Çok fazla faydaları olan ve kısa zamanda etki eden bir vitamin takviyesi olan bepantel ampul sıklıkla tercih edilmektedir. Genel olarak saç ve cilt problemlerinde oldukça etkili olan ürün uzmanlar tarafından da düzenli kullanılması önerilmektedir. Bepanten ampul sadece saç sıkıntılarını gidermekle kalmayıp, sindirim sistemi rahatsızlıklarında da kullanılan ilaçtır.

Kişisel bakımına özen gösteren kadınların saç ve cilt maskelerinde kullandıkları ürün ampul şeklinde cam şişede satılmaktadır. Eczanelerden satın almanız halinde içerisinden beş adet ampul çıkacaktır.

Bepanten Ampul Ne İçin Kullanılır?

Bepanten ampul Uzman doktorlar tarafından da birçok hastalıkların tedavisinde kullanıldığı için tavsiye edilmektedir. Sizlerde evinizde uygulayacağınız saç maskelerinde bu vitamin takviyesinden yararlanabilirsiniz. Bepantel ampul şu rahatsızlıklarda da kullanılmaktadır:

 • İnce bağırsak İltihaplarının tedavisinde
 • Bepanten ampul el ve ayaklarda oluşan uyuşukluğun tedavisinde
 • Kalın bağırsakta oluşan iltihabın giderilmesinde
 • Saç dökülmelerini önlemede
 • Cilt bakımında
 • Yanan ayak sendromunda
NE? NASIL?  Göz çevremize nasıl bakım yapmalıyız?

Tüm bu hastalıkların tedavisinde Bepanten Ampül’den yararlanılır. Oldukça etkili bir vitamin olan bu ampul fiyat olarak ta makul düzeydedir.

Video: 3 ADET AMPÜL İLE SAÇ BAKIMI (SAÇLARIMI NASIL TEDAVİ ETTİM )

Bepanten Ampul Nasıl Kullanılır?

Bepanten Ampul ilacı vücutta oluşan herhangi bir hastalığın tedavisinde uzman doktorlar tarafından belirlenen dozlarda kullanılmalıdır. Fakat eğer ki doktor tavsiyesi dışında saç ve cilt bakım maskelerinde bu ampülü kullanacaksanız 1 adet ampul maske karışımın içerisine eklenebilir. Ayrıca diğer rahatsızlıklarınız için bu ürünü kullanmak istiyorsanız da günde bir ampul olacak şekilde düzenli bu vitamini kullanmalısınız.

Cilt rahatsızlıklarında doktor tarafından önerilmesi halinde günde bir kere nem vermesi açısından bepanten ampülden faydalanılır. Ayrıca deri altına enjeksiyon yoluyla damar altına da ilaç verilebilir. Damar içine serum yoluyla verilen bu vitamin desteği unutulması halinde üst üste iki defa kişiye verilmemelidir.

NE? NASIL?  Göz çevresine makyaj nasıl yapılmalıdır?

Bepanten Ampul Saç Dökülmesini Önler Mi?

Vücutta oluşabilen birçok hastalığın dışında ayrıca bu ampül saç bakım maskelerinde de kullanılmaktadır. Saçlarda zaman içerisinde kimyasal işlemlerden dolayı dökülmeler meydana gelebilir. Böyle durumlarda bepanten ampul etkili bir vitamin desteği sağlamaktadır. Saçlarda oluşan yıpranmaları onarmaya yardımcı olur. Mat ve parlaklığını kaybetmiş saçlara nemini ve parlaklığını geri kazandırır. Saç bakım maskelerinde kullanıldığı gibi şampuanın içine konularak ta düzenli kullanılması tavsiye edilir.

Bepanten Ampul kullanımı sırasında kişide yan etkilerin görülmesi halinde ürünün kullanımı bırakılmalı yada dozu azaltılmalıdır.

Bepanten Ampul Yan Etkileri Var Mıdır?

Bepanten Ampul vitamin desteği birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığı gibi kimi alerjik hassasiyeti olan kişilerde yan etki yapabiliyor. Bepanthen’in belli başlı yan etkileri şöyledir:

 • Alerjik Dermatit oluşabilir.
 • Kontakt Dermatit
 • Egzama
 • Ciltte Tahriş

Bepanten ampul kullanımı sonrasında oluşan yan etkiler böyledir. Böyle durumlarla karşılaşmanız halinde Bepanten ampul kullanımı bırakılmalı, doz gereğinde fazla alınmamalıdır.

NE? NASIL?  Kraliyet ile Yönetilen Ülkeler

Bepanten Ampul İle Hazırlanan Saç Kürü Nasıl Olur?

Bepanten Ampul birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanıldığı gibi aynı zamanda saç bakım maskelerinde de kullanılır. Hatta saçlarda oluşan yıpranmalara karşı bu vitamin desteğiyle kürler oluşturulmaktadır. Bepanten ampul yanında E vitamini desteğiyle küre eklendiğinde saçlarınız hızla uzayacak ve dökülme sorununuz ortadan kalkacaktır. Kür şu şekilde hazırlanmaktadır:

 • 1 adet yumurta sarısı
 • 1 adet bepanten ampul
 • 2 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 adet E vitamini ampülü

Bu kürü tüm malzemeleri bir kapta karıştırarak elde edebilirsiniz. Tüm bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirin ve ardından streç filmle saçınızı sararak karışımın saça nüfus etmesini sağlayabilirsiniz. 2 saat sonra saçınızı yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez uygulamak yeterli olacaktır.