Türkiye’nin En Zengin 10 Kişisi! Rahmi Koç 5. Sırada Yer Aldı!

Türkiye’nin En Zengin 10 Kişisi! Rahmi Koç 5. Sırada Yer Aldı! ABD merkezli Forbes dergisi, 2021 yılı dünyanın en zenginleri listesini yayımladı. Türkiye’nin ve dünyanın en zengin kişilerinin listesi açıklandı. Dünyada ilk sırada Amazon’un CEO’su Jeff Bezos yer alırken, Türkiye’de Murat Ülker ilk sırada yer aldı. Dünya sıralamasında Jeff Bezos 177 milyar dolarlık serveti ile ilk sırada yer alırken, Murat Ülker 6,3 milyar dolarlık serveti ile 421. sıraya girdi. Türkiye’deki dolar milyarderi sayısı son bir yılda %4 artış ile 23’ten 27’ye ulaştı. İlk sırada Murat Ülker yer alırken 2. sırada Erman ılıcak yer aldı. 3. sırada Ferit Şahenk ve 4. sırada da Filiz Şahenk yer aldı. 5. sırayı Sevim Arsel, Sezai Bacaksız, Rahmi Koç ve Nihat Özdemir paylaştı. Mustafa Küçük 6. sıra ve İbrahim Erdemoğlu ise 7. sırayı aldı.

NE? NASIL?  Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Ayı İçin Sinyali Verdi!

Türkiye'nin En Zengin 10 Kişisi! Rahmi Koç 5. Sırada Yer Aldı!

ABD, 724 kişiyle en çok dolar milyarderine sahip ülke konumunu sürdürdü. ABD’de milyarderlerin serveti son bir yılda 1,5 trilyon dolar artışla 4,4 trilyon dolara ulaştı.

Çin ise 626 milyarder ve toplam 2,5 trilyon dolarlık servetle ikinci sırada yer aldı. Çinli milyarderlerin serveti bir yılda 1,3 trilyon dolar artış kaydetti. Çin’in en zengini ise, 68,9 milyar dolarlık servetiyle Zhong Shanshan oldu.