Sivilce son derecede can sıkıcı bir durumdur. Bu nedenle 1 saatte sivilce nasıl yok edilir? Hususunda insanlar çözüm arıyor. Sivilce her yaş grubunda meydana gelen cilt sorunlarından biridir. Özellikle de cilt yüzeyinde meydana gelir. Ancak sivilceler akne, iltihaplı ve iltihapsız olarak ortaya çıkar. O yüzden bir saatte tamamen kurtulmak mümkün olmasa da, kurutma şansınız olabilir. Aynı zamanda kötü görünümü ve kızarıklığı ortadan kaldıracaktır. Sivilceyi yok etmek için çeşitli yöntemlerden yararlanabilir ve sivilceyi rahatlıkla kurutabilirsiniz.

Sivilceden 1 Saatte Kurtulmak Mümkün mü?

Sivilce dış görünümü etkileyen problemlerin başında geliyor. Kişiler fiziksel anlamda güzelliğine önem verdiğinden, sivilce can sıkıcı bir durum olabilir. Bu sebepten insanlar sivilceden kısa zamanda kurtulmak için çeşitli yöntemler ve tedaviler araştırıyor. Genel olarak 1 saatte sivilceden kurtulmak zor gibi görünse de, kızarıklığı ve şişkinliği azaltmak mümkündür. Ayrıca cilde zarar vermeden oluşan sivilceyi kolay yöntemlerle kurutabilirsiniz. Fakat sivilce tedavisinde çok hassas ve dikkatli olunmalıdır. Aksi taktirde çukur ve iz sorunlarına yol açabilir.

NE? NASIL?  Erkekler akneden nasıl kurtulabilir?

Video: Sivilcelerinizden 1 Günde Kurtulun !!! Tertemiz Bir Cilt için…

Sivilceyi Kurutmak İçin Yapılması Gerekenler

Sivilceden 1 saat içerisinde kurtulmak için, bazı yöntemlere başvurmanız gerekebilir. Burada önemli olan nokta, cilde zarar vermeden sivilceyi yok etmektir.

Sivilceyi kurutmak için;

  • Cilt temizliği mutlaka yapılmalıdır.
  • Sivilceyi kurutan maskeler uygulanmalıdır.
  • Sivilce kızarıklığını hafifletmek için buz uygulanmalıdır.
  • Cilde zarar vermeden nemlendirici ve güneş koruyucu sürülmelidir.

Bunların yanı sıra, bilinçsiz maskeler yapmak cildin yapısına zarar verebilir. Aynı zamanda sivilce iltihaplıysa, kesinlikle sıkılmamalıdır. Sivilceyi sıkmak bakterilerin artmasına ve ciltte iz bırakmasına neden olabilir.

Sivilceye İyi Gelen Yöntemler

Sivilce probleminden kısa sürede kurtulmak istiyorsanız, cildinizi mutlaka temiz tutmalısınız. 1 saat içerisinde sivilce görünümünü azaltmak adına cilde uygun maske tercih edebilirsiniz. Soğuk su ile cilt mutlaka temizlenmeli, tonik uygulanmalı, buz sürülmeli ve ardından nemlendirici kremler sürülmelidir. Sadece sivilce olan bölgeyi kurutmak için iltihaba iyi gelen doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede sivilce görünümü hafifleyecek ve kızarıklığı azalacaktır.

NE? NASIL?  Vücudumuzda Neden Kıllar Var? İşte Vücudumuzdaki Kılların Önemi!

Sivilceyi Kuruturken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sivilceler çeşitli nedenlerden meydana gelen cilt rahatsızlığıdır. Kişiler sivilceyi gidermek adına birden fazla yöntem dener. Fakat cilde hasar vermemek ve mikrop kaptırmamak son derecede önemlidir. Sivilceyi kurutma aşamasında iltihap kesinlikle ciltten çıkarılmamalıdır. Eğer beyaz nokta görünüyorsa alkol yardımıyla hafif sıkma işlemi yapabilirsiniz. Sıkma aşamasından hemen sonra kolonya ile temizleyebilir ve o bölgeye doğal maskeler sürebilirsiniz.

Sivilceye Hangi Doğal Yöntemler İyi Gelir?

Cilt bakımında en çok tercih edilen doğal yöntemler, cilt problemlerinden kısa zamanda kurtulmanızı sağlar.

Sivilceye uygulanabilecek doğal yöntemlerse;

  • Aloe Vera
  • Sarımsak
  • Limon suyu
  • Domates
  • Kahve telvesi
  • Yeşil kil ve beyaz kil

Yukarıda belirttiğimiz tüm doğal yöntemler sivilce iltihabını azaltan, uygulamalardır. Ancak bu doğal yöntemleri tüm cildinize uygulamamalısınız. Sadece sivilce üzerine uygulamalı ve 10 dakika beklettikten sonra temizlemelisiniz.

NE? NASIL?  Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılacaklar ve Maske Tarifleri

Sivilceden 1 Saatte Kurtulmak İçin Etkili Yöntemler

Vakit kaybetmeden 1 saat içerisinde sivilceyi gidermek için, en etkili yöntemleri tercih edebilirsiniz. Sadece yarım saatinizi ayırmanız yeterlidir. Sivilce olan bölgeyi iyi bir temizleyiciyle temizledikten sonra buz sürebilirsiniz.

Buz kızarıklığı kısa sürede hafifletir. Bununla beraber iltihap gideren maskeleri sivilcenin üzerinde bekletmeniz yeterlidir. Bu aşamalardan hemen sonra nemlendirici veya güneş kremi uygulanmalıdır. Böylelikle 1 saati geçmeden sivilce kızarıklığı ilk andan itibaren hafifleyecektir.

Sivilceyi Gideren Maskeler

Sivilceyi anında gidermek için iltihap giderici maskeler yapabilirsiniz. Cilt yapınıza uygun maskeler kullanabilirsiniz. Limon ve kahve telvesi, elma sirkesi, doğal bal, gül suyu, yoğurt ve muz maskesi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerle sivilce kısa zamanda yok olacaktır.