Çok eski zamanlardan beri kullanılan çam sakızı ağdası yapılışı oldukça kolaydır. Çam sakızı ağdası yapan bayanlar, istenmeyen tüylerden deyim yerindeyse en kısa sürede kurtulurlar. Çam sakızı ağdası tüyleri almak için kullanılan doğal bir yöntemdir. Çam sakızı ağdasını kadınlar evde kendi hazırlamış olduğu karışımlar ile yapıyorlar. Bu yöntem ile hoşlanmadıkları tüylerinden kolay şekilde kurtuluyorlar. Yapılışı ve uygulanışı oldukça kolay olan çam sakızı ağdasının günümüzde kullanımı gün geçtikçe artmaktadır.

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Hazırlanıyor?

Günümüzde kullanımı oldukça sık bir şekilde yapılmaya başlanan çam sakızı ağdası tüy olma metodu kadınlara etkili çözümler sunuyor. Kadınlar evde çam sakızı ağdasını yapmadan önce, belli aşamalardan geçmek üzere hazırlığını yapması gerekiyor. Çam sakızı ağdasının hazırlanışı şu şekildedir.

  • Önce cezvede biraz su kaynatın.
  • Sonra çam sakızını içerisine ilave edin.
  • Yaklaşık 10 ile 15 dakika beklettikten sonra çıkartın.
NE? NASIL?  Boyun kırışıklıkları nasıl giderilir?

çam sakızını çıkarttıktan sonra kıvamı akışkan olmamalıdır. Sakız kıvamında olduğu zaman kullanılacak durumu gelmiş olacaktır. Daha sonra bir mermer üzerine çam sakızı ağdasını dökün. Ilık bir sıcaklıktan sonra çam sakızı ağdasını kullanabilirsiniz.

İzleyin: Çam sakızı yapılışı (DETAYLI) KÖY USÜLÜ…

Çam Sakızı Ağdası Nasıl Kullanılır?

Çam sakızı ağdasının nasıl kullanıldığı hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;

  • Mermere dökmüş olduğunuz çam sakızı ağdasını mermerden ıspatula yardımı ile alınız.
  • Cildinize uygulama yapmadan önce, cildinizin temiz ve ıslak olmamasına dikkat edin.
  • Sonra çam sakızı ağdasını elinizle uzatarak cildinize yapıştırın.
  • Yapıştırdıktan sonra bir kumaş yardımı ile üzerine bastırınız.

sonra ağdayı tek seferde hızlı bir şekilde cildinizden çekiniz. Yavaş çekmeniz canınızı acıtacaktır. Bu yüzden hızlı çekmeniz gerekiyor. Tüyler çam sakızı ağdasına yapıştıktan sonra cildinizi sabunlu suyla yıkayın ve sonra kurulayın.

NE? NASIL?  Makyaj bazı nedir? Nasıl uygulanır?

Çam Sakızı Ağda Hangi Bölgeler İçin Kullanılır?

Çam sakızı ağda tüyleri alma konusunda eskiden en uygun yöntem olduğu gibi, günümüzde de kullanılan yöntemler arasında geliyor. Fakat bazı kişiler hangi bölgelere nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorlar. Çam sakızı ağdasının kullanılacak ve kullanılmayacak olan alanlarının nereler olduğunu söylemek gerekirse; yüz, kollar, bacaklar için kullanılabilir. Genital bölge için kullanılabilir olduğu gibi dikkat edilmesi gerekir. Çünkü yapışkan bir madde olduğu için genital bölgenizde tahrişe neden olabilecek durumlar teşkil edebilir. Yüz bölgesinde de kullanılması pek tercih edilmiyor. Dudak bölgesinde ise kullanılması sakıncalıdır. Bu yüzden kullanılmaması tercih edilendir.

Çam Sakızı Ağda Neden Tercih Edilir?

Çam sakızı ağdasının kadınlar tarafından en çok tercih edilme nedeni tüylere karşı son derece etkili bir yöntem olduğu içindir. Ayrıyetten ağda yapıldıktan sonra cildin tüy köklerini besleme özelliği bulunur. Diğer bir neden çam sakızı ağdası yapıldığı zaman diğer yapılan ağdalar gibi tüylerin erken çıkmamasıdır.

NE? NASIL?  Etkili CV nasıl hazırlanır? İndirilebilir özgeçmiş örnekleri

Çam sakızı ağdası yapıldıktan sonra yapılan bölgedeki tüyler daha geç çıkmaktadır. Çam sakızı ağdasının cildin besleme özelliğine sahip olmasının nedeni ise içerisinde bulunan şekerin olmasıdır. Diğer çeşitli ağdalara göre içerisinde herhangi bir katkı maddesinin olmaması ve doğal olması kadınlar tarafından sık tercih nedenleri arasında geliyor.

Çam Sakızı Ağdasının Özellikleri Nelerdir?

Çam sakızı ağdanın diğer ağda çeşitlerine göre farklı özellikleri bulunuyor. Bu özellikler arasında; tüyleri kökünden aldığı gibi alınmış olan tüy köklerinin havalanmasını sağlıyor. Bu sayede cildinizi daha fazla oksijen almış oluyor. Tamamen doğal bir ağda çeşididir. Tüm bölgelere kolaylıkla uygulanabilen ağdadır. Uzun yıllardan beri kullanılan ve hala günümüzde de kullanılan çam sakızı ağda fiyat olarak oldukça uygun fiyatlara satılıyor.