Yaz ayları ile birlikte tatil yapan ya da yapmayan herkesin ten rengi kış aylarına göre daha koyu olacaktır. Hal böyle olunca makyaj da kullandığımız tonlar da değişmektedir. Makyaj tutkunlarının en çok sorduğu sorulardan olan bronz tene akşam makyajı nasıl ve ne tonlarda olmalıdır. Bu sorunun cevabını tüm detayları ile birlikte sizinle paylaşıyor olacağız.

1) Teninize Işıltı Katın!

Ten renginizin koyulaşması ilk olarak fondöten renginizi değiştirmenizi gerektirecektir. Eğer cildinizde leke yoksa yaz aylarında fondöten kullanımı tavsiye edilmez. Ağır makyajlardan özellikle kaçınmanız daha hoş bir hava katacaktır.

Yanan teniniz hava almak isteyecektir. Fondöten cildinizi daha kurutacağı ve yapay bir görüntü bırakacağı için kullanmanız iyi durmayacaktır. Bol bol nemlendirme yapmanız gereken cildinize nemlendirici etkisi olan BB krem kullanmanız doğru olacaktır.

BB kremi içerisine az miktarda ışıltı ekleyerek cildinizin seksi bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Yanan cilt mat bir görünüm alacağı için ışıltı canlılık verecektir. Gece de daha güzel bir ışıltı ve görünüme sahip olacaktır.

NE? NASIL?  Kore makyajı nasıl yapılır?

Çok açık uygulayacağınız gözaltı bazları iyi durmayacaktır. Gözaltı için doğal görünümünüzü bozmayan bir aydınlatıcı tercihi yapmalısınız.

Seyredin: Yaz Akşamı Makyajı

2) Metalik Ton Farlar Seçin!

Göz farı olarak canlı ve metalik farlar makyajınıza çok iyi bir görünüm verecektir. Bronz makyajın en büyük kurtarıcısı metalik ve sıcak tondaki far kullanmaktır. Şeftali tonları ve ışıltılı bir beyaz tüm dikkati gözlerinize çekecektir.

Kaş altınıza ten renginiz de far uygulamalısınız. Göz pınarlarınıza da ışıltılı ten rengi ton kullanmanız göz makyajınızı muhteşem gösterecektir. Göz kalemi yaz makyajında çok tavsiye edilmemektedir. Siyah göz kalemi yerine göz içinize uygulayacağınız beyaz kalem ile buğulu gözler elde edebilirsiniz. Eyeliner yaz akşamları için ağır olabiliyor.

Eğer kullanmak isterseniz de ince olarak kullanmalısınız. Daha doğal görünmek için rimel bu makyajı tamamlamanıza yetecektir. Rimeli ise istediğiniz yoğunlukta kullanabilirsiniz. Gündüz için hafif bir rimel yeterli olabilir. Gece için yoğunluğunu siz belirleyin.

NE? NASIL?  Renkli Kişiliğinizi Yansıtacak Makyaj Nasıl Yapılır?

3) Bronzer!

Bronzer kullanmadan bronz bir makyaj tamamlanamaz. Kolay dağılan çok yoğun olmayan bir bronzer tercih etmelisiniz. Kış aylarınızda kullandığınız ton yaz ayları için çok açık kalacaktır. Mümkünse ten renginiz de bir bronzer edinmelisiniz. Işıltılı bronzer kullanacak iseniz BB krem içerisine koyacağınız ışıltıyı ona göre ayarlamalısınız. Bronzerı yüzünüze kontör olarak kullandıktan sonra göğüs aranıza ve omuzlarınıza da kullanmanız tüm vücudunuza ışıltı ve netlik verecektir.

4) Islak Görünümlü Parlatıcılar!

Bronz bir ten güzel duran ıslak görünüm veren parlatıcılar olmaktadır. Eğer parlatıcı kullanmak istemiyorsanız açık ve nude tonlarında ruj tercih etmelisiniz.