Yeni Tedbirler Geldi! Aynı Masada 2’den Fazla Kişi Oturamayacak!

Yeni Tedbirler Geldi! Aynı Masada 2’den Fazla Kişi Oturamayacak! Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka sayılarına göre 100 bin kişide 678,72 ile en yüksek korona vakası görülen Samsun’da yeni tedbirler alındı. Böylece restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı, kıraathane, çay bahçesi gibi iş yerlerinde aynı masada 2’den fazla kişinin oturması yasaklandı.

Yeni Tedbirler Geldi! Aynı Masada 2'den Fazla Kişi Oturamayacak!

Samsun Valisi Zülkif Dağlı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu ile bazı tedbirler alındı. Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yüzde 50 kapasite sınırlaması ile 07.00-19.00 saatleri arasında ve HES kodu sorgulaması yapmaları kaydıyla faaliyet gösteren lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı ile dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi gibi iş yerlerinde aynı masada en fazla 2 kişinin aynı zamanda oturmasına izin verildi.

İl genelinde faaliyet gösteren nargile salonlarında ve nargile satışı yapılan iş yerlerinde ise Covid-19 salgınının damlacık yoluyla bulaşan bir hastalık olması nedeniyle kurulun daha önce aldığı karar doğrultusunda nargile satışının kısıtlanmasına devam edildi.

NE? NASIL?  1 Mayıs İşçi Bayramı nedir, nasıl ortaya çıktı?