Eğlence gecelerimizin, düğünlerimizin, mezuniyet gecelerimizin vazgeçilmez bir parçası olan abiyeler; yapılan makyajlarla daha da muhteşem bir hale bürünebiliyor. Abiyenize yapacağınız makyajlarla çok daha farklı bir hava katmanız mümkün. Abiye Makyaj Modelleri Nelerdir?

 • Kedi Gözü Makyajı

Modası asla geçmeyen makyaj modellerinden biri olan kedigözü makyajı, yine kusursuzca çekilen eyeliner ile karşımıza çıkıyor. Öncelikle doğru bir baz seçerek başlayın. Eyelinerınızı kusursuz çekebilmeniz için en önemli adımlardan biri doğru baz seçimidir. Kedigözü makyajında eyeliner gözün dış köşelerinden başlayıp içine doğru biter.

Yani gözlerinizin iç kısmına doğru gelebilirsiniz. Eyelinerınızın kuyruğunu ne kadar uzatacağınız tamamen size kalmış. Takacağınız takma kirpikle ya da iki kat geçeceğiniz maskarayla kedigözü makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Göz farı olarak nude tonlarını tercih etmeniz önerilir. Ruj olarak ise parlak tonlar yerinde olacaktır.

İzleyin: Kedi Gözü Makyajı nasıl yapılır?

NE? NASIL?  Kaş boyası ne zaman çıkar?

Gece makyajlarının en tercih edilenlerinden biri olan dumanlı, diğer ismiyle buğulu göz makyajı, size harika bir hava katacak.

Dumanlı göz makyajını doğru yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Öncelikle gözünüze uygulamak istediğiniz koyu bir renk seçin.
 • Seçtiğiniz rengi göz kapağınızın katlanma noktasına koyun ve bir far fırçasıyla yaymaya başlayın. Unutmayın: bu makyajdaki en önemli şey farı nasıl dağıttığınızdır.
 • Kirpik dibinize uyguladığınız eyeliner ile gözünüzü ön plana çıkarın.
 • Bir maskara ya da takma kirpik ile kirpiklerinizi hacimlendirin. Hacimli kirpikler, bu makyajın adeta bir süsüdür.

 

   1. Dumanlı göz makyajınız hazır. Giydiğiniz abiye elbiseyle gece eğlencenize hazırsınız. Abiye makyaj modelleri Nelerdir? Diğerleri Hangileridir?
   • Işıltı Saçan Gece Makyajı

Eğer abiyeniz sade bir abiye ise tercih ettiğiniz takdirde parıl parıl parıldayacağınız ışıltı gece makyajı, yüzünüze yakışmaya aday. Seçtiğiniz bazın üzerine süreceğiniz aydınlatıcılar, yüzünüzü adeta güneş doğmuş gibi gösterecek. Aynı zamanda seçeceğiniz parlak rujlar, göz kamaştıran farlar da makyajınızın bir tamamlayıcısı. Her göz rengine yakışacak ışıltılı göz makyajıyla gecenin parlayan yıldızı olabilirsiniz.

   • Pastel Renk Makyajı
NE? NASIL?  Tabutcunun Evine Gök Taşı Düştü Bir Gecede Zengin Oldu

Daha çok doğal bir görünüm elde etmek isteyenlere önerilen pastel tonlarındaki makyaja hangi renk pastel tonunu seçeceğinize karar vererek başlayabilirsiniz. Bu makyajda pastel tonlar faza öne çıkmayacağı için kirpikler öne çıkmalıdır. Bir maskara yardımıyla hacim verebileceğiniz kirpikler, abiyenizle buluşarak size muhteşem bir hava katacak. Göz makyajınız pastel tonları ile olacağından geri planda olacaktır. Makyajın patlayan noktasını dudaklarınız yapabilirsiniz. Dudaklarınıza süreceğiniz kırmızı bir rujla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.