Kadınların yaş takıntılarının 40 yaşından sonra başladığı bilinen bir gerçektir. Özellikle bu yaş dönemlerinde göz altlarında oluşan kırışmalar 40 yaş üstü kadınlar için cilt bakım tavsiyeleri arayışına girmelerine sebep olur. Kadınlar ciltlerinde oluşan kırışıklık, selülit ve noktaları yok etmek için bir takım yollara başvururlar.

Bu yollardan ilkini kozmetik ürünler oluşturur. Bu anlamda kırışık ve selülit önleme krem ve losyonlarının cilde katkısı büyüktür. Ancak bu tercihlerde doğru seçim yapmak önem taşır. Kozmetik ürünlerinin kaliteli ve markalı olmasına özen gösterilmelidir.

Göz Altında Ve Şakak Bölgesinde Oluşan Cilt Kırışmaları Nasıl Giderilir?

Yaşlanma etkilerinin en büyük göstergesi ciltte oluşan sarkma ve çizgilerin belirginleşmesidir. Göz altında ve şakaklarda oluşan çizgiler evde yapabileceğiniz bal maskesiyle giderilebilmektedir. Bu maske için;

 • İki çorba kaşığı bal,
 • Yarım çay bardağı süt,
 • Bir iki dilim muz
NE? NASIL?  Akne için yeşil çay iyi gelir mi?

kullanmanız yeterli olacaktır. Bal ve sütü karışım yaparak iki dilim muzu karışıma ekleyiniz. Muzu iyice ezerek macun kıvamına gelmesini sağlayınız. Karışımı yarım saat beklettikten sonra alnınıza ve göz altlarınıza sürünüz. Bu karışımı yarım saat beklettiğinizde kırışıklıkların yok olduğunu göreceksiniz. Bu karışımı her uygulamadan önce taze olarak hazırlamanız gerekir. Haftada bir ya da iki kez uygulayarak göz altlarınızda ve alın bölgenizde oluşan kırışmaları yok edebilirsiniz.

İzleyin: 40 Yaşından Sonra Ameliyatsız Güzellik Sırları

Ellerde Oluşan Kırışmalar Nasıl Giderilir?

40 yaş kadınların takıntılarından biri de ellerinde oluşan kırışıklık ve siğil benzeri benlerdir. Ellerinizde oluşan kırışmaları yok etmek için;

 • Yarım çay bardağı Havuç suyu,
 • Bir iki damla limon suyu,
 • Yarım çay bardağı salatalık suyu,
 • Bir iki damla portakal suyu,
 • Yarım çay bardağı gül suyu

Karışımını hazırlayabilirsiniz. Bir hafta boyunca ellerinizi bu karışımla yıkayıp duruladıktan sonra el kırışıklıklarınızın yok olduğunu görebilirsiniz.

NE? NASIL?  Saçlar nasıl kıvırcık ve dalgalı yapılır?

Boyun Ve Dekolte Bölgesinde Oluşan Kahverengi Lekeler Nasıl Giderilir?

Dekolte ve boyun bölgesinde 40 yaşından sonra kahverengi lekelerin oluşması çoğu kadının yaşadığı bir durumdur. Bu durumu yok etmek için yüz yıkama sırasında boynun ve dekolte kısmının da yıkanması gerekir. Kükürtlü sabun kullanımı kahverengi lekeleri yok etmek için eşsiz bir formuldür.

Göbek Kısmında Oluşan Selülitleri Giderme

Kadınların hamilelik, zayıflama veya ameliyat olma gibi sebeplerle göbek bölgelerinde selülit ya da çatlaklar oluşması normal olarak karşılanır. Bu etkileri ve estetik olmayan görüntüyü yok etmenin en kolay yöntemi plastik poşet ya da alimunyum folyo ile sarmaktır. Bu işlemi gece yatmadan önce yapmak en doğru yöntemdir.

 • Karın bölgesine herhangi bir vücut kremi sürülür,
 • Alüminyum folyo veya plastik poşet ile sırttan itibaren karın kısmı kaplanır,
 • Sabah uyanıldığında poşet ya da folyo çıkarılır,
 • Kremli bölge yıkanır ya da silinir.
NE? NASIL?  Cilt bakım kozmetikleri cilde nasıl zarar veriyor?

Bu işlemi bir hafta uyguladığınızda çatlakların azaldığını farkedebilirsiniz.

Bacaklarda Oluşan Sarkmalar İçin Alınacak Önlemler

Bacaklarda oluşan selülit veya sarmalar için en etkili yöntem sıkılaştırıcı krem kullanmaktır. Eğer bitkisel içerik kullanayım diye düşünüyorsanız keten tohumu son derece etkilidir. Sütle birlikte keten tohumunu kaynatarak macun kıvamına getirdiğiniz karışımı bacaklarınıza sürmeniz yeterli olacaktır.

Ayak Bakımı İçin Uygulanması Gereken Yöntemler

Kadınlar için cilt dokularına dikkat etmeleri gereken diğer bir bölge ayaklardır. Ayak sağlığı son derece önemlidir ve her duştan sonra cilt yapısına uygun bir krem kullanılması şarttır. Ayrıca ayaklar ıslak bırakılmamalı ve ayaklarda parfüm etkisi bulunan hiçbir kozmetik ürün kullanılmamalıdır.