Cildi beyazlatmak ve lekelerden kurtulmak adına cilt beyazlatmak için maske önerileri ile destek alınabilir. Ciltte biriken ölü deriler, lekeler ve daha birçok cilt sorunu cildin solmasına neden olur. Aynı zamanda zamanla cilt kararmasına ve sivilce oluşumuna yol açar. Bu durumda yapılması gereken, cilt yüzeyine iyi bakmak ve çeşitli maskelerden yardım almaktır. Cilt beyazlatan maskeler cildin daha canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Cilt Beyazlatıcı Maskeler Ne İşe Yarar?

Ciltte oluşan en büyük sorunlardan biri, cilt zamanla kararmasıdır. Hatta kararmayla birlikte ciltte akne ve güneş lekeleri gibi sorunlarda oluyor. Cilt yüzeysel olarak temizlense de, ölü deriler birikmeye devam eder. Bu nedenle kişilerde cilt beyazlatma yöntemleriyle cildinin kusursuz görünmesini istiyor. Cilt beyazlatıcı maskeler, ciltte oluşan ölü derileri temizler. Ayrıca düzenli bakım rutinleri oluşturulduğunda ciltteki sivilce ve güneş lekelerini de giderir.

NE? NASIL?  5 adımda pratik pedikür nasıl yapılır?

Cilt beyazlatıcı maskeler ancak düzenli kullanıldığında sonuç verir. Doğal maske yöntemlerinden destek alabilir ya da peeling etkili yöntemlere başvurabilirsiniz. Bu sayede ciltte daha olumlu sonuçlar verecektir.

İzleyin: CİLT BEYAZLATAN MASKE/15 DK, ŞOK OLDUM!

Cilt Beyazlatan Doğal Maske Önerileri

Cildin kusursuz ve güzel görünmesi birçok kişinin isteğidir. Ancak ölü derilerden kurtulmak ve hücreleri yenilemek oldukça önemlidir. Doğal yöntemlerle cilt beyazlatan maskeler yapabilirsiniz.

Cilt beyazlatan doğal maskeler;

 • Limon ve bal
 • Aloe Vera
 • Yoğurt
 • Elma sirkesi
 • Patates suyu
 • Pirinç suyu
 • Salatalık

Yukarıda belirttiğimiz doğal maskeler, her cilt tipi için geçerlidir. Ancak çok sık uygulamaktan kaçınmanız gerekiyor. Aksi halde ciltte kuruluk ve kızarıklık oluşabilir. Belirli rutin bakımları oluşturabilir ve doğal cilt beyazlatan maskelerle cildinizi tazeleyebilirsiniz.

Cilt Beyazlatan Doğal Maske Önerileri

Cilt Beyazlatan Doğal Maske Önerileri

Cilt Beyazlatan Maskeler Nasıl Kullanılır?

Cilt beyazlatan maskeleri kullanırken, cildiniz mutlaka temiz olması gerekiyor. Duş sonrası ya da cildinizi iyice temizledikten sonra maskeleri uygulayabilirsiniz. Belirli bir süre bekledikten sonra maskeyi ciltten çıkarılmalıdır. Ancak maske sonrası lekeler oluşmaması için nemlendirici veya güneş koruyucu kremler mutlaka uygulanmalıdır. Maske sonrası güneşe çıkmak cilde zarar verebilir.

NE? NASIL?  Ciltteki nem kaybını önlemenin yolları nelerdir?

Peeling Etkili Cilt Beyazlatıcı Maske Tavsiyeleri

Cilde en büyük fayda sağlayan peeling etkili maskeler, cildi derinlemesine temizler. Ölü derilerin hemen gitmesini sağlar ve sivilce lekelerini önler. Peeling etkisi yapan maskelerle daha canlı cilde ulaşabilirsiniz.

Peeling etkili maske önerileriyse;

 • Kahve telvesi
 • Şeker ve zeytinyağı
 • Tuz ve yoğurt
 • Bal ve şeker
 • Kayısı yağı
 • Ananas ve badem yağı
 • Karbonat
 • Yulaf

Bu maskeler peeling etkisi veren yöntemlerdir. Peeling etkisi cildi uyarır, fazla yağı alır, gözeneklerin iç kısmını temizler ve daha ferah cilde kavuşmayı sağlar. Aynı zamanda bu maskelerle cildin beyazlamasını ve lekelerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Maskeleri uyguladıktan sonra ciltteki farkı da görebilirsiniz. Nemlendirici etkileriyle cilt yumuşak, canlı ve kusursuz görünecektir.

Cilt Beyazlatma Tekniği

Cilt Beyazlatma Tekniği

Cilt Beyazlatan Maskelerini Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Herkesin cilt yapısı birbirinden eşsizdir. Bazıların cildi aşırı hassas, bazılarınsa yağlıdır. Normal, yağlı ve kuru ciltler olarak ayrılır. O yüzden kişilerin kendine özel maskeler yapması gerekiyor. Doğal maskeler ya da peeling önerilerinden yardım alırken, ilk olarak deneme yapmanız gerekiyor. Alerjik sorunları için hazırladığınız maskeyi kolunuzda deneyebilirsiniz. Herhangi bir kaşıntı ya da kızarık oluyorsa, maskeyi yapmamanız gerekiyor.

NE? NASIL?  Evde doğal yöntemlerle cilt temizliği nasıl yapılır?

Cilt beyazlatan maskeler peeling görevi görür. Çok sık uygulamak deri yüzeyine zarar verir ve aşırı yağlanmaya neden olur. Ayrıca kuru ciltlerde de tahrişe yol açar. Cilt beyazlatan maskeleri haftada 1-2 kez yapmanız yeterli olacaktır. Her maske uygulaması sonrası nemlendirici kremler uygulanmalıdır. Bu sayede cilt kendini yormadan yenilenecektir.