Siz de cilt bakımınıza önem veriyorsanız, evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerden cilt bakımınız için aydınlatıcı maskeler yapabilirsiniz.. Güzel ve sağlıklı bir cilt için düzenli bakım şarttır. Cilt bakımı için çeşitli maskeler, nemlendiriciler ve serumlar vardır. Ancak makyaj, akne, sivilce, siyah nokta ve kir gibi etkenlerle ciltte lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerin yok olması o kadar da kolay değildir. Bazı lekeler kendiliğinden geçer. Bazı lekelere çeşitli maskeler uygulanır. Ancak bazı durumlarda, ciltte leke karşıtı aydınlatıcı ürünler kullanmak şarttır.

Evde doğal malzemelerle yapılan maskeler, cilt bakım rutininin vazgeçilmezleri. Birbirinden farklı dört adet, cilt aydınlatma konusunda maskeleri aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Ve bu maskelerin her biri uygulamalı olarak gösteriliyor.

İzleyin: Leke Karşıtı Doğal Beyazlatıcı Maskeler!

En Kaliteli Ve Etkili Cilt Bakım Ürünleri

Cildiniz için kullanabileceğiniz en kaliteli ve tavsiye edilen ürünler şunlar olmaktadır;

Misel su: Bioderma pigmentbio H2O

NE? NASIL?  Etkili bir şekilde nemlendiriciler nasıl sürülmelidir?

Temizleme jeli: Murad essential-c cleanser

Konsantre serum: Lierac lumilogie day & night dark spot correction double concentrate

Clinique even better clinical dark spot corrector

Shiseido white lucent brightening cleansing foam

Estee lauder crescent white full cycle brightening moisture creme

Maske: Nuxe splendieuse anti-dark spot perfecting mask

Bunlar kullanılması tavsiye edilen en kaliteli cilt bakım ürünleri olmaktadır. Ürünler genelde cilt lekelerine karşı savaşırlar ve cildinizi aydınlatırlar.

Misel Su: Bioderma Pigmentbio H2O

Bu ürünün ilk özelliği leke karşıtı olmasıdır. Özellikle leke sorunu olan ciltler için üretilmiş bir üründür. Aydınlatıcı etkilidir. Bu ürün ile yüz ve göz makyajınızı da temizleyebilirsiniz. Lekeleri yok ederken ayrıca leke oluşumunda karşı da direnç göstermektedir.

Temizleme Jeli: Murad Essential-C Cleanser

Günlük bir yüz temizleme ürünüdür. Aynı zamanda da lekelere karşıt bir üründür. İçerisinde A,C ve E vitaminleri bulundurmaktadır. Bu vitaminler yüksek antioksidan özelliğe sahiptirler. Cildinizi kurutmadan temizler.

NE? NASIL?  Pürüzsüz bir cilt için neler yapmalısınız?

Konsantre Serum: Lierac Lumilogie Day & Night Dark Spot Correction Double Concentrate

Yeni çıkmış olan ya da uzun süredir geçmeyen lekelere birebir çözüm olan bu ürünü mutlaka denemelisiniz. Bu ürün hem gece hem de gündüz tüm lekelere karşı özel tedavi uygulayan bir konsantredir. 2 ay düzenli kullanıldığında en koyu lekeler bile yüzde 81 oranında iyileşebilir. Manolya ve beyaz misk aromalı ürünün şahane bir kokusu vardır. Ürün 2 bölümden oluşur. Bu bölümler, gece konsantresi ve gündüz konsantresidir.

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector

Bu markanın mucizevi serumu hem salisilik asit hem de C vitamini içermektedir. Cilt lekelerine karşıt bir üründür. Cilt lekeleri ile savaşmasının yanı sıra, ölü hücrelerin de atılmasını sağlamaktadır. Böylece cilt lekesi tedavisini hızlandırmaktadır.

Shiseido White Lucent Brightening Cleansing Foam

Bu ürün cildinizin renk eşitliğini sağlamak amacıyla üretilmiştir. Ayrıca leke karşıtı bir üründür. Bu ürün renk dengesini sağlarken makyaj kalıntılarını da derinlemesine temizlemektedir. Cilt bakımı için etkili bir üründür.

NE? NASIL?  Herkesin Hayran Olduğu Kıvırcık Saç Modelleri

Estee Lauder Crescent White Full Cycle Brightening Moisture Creme

Bu ürün her şeyden önce çok etkili bir nemlendiricidir. Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Aynı zamanda, cilt tonunu dengeler. Cilde ihtiyacı olan nemi sağlar ve gözenekleri asla tıkamaz.

Maske: Nuxe Splendieuse Anti-Dark Spot Perfecting Mask

Bu maske haftada 1 ya da 2 defa düzenli olarak uygulanmalıdır. Leke karşıtı bakım yaparken bu maskeyi de eklerseniz hücre yenilenmesi hızlanacaktır. Maske içerisinde, C vitamini, beyaz çiğdem, kum zambağı ve kakao özleri bulunmaktadır. Ayrıca bu maske, 5 patente sahiptir. düzenli bir şekilde kullanıldığında lekelerin boyutlarını küçültür ve renklerini açar. Tekli olarak satılmaktadır. 6 adet satılır.