarpıcı ve buğulu gözlere sahip olma arzumuz bizi farklı çözümler bulmaya itiyor. Dolgunlaştırıcı rimellerden, takma kirpiklere pek çok kozmetik seçenek bulmak mümkün. Ancak daha doğal bir görünüm için farklı alternatifler denemeye ne dersiniz?

Kirpikler, yüzlerimizin tanımını dönüştürmek için büyük bir güce sahip. Eğer kıvırcık ve uzun kirpiklerle doğan şanslı insanlardan değilseniz; muhtemelen siz de doğal kirpiklerinizin uzunluğunu, kıvrımını, dolgunluğunu ve kalınlığını artırmaya çalışıyorsunuzdur. Sahip olduğunuz kirpiklerden memnun değilseniz, yarı kozmetik bir takım işlemlerle istediğiniz kirpiklere dakikalar içinde kavuşabilirsiniz.

Kirpik perması

Kirpik perması, saçlarınıza uygulanan permaya çok benzer bir işlemdir. Uygulama sırasında kirpiklerin şekli temel olarak kırılır ve daha sonra farklı çözeltiler kullanılarak yeniden şekillendirilir. Bu tedavi ile, her bir çubuk düz kirpik mükemmel bir kıvrıma sahip olur. Tedaviden sonra 24 saat boyunca perma ıslatmayın ya da nemlendirmeyin, yoksa tüm etkisini kaybeder.

Kirpik kaldırma

Kirpik kaldırma (lash lift) ile kirpik perması arasındaki temel fark; perma kirpiklerinizi kıvırırken, kirpik kaldırmasının dipten yukarı kaldırmasıdır. Bu nedenle, kirpik kaldırma işlemi özellikle kısa ve düz kirpiklerde en iyi sonuçları verir. Kirpik kaldırma işlemi de permaya çok benzer bir uygulamaya sahiptir. Doğal kirpiklerinizin zarar görmesini önlerken yarı kalıcı bir kaldırma ve kıvrılma etkisi elde edersiniz. Kirpik kaldırma işleminin etkisi yaklaşık bir ay boyunca sürer, ancak kirpik büyüme döngünüze bağlı olarak 8 ila 12 haftaya kadar uzayabilir.

NE? NASIL?  Kirpiklerinin hacmini nasıl artırabilirsiniz?

İzleyin: DOLGUN & UZUN VE DÖKÜLMEYEN KİRPİKLERİN SIRRI! | KİRPİK BAKIMI & MAKYAJ TEKNİKLERİ

Keratin kirpik kaldırma

Keratin Lash Lift tedavisi doğal kirpiklerinizi kaldırarak, kıvırıp, koyulaştırır. Bu prosedürle doğal kirpikleriniz kaldırılır ve özel bir pigment infüzyonu ile doldurulur. Sonuç olarak, güzelce yukarı doğru kıvrılan kalın, koyu renkli, uzun kirpiklere sahip olursunuz. Bu tedavi, daha uzun, daha dolgun ve daha koyu kirpik talep edenlere tavsiye edilir.

Serumla yoğunlaştırın

Cilt ve saç bakımında olduğu gibi kirpik bakımında da serumlar son derece etkili. Kirpik güçlendirici serumlar, dökülen kaş ve kirpiklerin yeniden oluşumunu sağlamaya yardımcı oluyor. Özellikle seyrek, kısa ve ince görünümün engellenmesini sağlayan serumlar, kaş ve kirpikleri güçlendirerek canlandırıyor. Pek çok güzellik markası artık kirpik serumu da üretiyor. Ancak isterseniz annelerimizden kalan tarife başvurup, evde tatlı badem yağını kirpiklerinize uygulayabilirsiniz.

NE? NASIL?  Instagram'ı sallayan fitness antrenörü Anllela Sagra kimdir?

Makyaj hileleri

Kimyasal uygulamaların yanı sıra bir takım makyaj hileleri de kirpiklerin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlar. Kendiniz için en uygun maskarayı seçmenin yanı sıra; maskarayı önce kirpik uçlarına, sonra da diplerine uygulamak da çok etkili bir yöntemdir. Bazı makyaj artistleri, kirpikleri daha uzun ve dolgun göstermek için maskara uygulamadan önce kirpiklere vazelin sürüyor ya da kalınlaştırıcı kirpik pudrası uyguluyor. Kirpik kıvırıcısını her maskara uygulayışında kullanmak da kıvrımlı kirpiklere sahip olmaı sağlar. Ayrıca, tek tek ayrılmış kirpikler için maskara sürdükten sonra, temiz bir fırçayla kirpiklerini taramayı unutma.

Kaşları kalınlaştırma

Gözlere çarpıcı bir etki için şekil verilmiş kaşlar da olmazsa olmazdır. Artık 90’ların ince kaşlarına veda edin; gür kaşlar geri döndü! Kaşlarınızı küstürdüyseniz ya da yer yer boşluklar varsa imdadınıza microblading yetişiyor. Alopesi veya başka nedenlerle tüm kaşlarını kaybedenlerde bile işe yarıyor. Önce, bir kaş sanatçısı yüzünüz için en uygun kaş şeklini yaratıyor. Sonra, ağrısız bir uygulama için uyuşturucu krem ​​uygulanıyor. Ardından mikroiğnelerle küçük, saç benzeri vuruşlar yapılıyor ve boya cildin üst tabakasına nüfuz ediyor. Voila, yeni kaşlarınıza merhaba deyin. Bir ay sonra tekrarlanan seansı takip eden 8 ay, harika kaşlara sahipsiniz.

NE? NASIL?  Cilt alt tonu nasıl belirlenir? Ne işe yarar?

Güvenilir merkezleri tercih edin

Tüm kimyasal işlemlerde olduğu gibi, özellikle yüze uygulanacak bu işlemlerde en önemli şeyin güvenilir merkezleri tercih etmek olduğunu hatırlatalım. Bu yöntemler, mutlaka bir profesyonel tarafından yapılmalı. Ayrıca uzmanlar işlemlerin dört haftadan daha sık uygulanmamasını tevsiye ediyor. Çok sık tekrarlanır, kaşlarınızın ve kirpiklerinizin kırılmasına neden olabilir.